اخبار برق

رونمايي از سه محصول توليد شده با فناوري نانو در حوزه نيروگاهي كشور

در حاشيه سي و سومين كنفرانس بين المللي برق از نمونه هاي آزمايشگاهي محصولات مبتني بر فناوري نانو با كاربرد ويژه در صنعت نيروگاهي رونمايي شد.

نسترن رياحي نوري رئيس مركز توسعه فناوري نانو در بخش برق و انرژي در سي و سومين كنفرانس بين المللي برق با اعلام اين خبر گفت: اين سه محصول شامل پوشش ضد سايش روي پره توربين گازي، پوشش سد حرارتي ysz و دستورالعمل استفاده از نانو فيلترهاي هواي ورودي است و از جديدترين دستاوردهاي پژوهشگاه نيرو است.

روابط عمومی شرکت برق منطقه ای زنجان به عنوان روابط عمومی برتر انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای زنجان ،در این دوره از جشنواره، رقابت برای انتخاب برترین های روابط عمومی ایران در ۹ رشته شامل برنامه ریزی ارتباطی، مدیریت راهبردی روابط عمومی، خلاقیت و نوآوری، ارتباطات الکترونیک، تکریم ارباب رجوع، ارتباطات رسانه ای، مهندسی فرهنگی و توسعه فرهنگ خاص و پژوهش ارتباطی و در دو سطح ملی و استانی برگزار شده و در نهایت حداکثر از ۵۴  اثر برتر روابط عمومی ها تقدیر و تجلیل  شد.

رونمایی از سه محصول تولید شده با فناوری نانو در حوزه نیروگاهی کشور 

نسترن ریاحی نوری رئیس مرکز توسعه فناوری نانو در بخش برق و انرژی در سی و سومین کنفرانس بین المللی برق با اعلام این خبر گفت: این سه محصول شامل پوشش ضد سایش روی پره توربین گازی، پوشش سد حرارتی ysz و دستورالعمل استفاده از نانو فیلترهای هوای ورودی است و از جدیدترین دستاوردهای پژوهشگاه نیرو است.

ریاحی ادامه داد: برای اجرای این سه طرح تا کنون 500 میلیون تومان هزینه شده که یک پنجم نمونه خارجی است که  با توانایی داخلی ساخته شده و آمادگی تولید انبوه را در صنعت برق دارد.

خسارات اقتصادی  ناشی از بروز ریزگردها به حدود دوهزار میلیارد تومان می رسد

متخصصان مدیریت اجتماعی  پژوهشگاه نیرو، آثاراجتماعی ریزگردها و اختلال در خدمات رسانی آب و برق  را مورد بررسی قرار دادند.
درهمین زمینه عضو هیات علمی گروه مدیریت علوم اجتماعی پژوهشگاه نیرو در حاشیه کنفرانس بین المللی گفت: نتایج این پژوهش در یک نشست تخصصی در این کنفرانس ارائه خواهد شد.
اشرف السادات پسندیده با اشاره به این که این بررسی به عنوان یک تحقیق موردی شناخته می شود، خاطرنشان ساخت: این تحقیق نخستین بررسی از این نوع است که سعی کرد ابعاد گسترده ای از علل، آثار و پیامدهای پدیده ریزگردها را مورد بررسی قرار دهد.

تبدیل خط فشار متوسط هوائی میدان بسیج تا میدان ولایت شاهرود به شبکه زمینی

تبدیل خط فشار متوسط هوائی میدان بسیج تا میدان ولایت شاهرود به شبکه زمینی

خط فشار متوسط هوائی مسیر میدان بسیج تا میدان ولایت شهرستان شاهرود به شبکه زمینی تبدیل شد.

تامین برق و روشنایی مواکب مسیر اهواز به مرز چذابه

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز، مدیر امور برق منطقه دو اهواز ضمن تشریح فنی پروژه، بیان کرد: پروژه احداث خطوط فشار متوسط هوایی جهت تامین برق و روشنایی مواکب مسیر اهواز تا مرز چذابه در مناطق سیاحي و عين دو اهواز اجرا شد.

  حجت توکلی در ادامه اظهار کرد: در راستای افزایش روشنایی مسیرهای منتهی به مرز و خدمت رسانی بهتر به زائرین اربعین حسینی و مواکب مستقر در مسیر، حدود یک هزار و ۵۰۰ متر شبکه فشار متوسط احداث شد.

تهیه و راه اندازی نرم افزار اندرویدی «كیلووات شمار» در شركت توزیع نیروی برق تبریز

به گزارش روابط عمومی، عادل کاظمی، تشریح کرد: این نرم افزار نسخه مشابهی نداشته و به عنوان یک نوآوری در بخش خدمات مشترکین مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: نرم افزار کیلووات شمار، توسط کارشناسان این شرکت، طراحی شده و تست نسخه دیماندی این نرم افزار به پایان رسیده است.

وی در خصوص نرم افزار کیلووات شمار اظهار داشت: به دلیل استقبال همکاران از نسخه آمپری نرم افزار که با نام آمپریال برای استفاده همکاران و متقاضیان طراحی گردیده بود، بر آن شدیم تا نرم افزاری با همان کارایی برای محاسبه هزینه برقراری انشعابات دیماندی نیز تهیه نماییم.

اجرای مانور ضربتی مدیریت بحران در منطقه برق سعادت آباد 

نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، صبح روز پنج شنبه، سوم آبان ماه سال جاری، نسبت به اجرای مانور ضربتی مدیریت بحران، با هدف اصلاح و بهینه سازی محدوده هایی از شبکه برق رسانی منطقه برق سعادت آباد، اقدام خواهند کرد.

فراخوان

شركت توانير در راستاي راهبرد شايسته گزيني وزارت نيرو در دولت دوازدهم و ايجاد فرصت هاي برابر براي همه افراد واجد شرايط عمومي و تخصصي خدمت گزاري،‌ از متخصصين داوطلب واجد شرايط براي همكاري در سمت «مديرعامل شركت هاي تابعه / وابسته» مطابق فراخوان هاي ذيل دعوت به اعلام آمادگي مي نمايد.

 

تکمیل طرح ارتباط سیستم تصفیه خانه مدیا و بخار توسط متخصصان بسیج نیروگاه کرمان

 در فصول گرم سال به دلیل مصرف بالای برق در شبکه، نیاز می باشد که به روش های مختلف نسبت به افزایش تولید واحد ها اقدام نمود یکی از مواردی که برای افزایش تولید در نیروگاه کرمان در نظر گرفته شده است استفاده از سیستم مدیا برای واحدهای گاز می باشد که کمک قابل توجهی در پیک بار تابستان به شبکه برق می نماید. کاربرد  این سیستم فقط برای فصول گرم می باشد و عملا به مدت 8 ماه سال از مدار تولید خارج می باشد. اگر بتوان شرایطی را ایجاد کرد که از این سیستم برای تولید آب دمین مورد نیاز واحدهای بخار استفاده کرد می توان صرف جویی بسیار قابل توجهی در مصرف آب به عمل آورد.

Pages