اخبار برق

در پی حادثه آتش سوزی در ساختمان تجاری پلاسکو

در پی حادثه آتش سوزی در ساختمان تجاری پلاسکو، بلافاصله ضمن تشکیل جلسه مدیریت بحران در ستاد شرکت؛ نسبت به اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم برای ایمن سازی محل وقوع حادثه و همچنین اعزام اکیپ های عملیاتی فوریت های برق به محل وقوع حادثه اقدام شد.

لازم به توضیح است از دقایق اولیه بروز حادثه بمنظور رعایت کلیه جوانب ایمنی برای عملیات امدادی پرسنل آتش نشانی و نهادهای خدمت رسان، نسبت به قطع برق کلیه پست های برق به شعاع 500 متری محل حادثه اقدام شد.

انتقال تجهیزات نیروگاه برق غرب مازندران به نوشهر

علی شادمان درجمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد فضای مناسب بعد از برجام اظهار کرد: یکی از نتایج برجام، انتقال توربین 400 تنی از کشور ایتالیا به بندر نوشهر بود که بعد از وارد شدن به بندر نوشهر به محل احداث نیروگاه برق سیکل ترکیبی تک محور 460 مگاواتی نوشهر منتقل شد.

وی با بیان اینکه همه تدابیر لازم برای انتقال تجهیزات به نیروگاه از قبل از انتقال انجام داده شد، تصریح کرد: در زمان پیک بار، میزان مصرف برق غرب استان مازندران 500 مگاوات است و این نیروگاه 460 مگاواتی است که به همراه اقمار کنار آن به تنهایی می‌تواند کل برق غرب مازندران را در زمان پیک بار تأمین کند.

بخش بخار نیروگاه سبلان اردبیل راه‌انداری می‌شود‌

وزیر نیرو گفت: خوشبختانه استان اردبیل در حال حاضر قدرت این را دارد که چند برابر نیاز خود برق تولید کند و در حال حاضر بخش بخار سبلان اردبیل اجرایی و در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

حمید چیت‌چیان عصر امروز در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی  با حضور دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مردم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی‌ اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که سبب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌شود حل مشکلات واحدهای تولیدی است، چرا که با فعالیت این واحدها نیاز کشور تامین شده و برای تامین کالاها وابسته به کشورهای خارجی نمی‌شویم.

تقدیر شورای اسلامی شهر صفی آباد از مدیریت توزیع برق شهرستان اسفراین

 رئیس شورای اسلامی شهر صفی آباد ضمن تقدیر از تلاش های همکاران مدیریت توزیع برق شهرستان اسفراین، در نامه ای خطاب به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، تقدیر شایسته از مسئولان این مدیریت را خواستار شد.

"رضا شرفخانی" در نامه ای خطاب به مهندس "علیرضا صبوری" از همکاری شایسته مدیریت توزیع برق اسفراین با شورای اسلامی شهر صفی آباد قدردانی کرد.

در این نامه تعویض لامپ های معابر، جابجایی تیرهای وسط معابر و بازدیدهای دوره ای و منظم به منظور رفع مسائل احتمالی شبکه های برق شهر صفی آباد از جمله نمادهای این نوع همکاری عنوان شده است.

تقدیر مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از شرکت برق منطقه ای خوزستان

همایون حایری رییس هیئت مدیره ومدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از محمود دشت بزرگ رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان به خاطر اقدامات ارزشمند این شرکت در اجرای موفق طرح ذخیره عملیاتی صنایع در سطح شبکه انتقال در تابستان سال جاری با اهدا لوح تقدیر کرد  .
همایون حایری دراین لوح تقدیر آورده است : به کارگیری همه ظرفیت های داخلی کشور برای تامین برق مطمئن ومستمر از راهبردهای اصلی وزرات نیرو می باشد که خوشبختانه در پیک سال 95 با استفاده از انعطاف پذیری سمت تقاضا با اجرای طرح ذخیره عملیاتی صنایع به صورت متمرکز از مرکز دیسپاچینک ملی به خوبی تحقق یافت  .

افتتاح همزمان 4 پروژه خط و پست شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان  به ارزش 830 میلیارد ریال

با حضور قائم مقام وزیر نیرو آقای مهندس ستار محمودی 4 پروژه خط و پست شرکت برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد . روز چهارشنبه 29/10/95 توسط آقای مهندس ستار محمودی قائم مقام محترم وزیر نیرو ،خط 230 کیلو ولت دو مداره پست نبوت به تل سیاه زاهدان و پست 20/63/230 کیلو ولت تل سیاه به صورت حضوری و پست 20/63/230 کیلو ولت پلان و توسعه پست 63/230 کیلو ولت جکیگور جهت افزایش صادرات برق به پاکستان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 830 میلیارد ریال انجام شده است .

بررسی برنامه های کاهش پیک بار سال 96 در نشست کمیته بهبود بهره برداری

در نهمین نشست کمیته بهبود بهره برداری شرکت توزیع برق استان سمنان ، برنامه های کاهش پیک بار سال آینده ، مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر کمیته بهبود بهره برداری شرکت توزیع برق استان گفت: پیگیری های مستمر با دستگاه های اجرائی و ارگان ها برای راه اندازی و آماده به کاری مولدهای اضطراری ، از نکات مطرح شده است .

قدردانی مدیر توزیع برق شهرستان فاروج از انضباط اداری همکاران این مدیریت

 مدیر توزیع برق شهرستان فاروج در تقدیر نامه های جداگانه ای از دو تن از همکاران این مدیریت به دلیل انطباق با موازین انضباط اداری تقدیر کرد.

مهندس "ابوالفضل دیمه کار" در تقدیر نامه هایی خطاب به "محمد باقرزاده" و مهندس "علی افتخاری" با اشاره به تحلیل گزارش شش ماهه کنترل ورود و خروج کارکنان، تلاش های همکاران یاد شده را در اجرای موازین اداری به خصوص در حیطه انضباط اداری ستود.

گفتنی است: اخلاق مداری، امانت داری و انضباط اداری به عنوان ارکان سازمانی در شرکت توزیع برق خراسان شمالی شناخته می شود.

 

همزمان با روز هوای پاک،رونمایی از دوچرخه‌های برقی برای کاهش آلودگی هوای اراک

همزمان با روز هوای پاک،طی مراسمی از دوچرخه‌های برقی برای کاهش آلودگی هوای اراک رونمایی شد.

در مراسم روز هوای پاک و دوچرخه سواری عمومی و رونمایی از نخستین دوچرخه برقی شرکت بابیان اینکه استفاده از دوچرخه‌های برقی موجب کاهش آلودگی هوا می‌شود،گفت: حمل و نقل آسان، بی‌دغدغه و کم هزینه مزایای استفاده از این وسیله است.

واگذاری نیروگاه خورشیدی به مددجویان کمیته امداد در سرخه

اسدالله عبدالهی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه از واگذاری پنلهای خورشیدی به مددجویان کمیته امداد خبر داد و اظهار داشت: ظرف چند روز آینده طرح «ایجاد نیروگاههای خورشیدی خانگی» برای دو خانوار تحت پوشش این شهرستان ساکن در روستاهای افتر و لاسجرد اجرایی خواهد شد.

وی افزود: مهم ترین چالش مناطق روستایی در حال حاضر با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آب زیر زمینی نداشتن درآمد پایدار می باشد، که خوشبختانه اجرای این طرح می تواند گامی به سوی ایجاد اشتغال پایدار در روستا ها باشد.

Pages