اخبار آب و فاضلاب

دریافت لوح تقدیر توسط مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان ازقائم مقام وزیرراه و شهرسازی

مهندس علیرضا جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در نخستین مراسم اختتامیه مسکن مهر در کشور که در استان زنجان برگزار شد ، از آقای احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر لوح تقدیر دریافت کرد .

در متن این لوح آمده است :

انعقاد تفاهم‌نامه کاهش خسارت حفاری شرکت آب با شرکت‌های خدمات‌رسان

طی کارگروهی با حضور شر‌کت‌های خدمات‌رسان چون شرکت آب و فاضلاب شهری، شرکت آب و فاضلاب روستایی، شرکت گاز، شرکت مخابرات و شرکت برق تفاهم‌نامه‌‌ای مبنی بر همکاری در جلوگیری از خسارت در حین حفاری به تأسیسات شرکت‌ها در سطح شهر منعقد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در این مراسم انعقاد تفاهم‌نامه شرکت آبفا با سایر شرکت‌های خدمات‌رسان را رسیدن به انسجامی در حفاری‌ها دانست و گفت: این تفاهم‌نامه می‌تواند اتحاد خاصی در بین شرکت‌های خدمات‌رسان ایجاد کند و بتوان اقدامات پرثمری را در این زمینه داشت.

اجرای 246 پروژه آبرسانی در روستاهای استان مرکزی در سال 95

به گزارش شرکت آبفار مرکزی وی گفت : این پروژه ها با هزینه ای بالغ بر 288767 میلیون ریال در طی سال گذشته اجرا شد.معاون  مهندسی و توسعه شرکت آبفار مرکزی ادامه داد :  اجرای 121کیلومترخطوط انتقال ، اجرای 314 کیلومتر شبکه توزیع داخلی آب ، انجام 33 فقره تامین آب ، احداث 19 مخزن ذخیره آب و 10706 انشعاب جدید از جمله اقدامات صورت گرفته در این پروژه ها بوده است.
حسینی پور گفت : در سال گذشته 49 روستای استان با هزینه ای بالغ بر 43512 میلیون ریال  از محل صندوق توسعه ملی آبرسانی شدند وجمعیتی بالغ بر 31735 نفراز آب شرب سالم بهره مند شدند.

تعویض شبکه توزیع آب شرب روستایی شهرک دوکوهه اندیمشک به گزارش آبفار خوزستان

شبکه توزیع آب شرب و انشعاب شهرک دوکوهه شهرستان اندیمشک تعویض شد.

عملیات تعویض شبکه توزیع آب شرب و انشعاب آب شهرک دوکوهه شهرستان اندیمشک توسط کارکنان این امور انجام شد.

موسایی ادامه داد: در این عملیات 100 متر لوله 4 اینچ و 12 مورد انشعاب در خیابان لاله 9 شهرک دوکوهه تعویض شد.

وی از فرسودگی شدید و شکستگی های مکرر شبکه توزیع و انشعاب آب شرب اهالی این خیابان خبر داد و گفت: شکستگی های مکرر باعث افت فشار و کاهش کیفیت آب شرب اهالی خیابان لاله 9 شهرک دوکوهه شده بود که با انجام عملایت اصلاح و تعویض این مشکل حل شد.

جلوگيري از هدرفت بيش از 2 ليتر آب بر ثانيه در شبكه آب شهر ندوشن

مدير دفتر مديريت مصرف و كاهش آب بدون درآمد شركت آبفا از هدر رفت 2.8 ليتر آب بر ثانيه با استفاده از نشت يابي شبكه توزيع آب شهر ندوشن خبر داد .

  افزون بر 30 كيلومتر شبكه توزيع شهر ندوشن با استفاده از تجهيزات پيشرفته ، مورد نشت يابي قرار گرفت و 8 فقره نشت نامريي كشف شد .

پاكدل اظهار داشت : با توجه به ماسه اي و نفوذپذيري بودن خاك اين منطقه  ، كشف اين موارد بدون عمليات نشت يابي امكان پذير نبوده است.

استفاده از لوله های GRP برای اولین بار در آبفار رفسنجان

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفاراستان، پس از این جلسه مدیرعامل ومعاونین شرکت آبفار استان کرمان به همراه فرمانداررفسنجان ازپروژه تامین آب روستاهای حومه غربی رفسنجان بازدید کردند.

 حمیدخدادادی مدیرامورآبفاررفسنجان بااشاره به اینکه دراین منطقه اقدامات مختلفی برای حل مشکل کمبودآب شرب اجرا شده است گفت:ازجمله اقدامات انجام شده برای رفع بحران آب منطقه  برای اولین بار در استان ۵کیلومتر خط انتقال با لوله های GRP با سایز 600 در حال اجرا میباشد وهمچنین یک باب مخزن ۱هزارمترمکعبی ذخیره آب ، احداث شده است.

تقدیر از رئیس اداره منابع آب شهرستان قروه

فرمانداره قروه از رئیس اداره منابع آب این شهرستان تقدیر نمود

 

پرویز کولانی با اهدای لوح از زحمات و تلاش های عباد بشیری تقدیر نموده است.

جلوگیری از برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه ای در روستای تیمورآباد گرگان

مدیر امور منابع آب گرگان و آق قلا خبر داد:

 

مدیر امور منابع آب گرگان و آق قلا گفت: با حضور به موقع و با تلاش کارشناسان واحد مهندسی سواحل و رودخانه های امور منابع آب گرگان و آق قلا از برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه ای در روستای تیمور آباد گرگان ورودخانه محمدآباد جلوگیری شد و متخلف به دادگاه معرفی شد. 

اجرای بیش از 5 هزار متر عملیات لوله گذاری فاضلاب در قائمشهربه گزارش آبفا مازندران

مدیر امور آبفاشهری قائمشهر از اجرای 5هزار و 160 متر عملیات لوله گذاری فاضلاب در اقطار200، 315، 400 و 500 میلی متر در این شهر طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: برای اجرای طرحهای فاضلاب در قائمشهر 470 کیلومتر شبکه فاضلاب  نیاز است.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس عبدالرضا سعیدی، با بیان اینکه بخشی از اعتبارات اجرای طرحهای فاضلاب در قائمشهر از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی تامین خواهد شد، افزود: در حال حاضر عملیات لوله گذاری فاضلاب در خیابانهای اصلی نیما، بصیرت، بیست متری چشمه، سجاد ، مهمانسرا، پیام آوران و کوچه های منشعب آن اجرا شد.

صنعت آب و برق یزد و اداره کل حفظ آثار استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان یزد و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

Pages