اخبار جهاد کشاورزی

بهره برداری همزمان از 22 طرح آبیاری تحت فشار دردهه فجر

در ششمین روز از دهه مبارک فجر 22 طرح  آبیاری تحت فشاربه صورت همزمان باحضور  استاندار یزد و تعدادی از مقامات اجرائی استان و شهرستان در  بهاباد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد ، محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم بهره برداری ازطرح آبیاری کم فشار احمد آباد بهاباد  با بیان اهمیت اجرای روشهای نوین آبیاری و لزوم استفاده بهینه از منابع آبی استان در بخش کشاورزی فعالیتهای صورت گرفته در این زمینه را قابل تقدیر دانست و بر ضرورت استمرار اجرای شیوه های نوین و کارآمد در این بخش حیاتی تاکید نمود.

بهره برداری از 75 پروژه تولیدی وعمرانی بخش کشاورزی

همزمان با مراسم و برنامه های بزرگداشت چهل و یکمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  75 طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان یزد افتتاح و  بهره برداری از آنها آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، سیّد جمال سجادی پور رئيس  این سازمان بااعلام خبر فوق افزود این پروژه ها  در بخشهای مختلف آب و حاک، تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی  و کسب و کار نوین  و تولیدات گیاهی با اعتباری بالغ بر104 میلیارد تومان و اشتغالزایی 324 نفر به بهره برداری خواهد رسید.

تجلیل رییس جمهور از۶ نمونه ملی بخش کشاورزی یزد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزدگفت : در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی که با حضور رئیس جمهور، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و پیشگامان رونق تولید در تهران برگزار شد، از ۶نمونه ملی بخش کشاورزی استان تجلیل بعمل امد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد  ، سید جمال سجادی پوربا اعلام این خبر افزود: در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی، افتخاری دیگر برای استان یزد رقم خورد و ۶ نمونه ملی در بخش های مختلف از این استان انتخاب و معرفی شدند.

آب مجازی دردل محصولات مصرفی روزانه

آب مجازی، مقدار آبی است که کالا یا محصول در یک فرآیند تولید از لحظه شروع تا پایان، مصرف می‌کند. در تجارت آب مجازی، به کشورهای کم‌آب توصیه شده که به جای تولید مواد غذایی از منابع آب داخلی، به واردات مواد غذایی مبادرت ورزیده و منابع آب داخلی را برای فعالیت­‌های تجاری پرسود اختصاص دهند.

مدیریت صحیح مصرف آب دربخش کشاورزی

امروزه با کاهش میزان بارش ها بحران کم آبی به شدت احساس می شود و در بسیاری از مناطق کشور با خشکسالی مواجه هستیم. با کاهش شدید سطح آب دریاچه ها و پایین رفتن آب پشت سد، زنگ خطر جدی خشکسالی و بحران کمبود آبی در کشور به صدا در آمده است.

تاملی پیرامون انرژی برق

نسبت به دیگر انواع انرژی مصرف برق با بیشترین نرخ در حال افزایش است، در سال ۲۰۱۷ مصرف برق جهان ۲.۶ درصد افزایش داشت که بخش اعظم آن مربوط به آسیا بود.

دانستنی های جالب و باورنکردنی درباره آب

آب همان مایه حیات که بدون توجه به کمبودش مصرف می کنیم و بی دقت به ارزش بالایش هدر میدهیم ؛ با توجه به اهمیتی که این مایع حیاتی دارد و مسئله کمبود آن به حقایق و دانستنی های فوق العاده در مورد آب میپردازیم.

3،4 میلیون نفر از مردم آفریقا و آسیا هر ساله در اثر علل مربوط به آب می میرند و برخی از آنها برای جمع آوری آب،به طور متوسط 7/5 مایل (6کیلومتر) راه می روند.

تقریبا 700 میلیون چینی از آب آلوده مینوشند.

تقریبا از هر 9 نفر، 1نفر به منابع آب آشامیدنی دسترسی دارد.

تنها یک درصد از آب های جهان قابل آشامیدن هستند.

اجرای تکنولوژی و فناوری نوین درختکاری بدون آب

تکنولوژی و فناوری نوین برای تولید درختهایی که نیازمند آبیاری نیستند در ۳۰ کشور در سخت‌ترین نقاط آب و هوایی جهان با ۹۰ درصد زنده‌مانی نهالها‌، اجرای موفق داشته است.

خلاقیت برای فرار از بحران آب

این روزها پروژه‌های خلاقانه زیادی امید دارند که دسترسی به آب پاک و سالم را در کشورهای درحال توسعه افزایش دهند. در اینجا برخی از مهم‌ترین این پروژه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

افتتاح نهمین نمایشگاه تخصصی بخش کشاورزی استان یزد

در سومین روز از هفته دولت با حضور دکتر عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد و سایر مسئولین اجرایی نهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، دام و طیور، صنایع و ماشین‌آلات وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های استان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در جریان این رویداد معاون اقتصادی استاندار یزد ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف نمایشگاه در جریان آخرین دستاوردها و توانمندی‌های بخش کشاورزی قرار گرفت و از نزدیک با مباحث و مشکلات مطرح‌شده غرفه داران آشنا شد.

Pages