اخبار برق

سرمایه گذاری کشورهای حوزه خلیج فارس در زمینه انرژی

مجله معتبر 'کونستراکشن ویک' با انتشار گزارشی در این زمینه به نقل از منابع اقتصادی در کشورهای شورای همکاری نوشت : کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تا سال 2020 باید 69 گیگا وات به حجم توانایی خود در تولید برق بیفزایند و این خود نیازمند سرمایه گذاریهای بسیار کلان است .
کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به دلیل عدم دستیابی به منابع آب شیرین هزینه های کلانی را بابت تصفیه آب پرداخت می کنند ،لذا تولید برق در نیروگاهها نیز هزینه زیادی را برای آنها دربرداشته است .
در همین راستا شرکت ملی نفت کویت همچنین در نظر دارد که 15 درصد از حجم انرژی مورد نیاز برق خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کند.

برق رسانی به 95 درصد پاسگاه های مرزی استان ایلام

سرهنگ یحیی الهی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار کرد: اگر محموله مواد مخدر نیز در این استان کشف می شود مربوط به مرزهای ایلام با استان های همجوار داخلی است ضمن اینکه در زمینه کشفیات محصولات ضد فرهنگی نیز با موردی در مرزها روبرو نشده ایم.
وی افزود: این استان در زمینه ورود و خروج کالاهای قاچاق نیز در مقیاس با سایر استان های کشور وضعیت مناسبی دارد و با وجود 430 کیلومتر مرز مشترک امنیت مطلوبی در این مرز برقرار است.

کل شبکه برق لرستان به کابل خودنگه دار مجهز شد

صد در صد شبکه فشار ضعیف برق ما در استان به کابل خودنگه دار مجهز شده است و باتوسعه برق رسانی به مناطق محروم از مهاجرت معکوس روستاییان جلوگیری می کنیم.

 

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان بیان اینکه به 26منطقه محروم پلدختر برق رسانی صورت گرفته اظهار داشت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها کار برق رسانی به 81 روستا با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد تومان در برنامه امسال داشتیم تاکنون 71 روستا برق رسانی کرده ایم

 

احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی در آذربایجان شرقی

عملیات احداث نیروگاه هزار مگاواتی نیز به زودی اجرایی می شود.

 

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای اداری استان،  با اشاره به ساخت تونل انرژی جهت پایدار کردن برق، افزود: دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در استان در حال احداث است و عملیات احداث نیروگاه هزار مگاواتی نیز به زودی اجرایی می شود.

 

 

منبع: قدس آنلاین/به گزارش برق نیوز

 

نصب 7 مگاوات DG در آذربایجان غربی

ضمن ارائه گزارش عملکرد توزیع برق آذربایجان گفت: تا کنون 7 مگاوات نیروگاه تولید پراکنده برق در سطح استان آذربایجان غربی احدات شده است.

 

اکبر حسن بگلو با تشریح اقدامات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در سال 95 اظهار کرد:  امسال در سطح استان  8 هزار و 185 دستگاه کنتور هوشمند برق نصب و راه‌اندازی شده است.

 

وی افزود:  نصب کنتور هوشمند برق برای کاهش دخالت و خطای نیروی انسانی در قرائت و صدور قبوض و بهبود در وصول، در کاهش تلفات فنی و غیر فنی شبکه‌های توزیع برق تأثیرگذار است.

 

فروش دوباره برق به عراق

حمید چیت چیان با اشاره به اینکه 1 میلیارد و 250 میلیون دلار ازعراق بابت فروش برق طلب داشتیم که با سفر معاون وزیر برق عراق به ایران قراردادی امضاء شد که پیرو آن بیش از 300 میلیون دلار آن را دریافت کردیم، افزود: با این بدهی ناچار شدیم فروش برق به را عراق قطع کنیم که طبق مذاکرات اخیر قرار شده است در روزهای آینده فروش برق از سر گرفته شود.

سمینار آموزشی معلمان دوره اول متوسطه استان همدان برگزار شد

سمینار آموزشی معلمان دوره اول متوسطه به همت شرکت توزیع نیروی برق استان و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، با حضور 270 نفر از معلمان علوم و کار و فناوری و مدیران 85 مدرسه در همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، سمینار آموزشی معلمان دوره اول متوسطه به همت شرکت توزیع نیروی برق استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، با حضور 270 نفر از معلمان علوم و کار و فناوری و مدیران 85 مدرسه در همدان برگزار شد.

خسارت 59 میلیارد ریالی بارش باران و برف به شبکه توزیع برق در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: 59 میلیارد و 67 میلیون ریال مجموع خسارات وارده به شبکه توزیع نیروی برق استان بر اثر تغییرات جوی و بارش شدید باران و برف طی فروردین و بهمن ماه سال جاری بوده است.

فاز اول استقرار سیستم مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست HSE-MS در شرکت توزیع برق خراسان شمالی کلید خورد

سیستم مدیریت ایمنی, بهداشت و محیط زیست با نام اختصاریHSE-MS در شرکت توزیع برق استان پیاده سازی می شود.

سرپرست گروه ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت:  با هدف ارتقای سطح ایمنی فعالیت های شرکت و در راستای حفظ محیط زیست، مطابق با دستورالعمل  توانیر، مقرر شد  این سیستم پیاده سازی گردد.

تمدید پروانه ی توزیع نیروی برق در استان سمنان

از سوی معاون وزیر در امور برق و انرژی ، پروانه ی فعالیت توزیع نیروی برق از طریق شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان تمدید و ارائه شد .

Pages