اخبار جهاد کشاورزی

بهره برداری از 46 پروژه بخش کشاورزی استان یزد

در راستای گرامیداشت  هفته جهاد کشاورزی بهره برداری از 46 طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان  یزد با اعتباری بالغ بر 503 میلیارد ریال آغازشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد: سید جمال سجادی پور با بیان خبر فوق افزود: این پروژه ها در بخش های مختلف آب و خاک، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ، تولیدات دامی و تولیدات گیاهی با اعتباری افزون بر503 میلیارد ریال و اشتغالزایی 296 نفر به بهره برداری خواهند رسید.

تشدید اجرای طرح محدودیت کشت برنج در استان فارس

مدیر زراعت جهاد کشاورزی فارس از تشدید اجرای طرح محدودیت کشت برنج در استان و شرایط جدید برای کنترل کشت این محصول خبر داد.

در طی سال‌های اخیر بنا بود کشت برنج در استان‌ها و از جمله استان فارس با محدودیت همراه باشد تا در نهایت کشت و برداشت این محصول به صفر برسد، اما واقعیت امر گویای این است که نه تنها کشت برنج محدود نشده است بلکه در دوره‌ای که بنا بود محدویت کشت دنبال شود شاهد کشت و برداشت بیشتر این محصول نسبت به سال قبل بودیم.

تخصیص سی میلیارد تومان جهت بازسازی قنوات در سال 98

استان یزد یکی از استان‌های مهم قنات‌خیز کشور محسوب می‎‎شود و همواره به‌عنوان مهد قنات و قنات‎‎داری در کشور شهره بوده است. این استان زیستگاه شمار قابل توجهی از مقنیان با تجربه و استادکاران خبره در امر ایجاد، احیاء و بازسازی قنات است.

۲۲ درصد از کل طول قنوات یزد در معرض مستقیم خطر سیل قرار دارند

عباس بشارتی با بیان این اینکه ۲۲ درصد از کل طول قنوات استان در معرض مستقیم خطر سیل قرار دارند  گفت سیل سال گذشته به بیش از 500 رشته قنات استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد، سرپرست مدیریت آب و خاک این سازمان که در جلسه ستاد مدیریت بحران در دهیاری طزرجان شرکت کرده بود گفت در سیل سال گذشته به 512 رشته قنات استان خسارت وارد شد که به همت مراکز جهادکشاورزی همگی در سامانه سجاد ثبت گردیدند.

زهکشی بیش از هزار هکتار از اراضی شهرستان خاتم

زهکشی اراضی راهکاری است که از دیرباز برای خارج کردن آب و املاح اضافی از بستر و یا عمق خاک به منظور ‌فراهم کردن ‌محیطی مناسب برای رشد ریشه و نیز تسهیل شرایط برای فعالیت ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان جهادکشاورزی ضمن بازدید از پروژه بزرگ 1000 هکتاری تجهیز و نوسازی اراضی شهرستان خاتم گفت . مطالعات این طرح از سال 1385 شروع و عملیات اجرایی آن از سال 90 آغاز و تاکنون ادامه دارد.

افتتاح طرح های کشاورزی آب و برق در ایلام

استاندار ایلام گفت: طرح‌ها وپروژه‌های مهم استان درحوزه وزارت جهاد کشاورزی‌ و نیرو با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزیران مربوطه در استان افتتاح می‌شود.

«قاسم سلیمانی دشتکی»  در دیدار  با اعضای شورای عالی استان ، با تاکید بر اینکه  نقش شورا در پیشبرد امور شهرها و روستاها و رفع مسائل اجتمائی بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید  بیشتر به آن پرداخته شود، اظهار کرد: شوراها به عنوان نمایندگان مردم بر دستگاه‌های مختلف نظارت دارند و دستگاه‌ها نیز باید شوراها را به عنوان یک ابزار نظارتی و دستگاه بالادستی از طرف مردم بپذیرند.

احداث ۵ هکتار گلخانه در مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند

استاندار خوزستان گفت: تا دو ماه آینده 5 هکتار گلخانه در مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند احداث می شود که این میزان تا پایان سال 1400 به 25 هکتار می رسد.

غلامرضا شریعتی در جریان سفر به شهرستان گتوند و شوشتر اظهار کرد: در این سفر مشکلات آیلند و زیرگذر شهر شهید شرافت شوشتر مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای حل این مشکل به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیرکل راه و شهرسازی استان داده شد و امیدوار هستیم شاهد آغاز اجرای این پروژه ها در سال جاری باشیم.

خسارت تگرگ به مزارع و باغات شهرستان اشکذر

خسارت ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی تگرگ به مزارع و باغات شهرستان اشکذر وارد گردیده است.

تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران استفاده از دانش روز دنیا، حذف بروکراسی اداری و رفع موانع تولید، مبارزه با فساد، ارائه تسهیلات و مشوقات به تولیدکنندگان بخش کشاورزی، نوسازی ماشین آلات کشاورزی و بهبود زیرساختهای حمل و نقلی جهت صادرات را لازمه تحقق شعار سال در بخش کشاورزی دانست.

تمدید اعتبار پروانه‌های کشاورزی

دبیر نظام صنفی کشاورزان شهرستان دزفول گفت: پروانه‌هایی کشاورزی که اعتبارشان به پایان می‌رسد را بعد از ۱۵ فروردین تمدید خواهیم نمود.

 بهمن دریکوندی دبیر نظام صنفی کشاورزان شهرستان دزفول گفت: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا ویروس در رورهای اخیر و توصیه رئیس نظام صنفی کشاورزان کشور برای جلوگیری از شیوع این بیماری خطرناک و مسری، تصمیم گرفتیم تا نهم فروردین ۱۳۹۹ نطام صنفی کشاورزان را تعطیل کنیم.

Pages