اخبار آب و فاضلاب

مديران صنعت آب استان با امام جمعه يزد ديدار كردند

به مناسبت هفته صرفه جويي در مصرف آب ، مديران عامل شركت هاي آب منطقه‌ای ، آب و فاضلاب شهری و آب و فاضلاب روستایی استان یزد با امام جمعه يزد ديدار نمودند .

 به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان يزد : نماینده ولی فقیه در استان یزد  در اين ديدار ، با بیان اینکه باید در زمینه مدیریت مصرف آب در یزد برنامه‌ریزی دقیق وجود داشته باشد، گفت: کارخانه‌های یزد فاضلاب خود را تصفیه و مجددا استفاده کنند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری اظهار داشت: بحث تامین و مدیریت مصرف آب در ایران به ویژه در استان یزد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کیفیت آب شرب استان زنجان در وضعیت بسیار مطلوبی است

مهندس علیرضا جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان با بیان مطلب فوق گفت : کیفیفت آب شرب خط قرمز ماست که شرکت آبفای استان با تمام تلاش سعی کرده است آبی که تولیدو به دست مشترکین میرساند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است .

وی به میزان مطلوبیت کلر باقیمانده در آب هم اشاره کرد و افزود : طی سال گذشته میزان مطلوبیت کلر باقی مانده در آب شرب این استان 99.8 (99 ممیز 8 ) درصد بوده که استاندارد آن 99و نیم  درصد است.

مدیر عامل شرکت آبفای آذربایجان غربی شهروندان را به صرفه جویی در مصرف آب توصیه نمود.

 جذابیت شهر و شهرنشینی از پدیده های عصر کنونی در همه کشورهای جهان از جمله کشور ما می باشد. به این دلیل نرخ رشد جمعیت در نقاط شهری  چندین برابر نقاط روستایی بوده است. در طی ده های گذشته تعداد شهرها و وسعت آن ها افزایش یافته و جمعیت اغلب شهرها در طی ده تا بیست سال بیش از دو برابر شده است.

مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برضرورت همراهی و همکاری شهروندان در مدیریت صحیح مصرف آب تاکید کرد

مهندس ایمانلو در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب، با اشاره به اینکه شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی تاپایان سال 95 با 1 میلیون و 203 هزار مشترک، بیش از 2 میلیون و 810 هزارنفر از مردم استان را تحت پوشش ارائه خدمات آب شرب قرار داده است اظهار کرد: این جمعیت در 60 شهر استان را شامل می‌شود.

انجام پایش انشعابت آب طی دو دوره قرائت در شهر ایلام

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان  ایلام، مهندس پیر باوه بور گفت:  با هدف مشخص نمودن پلمپ های قطع شده، دستکاری کنتور و برداشت کنتور این امور اقدام به پایش انشعابات آب طی دو دوره قرائت(اردیبهشت و خرداد) از نظر «وجود پلمپ» کرد.

وی یاد آور شد:  طبق ماده  543  قانون تعزیرات اسلامی آن دسته از مشترکینی که نسبت به فک پلمپ اقدام نموده اند مشمول جریمه می شوند.

مشکل کیفیت آب آشامیدنی در هیچ کدام از شهر های استان وجود ندارد

 مهندس غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت کرد: البته ادعا نداریم که تمام آبی که به مشترکان تحویل داده می شود دارای طعم یکسانی است اما آبی که در شبکه های شهرهای استان جاری است، کیفیت مطلوبی داشته و کاملا سالم است.
وی با تاکید بر اینکه آب بجنورد و سایر شهرهای استان به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد گفت: کیفیت و سلامت آب شبکه ها، مرتب بررسی و رسد می شود و به هیچ عنوان آب ناسالم به مشترکان تحویل نشده است و وارد شبکه نمی شود.

۶۷ ميليارد ريال براي اجراي طرح‌هاي آبرساني استان بوشهر تخصيص يافت

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شركت آب و فاضلاب استان بوشهر ، كيقباد ياكيده در نشست شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان بوشهر با بيان اينكه خطوط انتقال آب استان بوشهر نياز به مرمت و بازسازي دارد اظهار داشت: اين استان داراي ۵ خط مهم انتقال آب به طول ۹۸۰ كيلومتر مي باشد كه ۳۷ درصد اين خطوط فرسوده است و نياز به نوسازي دارد.
مدير عامل شركت آبفاي استان بوشهر با اشاره به ارزش خطوط انتقال آب استان بوشهر بيان كرد: ارزش اجراي ۹۸۰ كيلومتر خطوط انتقال آب استان بوشهر ۴ هزار ميليارد تومان است.

تعویض الکتروپمپ و لوله‌های آبده چاه 11 علی آباد به گزارش آبفاخراسان جنوبی

سید علی هاشم آبادی اظهار کرد: در پی گزارش اپراتور مرکز تله متری مبنی بر دریافت خطای رله حرارتی و خاموش شدن چاه 11 علی آباد، سریعاً اکیپ امداد آبرسانی به محل اعزام و پس از بررسی، نقص فنی الکتروپمپ و تابلو برق زیر ترانس محرز گردید.

وی افزود: پس از هماهنگی با اتفاقات برق و قطع برق ترانس،  نسبت به تعمیر تابلوی برق مذکور اقدام و در نهایت با هماهنگی  های لازم، الکتروپمپ چاه و 25 شاخه لوله آبده فرسوده تعویض و چاه در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

مردم ماهنشان برای اتصال به شبکه فاضلاب شهری استقبال نمی کنند

مهندس جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان گفت : با وجود پیگیری‎ها و مشوق‎هایی که شرکت آب و فاضلاب شهری استان داشت، مردم شهر ماهنشان همکاری برای اتصال به شبکه فاضلاب ندارند.  
وی افزود : در حال حاضر 400 مشترک در شهر ماهنشان وجود دارد که 200 مشترکین به شبکه فاضلاب متصل شده اند . 
مدیر عامل شرکت آبفای استان در ادامه به ظرفیت تصفیه خانه این شهراشاره کرد و تصریح نمود  : ظرفیت تصفه خانه فاضلاب شهر ماهنشان 500 مترمکعب در شبانه روز است که پساب ورودی به تصفیه خانه فقط80 متر مکعب در شبانه روز است که عملا تصفیه خانه با این میزان ورودی نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد .

آغاز عملیات اجرایی ساخت مخازن شهرهای دیباج و كلاته رودبار

مهندس حیدریه معاونت مهندسی وتوسعه گفت: پروژه احداث ده مخزن در شهرهای استان سمنان در سفر ریاست محترم جمهوری مصوب گردیده که  احداث دو مخزن آن به حجم 200 متر مکعب ، پس از ابلاغ موافقتنامه و انتخاب پیمانکار،و با تخصیص اعتباری بالغ بر1.400.000.000 ریالی برای هر مخزن ودر کل بالغ بر 2.800.000.000 ریال (دومیلیاردو هشتصد میلیون ریال) اعتبار، برای شهرهای دیباج و کلاته رودبار آغاز گردید.

    ایشان افزود:لازم بذکر است پس از احداث مخازن مزبور قسمت های مرتفع شهر از فشار مناسب برخوردار خواهند شد.

Pages