اخبار آب و فاضلاب

بحران کم آبی ، دغدغه اصلی مسئولین در کشور است

محمدرضا حکیمی که در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه حاج احمد فلاح سخن می گفت  اظهارداشت: دغدغه اصلی مسئولین و بزرگترین مشکل  اساسی کشور بحران کم آبی می باشد .

مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره بر اهمیت آب درپیدایش  تمدن های اولیه بشری بیان نمود : کشور ایران به عنوان یکی از کشورهای خشک و نیمه خشک جهان می باشد  و در منطقه خاورمیانه از جمله کشورهایی است که با بحران آب روبرو است.

6 هزار و 500 کیلومتر شبکه فاضلاب در تهران اجرایی شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه تاکنون 6 هزار و 500 کیلومتر شبکه فاضلاب در تهران اجرایی شده است، گفت: پروژه فاضلاب تهران تا سال 1400 به اتمام می رسد.«محمد پرورش» امروز (سه شنبه) در نشست خبری در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب، با اشاره به اینکه در تهران 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا خواهد شد، گفت: تاکنون 6 هزار و 500 کیلومتر یعنی 73 درصد از این شبکه را اجرا کرده ایم.

پرورش با بیان اینکه پوشش شبکه فاضلاب تهران از 18 درصد در سال های اخیر به 65 درصد رسیده است، اظهار داشت: البته پوشش شبکه فاضلاب البته به 73 درصد رسیده است.

دوره ایمنی عمومی و HSE plan(برنامه ایمنی پروژه ها) در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برگزار شد

مدیر دفتر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اعلام کرد دوره آموزشی ایمنی عمومی و HSE plan برای 60 نفر از پیمانکاران ، مشاورین و ناظرین شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برگزار شد.

مریم نجفی پور با اعلام اینکه این دوره آموزشی در 2 روز برگزار شد هدف از برگزاری این دوره را آموزش کلیات مفاهیم ایمنی عمومی و HSE plan ، الزامات قانونی مرتبط با HSE plan  مدیریت ریسک  و واکنش در شرایط اضطراری اعلام کرد.

جلسه شورای حفاظت از منابع آب کاشان

جلسه شورای حفاظت از منابع آب کاشان برگزار شد .

این جلسه  بیست و سوم مهرماه با حضوراعضا در محل فرمانداری شهرستان  برگزارشد.  اهم موضوعات مطرح شده راجع به بررسی بخش آب در برنامه ششم و پیگیری طرح تعادل بخشی در منطقه بود.

پایداری آب شرب 41 روستای دهستان نصار شهرستان آبادان

با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و افزایش دبی تامین آب شرب دهستان نصار، 41 روستا با جمعیتی بالغ بر 7 هزار نفر از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

درویشعلی کریمی با اشاره به پایداری آب شرب 41 روستای شهرستان آبادان گفت: با نصب ایستگاه پمپاژ و افزایش دبی آب، 41 روستای دهستان نصار شهرستان آبادان از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت آبفاروستایی استان خوزستان ادامه داد: تا پیش از بهره برداری از این پروژه بیشتر روستاهای دهستان نصار یا بصورت نوبت بندی و یا از طریق تانکر سیار آبرسانی می شد.

روش تصفیه آب نانو فیلتراسیون برای نخستین بار درکشوردرشهرستان ری کارگذاری شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: برای اولین بار در کشور روش تصفیه آب نانو فیلتراسیون در مجتمع آبرسانی شهید تهرانی شهرستان ری کارگذاری شده است.

رضا پور رجب روز یکشنبه در برنامه بررسی چالش های و معظلات آب روستاهای شهرستان ری با بیان اینکه امروز نانو تکنولوژی دامنه وسیعی از تجهیزات و کاربردها را دربرگرفته است و یکی از فوق العاده ترین فناوری های قرن ۲۱ به حساب می آید اظهار داشت: املاح آب در این روش تصفیه در حد استاندارد می ماند و فلزات سنگین آن از بین می رود.

رودخانه پایاب سد سنگ سیاه احیاء شد

با همکاری اهالی محلی، خصوصاً مردم روستای عباسجوب و تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای کردستان رودخانه پایاب سد سنگ سیاه مجدداً احیا شد

قطع 22 فقره انشعاب غیر مجاز و تعویض 22 کنتور معیوب در سطح روستاهای شهرستان ورامین

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان ورامین گفت 22 مورد انشعاب غیر مجاز در سطح روستاهای این شهرستان شناسایی و تبدیل به مجاز شده و همچنین 22 دستگاه کنتور معیوب نیز تعویض شد است

صالحی مدیر اداره آبفار شهرستان ورامین با اشاره به ضرورت حفظ آب شرب تولیدی و مصرف بهینه گفت با کارهای انجام گرفته توزیع عادلانه آب و کنترل مصرف و کاهش تلفات آب در سطح شبکه آبرسانی به صورت موثری مشاهده گردید و رضایت مشترکین را نیز در پی داشت .

Pages