اخبار برق

افزایش ۲ برابری صادرات برق در تاجیکستان

دولت تاجیکستان قصد دارد صادرات برق به بازارهای خارجی تا سال ۲۰۲۰ میلادی را تا ۲ برابر افزایش و به ۳ میلیارد کیلووات ساعت افزایش دهد.

در سال ۲۰۱۸ میلادی تاجیکستان انتقال انرژی به کشورهای خارجی را تا بیش از۴ .۱  میلیارد کیلووات ساعت یا۳ .۵۲  میلیون دلار افزایش می‌دهد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی «دوشنبه» قصد دارد حجم انتقال انرژی را به ۱۰۰ میلیون کیلووات ساعت دیگر افزایش یافته و حجم درآمد از فروش آن را تا۴ .۵۵  میلیون دلار افزایش دهد.

اما در سال ۲۰۲۰ میلادی دولت تاجیکستان این شاخص را به ۳ میلیارد کیلووات ساعت افزایش خواهد داد.

توسعه شبکه  برق زمینی با رویکرد زیباسازی مبلمان شهری در استان مرکزی

مهندس محمد اله داد بابیان اینکه توسعه شبکه های انتقال برق زمینی به عنوان یک شبکه ایمن و کم خطر، یکی از اولویت های شرکت است که در این راستاعملیات شبکه برق رسانی میدان امام حسین(ع) تا میدان فراهان ، کمربندی شمالی و خیابان امام (ره) کلان شهر اراک صورت پذیرفته و بحث کانال انرژی در بازار و باغ فردوس در حال انجام است.

امضای توافق نامه با سرمایه گذاران خارجی جهت احداث نیروگاه زباله سوز

دکتر دلخوش نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

 

«دکتر دلخوش» نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در برنامه در مسیر توسعه از شبکه استانی باران از آمادگی کامل مجلس شورای اسلامی برای کمک به سرمایه گذاران خارجی جهت تولید برق در کشور خبر داد.

سمینار فنی دستگاه تست ««رله»» در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه برگزار شد

سمینار دستگاه تست ««رله»» با حضور معاونت برنامه ریزی و مهندسی، مدیران و کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

احداث نیروگاه خورشیدی در کرمانشاه

رضا رحیمی گفت: این سرمایه گذاری به منظور احداث نیروگاه خورشیدی در کرمانشاه ساخت یک نیروگاه بزرگ خورشیدی در مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت ۲۰ مگاوات در کرمانشاه صورت می‌پذیرد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: همچنین در قالب این پروژه خط تولید پنل‌های خورشیدی از طریق تهیه مواد اولیه سیلیس از معادن استان و تولید فروسیلیس و نهایتا تولید پنل‌های خورشیدی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید اروپایی با هدف تامین مصارف داخلی و صادرات به کشورهای همسایه به ویژه عراق صورت می‌گیرد. همچنین سرمایه گذاری تولید پنل حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

اجرای سه پروژه روشنائی معابر در شهرستان مهدیشهر

مدیر توزیع برق شهرستان مهدیشهر از اجرای سه پروژه احداث و اصلاح روشنائی معابر در این شهرستان خبر داد.

مهندس حسین حافظی با اشاره به اینکه تامین روشنائی بلوار انقلاب حدفاصل مدرسه شهید باهنر تا میدان امام رضا (ع) انجام شده گفت: برای احداث این پروژه، 8 اصله پایه، 16 دستگاه سرچراغ و 226 متر شبکه فشار ضعیف زمینی برقرار شده است.

وی بیان داشت: دایر نمودن روشنائی بلوار خلیج فارس در محور مهدیشهر - سمنان، با احداث 317 متر شبکه زمینی، 12 اصله پایه و 12 دستگاه سرچراغ به انجام رسیده است. 

بروزرساني كنتورهاي هوشمندطرح فهام در توزيع برق استان زنجان

به گزارش دفترروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، در ادامه اجرايي شدن طرح انقلابي وزارت نيرو با عنوان " فهام" ( فراسامانه هوشمند اندازه گيري ومديريت انرژي) كارشناساني از شركت هاي فرآب ، توس فيوز و لينيانگ چين با حضور در مركز كنترل وپايگاه داده هاي شمالغرب كشور اقدام به بروزرساني و تشريح كنتورهاي هوشمند كردند.

6 اقدام مهم و تاثیرگذار مهندس بیطرف در دوران وزات نیرو

به گزارش برقاب، صحن علنی مجلس این روزها شاهد زورآزمایی وزرای پیشنهادی با نمایندگان موافق و مخالف است. یکی از این وزیران حبیب‌الله بیطرف است که پس از سال‌ها دوری از وزارت نیرو دوباره نامزد تصدی این وزارتخانه مهم شده است. 

تولید لامپ‌های LED برای نخستین بار در کشور

سلیمانی  عمر لامپ‌های ال‌ای دی خارجی را کمتر و قیمت آن‌ها را بالاتر از این نوع لامپ‌های طراحی شده دانست وگفت: در این شرکت دانش بنیان با اضافه شدن اس ام دی به لامپ‌ها و حذف برد‌های قدیمی علاوه بر کاهش مصرف ۲ برابری نسبت به نمونه‌های دیگر لامپ‌های ال‌ای دی عمراین لامپ‌ها تا ۱۰ هزار ساعت بیشتر شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تنوع تولید این نوع لامپ‌های کم مصرف را تا ۴۰ نمونه بیان کرد و افزود: سرپیچی، کارگاهی، لامپ‌های سیار و قاب‌های ۶۰ در ۶۰ ازجمله لامپ‌های طراحی شده دراین کارگاه است.

دوره آموزشي ارزيابان و كارشناسان نمايندگي هاي گزينش برق هاي منطقه اي

برگزاري دوره آموزشي ارزيابان و كارشناسان نمايندگي هاي گزينش برق هاي منطقه اي در برق باختر

يك دوره آموزش سه روزه با حضور ارزيابان و كارشناسان نمايندگي هاي گزينش برق هاي منطقه اي سراسر كشور با ميزباني شركت برق منطقه اي باختر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي برق باختر در اين دوره سه روزه كلاسهايي با موضوعات قوانين و ضوابط حاكم بر گزينش ، احكام و استفتائات و نظام رسيدگي به تخلفات اداري براي حاضرين در دوره آموزشي برگزار گرديد، كه با استقبال شركت كنندگان در دوره آموزشي رو به رو شد.

Pages