اخبار جهاد کشاورزی

طرح اقتصادی پرورش بز مورسیا در استان یزد آغاز شد

با ورود اولین محموله بز شیری نژاد مورسیا به استان یزد طرح اقتصادی پرورش بز مورسیا در استان با ظرفیت 1200 رأس دام کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، بامداد روز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه سال 1398 اولین محموله بز شیری نژاد مورسیا به ظرفیت 1200 رأس به تفکیک 1140 رأس ماده و 60 رأس نر بالغ مستقیماً از کشور اسپانیا وارد استان یزد گردید و به سایت پرورش بز واقع در بخش فهرج شهرستان یزد انتقال داده شد.

رونمایی از ارقام گندم و جو متحمل به شوری در استان یزد

به همت مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد از ارقام جدید گندم و جو متحمل به شوری با نام‌های برزگر و گلشن جهت کشت در اراضی شور کشور رونمایی شد.

رتبه دوم استان یزد در کشت‌های گلخانه‌ای

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد رئیس این سازمان در بازدید از شرکت گلخانه ای ارنان مهریز با بیان این مطلب افزود: در سال گذشته 142 هکتار توسعه کشتهای گلخانه ای را داشتیم که طی آن سطح زیر کشت گلخانه های استان به 1690هکتار با تولید 485هزار تن افزایش یافت.

بهره‌برداری از طرح‌های شاخص صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان یزد

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادكشاورزي استان يزد  با بیان این مطلب افزود از مجموع  25 واحد به بهره برداری رسیده 9 پروژه شاخص در ایام ا... دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد که با سرمایه گذاری 814 میلیارد ریال اشتغال 328 نفر را موجب می شوند.

همايش فرهنگ و مديريت جهادی در يزد برگزار شد

در استانه چهلمين سالكرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي همايش فرهنگ و مديريت جهادي با حضور آيت الله تقوي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي  و هيئت همراه  ايت لله ناصري نماينده ولي فقيه در استان يزد  و جمعي از مسئولين  استاني و شهرستاني  و همچنين مسئولين و كاركنان  سازمان جهاد كشاورزي  در محل سالن اجتماعات ملاصدراي اين سازمان برگزار شد.

تجهیز۲.۱ میلیون هکتار ازاراضی آبی کشوربه سیستم های نوین آبیاری

مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری کشور گفت: تاکنون ۲۰ درصد از اراضی آبی کشور در سطحی حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، عباس زارع در نشست ستاد استانی سامانه‌های نوین آبیاری در محل سازمان افزود: با اجرای این سیستم‌ها راندمان آبیاری در مزرعه ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت.

افتتاح پردیس ارزیابی و توسعه مدیران سازمان جهاد کشاورزی در زاهدان

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی، از اجرای طرح تربیت مدیران آینده در سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، ابوالقاسم ورداسبی در مراسم افتتاح پانزدهمین کانون ارزیابی مدیران آینده در زاهدان گفت: این طرح در راستای توسعه و بکارگیری مدیران شایسته در سطح وزارت جهادکشاورزی اجرایی می‌شود.

وی افزود: بر اساس این طرح از سال آینده دستگاه‌های اجرایی موظف به انتخاب و انتصاب مدیران دارای گواهی شایستگی هستند.

سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در ۶ سال اخیر،هفت هزار میلیارد تومان برای توسعه ناوگان مکانیزه کشاورزی سرمایه گذاری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر کامبیز عباسی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد با بیان این که در صنعت ماشین آلات و ادوات کشاورزی ۹۰ درصد خوداتکایی داریم،اظهار داشت:صنعت ماشین های کشاورزی صنعت امنیت غذایی کشور است.

وی تصریح کرد: ۹۵ درصد ماشین ها و ادوات کشاورزی در داخل کشور تولید می شود و تمایل کشاورزان استفاده از تولیدات داخلی است.

بهره برداري از 79 پروژه بخش كشاورزي در دهه مبارك فجر

به مناسبت چهلمين سالگر پيروزي شكوهمند نقلاب اسلامي 79 پروژه بخش كشاورزي با اعتباري نزديك به 160 ميليارد تومان  در سطح استان مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

آغازعملیات اجرایی۶۱۴ پروژه عمرانی وتولیدی بخش کشاورزی گلستان

۶۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان گلستان با فرمان رئیس جمهوری و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

Pages