اخبار برق

اشتغالزایی 41 نفری پروژه های تبدیل شبکه سیمی با کابل خودنگهدار در شهرستان فاروج

 مدیریت توزیع برق شهرستان فاروج در امر تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار 41 نفر اشتغالزایی کرد.

مدیر توزیع برق شهرستان فاروج در نشست خبری با اهالی رسانه های این شهرستان گفت: شهرستان فاروج در امر تبدیل سهم 70 کیلومتری شبکه های سیمی به کابل خودنگهدار که برای سال 1395 مصوب شده بود، بسیار موفق ظاهر شد.

مهندس "ابوالفضل دیمه کار" با اشاره به این که 13 کیلومتر شبکه مسی در شهرهای فاروج و تیتکانلو و 50 کیلومتر شبکه در 25 روستای شهرستان تا کنون با کابل خودنگهدار جایگزین شده است افزود: در این راستا بالغ بر 13 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

برگزاری همایش مدیریت مصرف در برق لرستان

همایش مدیریت مصرف برق و انرژی برای بانوان شاغل در سازمان ها و دستگاههای اجرایی استان توسط برق لرستان برگزار شد.

همایش آموزشی مدیریت مصرف با محوریت بهینه سازی مصرف انرژی برق در سالن همایش های جهاد کشاورزی با حضور بانوان شاغل در سازمان ها  برگزار شد.

افتتاح طرح تحقیقاتی استفاده از چراغ با هولدر متحرک

مهندس فریده بهداد در آیین افتتاح طرح تحقیقاتی استفاده از چراغ با هولدر متحرک و بی نیاز از بالابر با رویکرد اقتصاد مقاومتی ؛ افزود : این طرح پژوهشی برای نخستین بار در کشور در استان یزد با افزون بر 23 میلیارد ریال کاهش هزینه در احداث و بهینه سازی پایه های روشنایی معابر طراحی و ساخته شده و در سطح بین المللی به لحاظ تکنولوژی ،  هیچ نمونه مشابهی ندارد.

امکان حل «مشکل قطعی برق خوزستان» با فناوری «نانو»

در حال حاضر «پوششهای نانویی فوق آب‌گریز، آسان تمیز‌شونده و خود تمیز‌شونده» برای تاسیسات برق و مقره‌ها وجود دارد.

قطعی برق طی هفته گذشته و روزهای اخیر در شهرهای مختلف خوزستان باعث ایجاد مشکلات متعددی برای مردم این استان شده به گونه‌ای که غلظت بسیار بالای گرد و خاک هوا در خوزستان و همراه شدن آن با رطوبت بالای هوا، در نهایت منجر به آسیب به دکلها و پستهای برق استان و قطعی برق بسیاری از شهرهای خوزستان شده است.

حضور گروه های عملیاتی شرکت توزیع برق استان سمنان در استان گیلان

گروه های عملیاتی شرکت توزیع برق استان سمنان در رفع اشکالات برقی ناشی از برف و کولاک شدید در استان گیلان مشارکت فعال نمودند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان با اعلام این خبر گفت: به محض اطلاع رسانی موضوع بارش برف سنگین و برودت هوا و خسارات وارده به تأسیسات و شبکه های توزیع برق در استان گیلان، سریعاً گروه های اجرائی این شرکت با تجهیزات لازم در آن استان حضور یافته و مأموریت های محوله را به نحو شایسته ای به انجام رساندند.

پنل‌های خورشیدی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد قم واگذار شد

به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد، پنل‌های تولید برق از انرژی خورشیدی در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفته است.

 

اکبر میرشکار با اشاره به اهمیت توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان قم حدود 6.6 درصد از کل خانوارها و 3.3 دهم درصد از کل جمعیت را تحت پوشش قرار داده که با توجه به این آمار نیاز به توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد و خانواده‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

اختصاص 55 میلیارد تومان بودجه به نوسازی شبکه برق گیلان

شبکه برق گیلان شبکه‌ای فرسوده است و در طول سه دهه گذشته هیچ گونه اقدامی در راستای نوسازی شبکه برق استان انجام نشده است.

 

محمدعلی نجفی شامگاه دوشنبه در نشست خبری در رشت با اشاره به بحران بارش برف در گیلان و با بیان اینکه در بحران مذکور شبکه برق گیلان آسیب جدی دیده است اظهار داشت: از سوی مدیرعامل توانیر بالغ بر 14.5 میلیارد تومان به‌منظور پشتوانه ترمیم خرابی‌های موجود در شبکه برق استان به‌طور فوریت در اختیار توزیع برق گیلان قرار گرفت.

همایش آموزشی نقش بانوان در مدیریت بهینه مصرف برق

با حضور جمعی از بانوان شاغل دستگاه های اجرائی استان ، همایش آموزشی " نقش بانوان در مدیریت بهینه مصرف برق" ، در شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان به اجرا درآمد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در این همایش با بیان این که ذات اقتصاد ما انرژی محور است گفت: جامعه ی ما متکی به انرژی الکتریکی می باشد و هر چه زمان می گذرد ، تکنولوژی جدید و جهت گیری آن کاراتر می شود و بهره وری آنها رشد می کند و صرفه جوئی منابع برای بقا و ماندگاری جامعه یک ضرورت است .

برگزاری هفتمین همایش استانی توسعه انرژی های بادی در اراک

محمد اله داد، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برقی استان مرکزی در این همایش با اشاره به وضعیت انرژی های نو و تجدید پذیر در استان، گفت: استان مرکزی به عنوان یکی از استان های شناخته شده در حوزه صنعت است که همین امر باعث شده در برخی از شهرهای این استان به ویژه شهر اراک

بازدید نماینده شازند از شرکت برق منطقه ای باختر

مهندس شبیهی افزود :برق باختر در کریدور جنوب به شمال شبکه برق کشور قرار گرفته با چندین نیروگاه و سد ارتباط دارد و بر این اساس رتبه اول ترانزیت انرژی برق را دارا می باشد.

Pages