اخبار آب و فاضلاب

جلوگیری ازبرداشت آبخوان های ورامین

سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت با انسداد نه حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 575 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.  

ضرورت اختصاص ردیف بودجه مستقل رودخانه های مازندران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر حسین زادگان استاندار مازندران در دیدار با مدیران صنعت آب و برق استان با اشاره به حوادث و خسارت ناشی از سیل های مکرر در برخی از رودخانه های استان تاکید کرد برای رودخانه های پرخطر مازندران باید ردیف بودجه ای مستقل درنظر گرفته شود.

برگزاری نشست اعضای هیئت مدیره شرکت آبرسانی خلیج فارس

نشست مدیران آب و فاضلاب استانهای بوشهر ، هرمزگان ، خوزستان ، فارس ، کهگیلویه و بویر احمد به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس در سالن جلسات آبفا شهری خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا خوزستان، در این نشست در خصوص مشکلات و موانع مرتبط با خدمات رسانی این شرکت و راهکارهای رفع این مشکلات و همچنین ارتقا کمی و کیفی خدمات رسانی بحث و تبادل نظر شد.

مشترکین برای جلوگیری ازیخ زدگی کنتورهای آب اقدام کنند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در پی بارش های اخیر و کاهش محسوس دما و احتمال بروز یخبندان مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان زنجان جهت حلوگیری از یخ زدگی کنتورهای آب منازل خود اقدام کنند.

علیرضا جزء قاسمی از مشترکین درخواست کرد به منظور جلوگیری از شکستگی لوله ها و یخ زدگی کنتور آب در فضای باز، آن را با پوشش مناسب از قبیل گونی، موکت، پشم شیشه و سایر الیاف مصنوعی مناسب محافظت کنند.

وی افزود: مشترکین باید در زمان بروز یخبندان از مواردی همچون ریختن آب جوش بر روی کنتور و روشن کردن آتش در حوضچه آن جهت رفع یخ زدگی به طور جدی خودداری کنند.

دیداراعضای شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان با استاندار زنجان

اعضای شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان با دکتر حقیقی استاندار زنجان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان ، دکتر حقیقی استاندار زنجان در جمع مدیران صنعت آب وبرق استان ضمن اظهار خرسندی از وضعیت مناسب و زیرساختهای بوجود آمده توسط وزارت نیرو در استان ابراز امیدواری کرد با احصاء مسائل و مشکلات اساسی و استفاده از ظرفیتها در جهت رفع این مشکلات اقدامات لازم صورت گیرد . 

کاهش 20 درصدی مصرف آب با استفاده ازتجهیزات کاهنده

معاون درآمد و خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان می گوید: میزان مصرف آب مشترکانی که از لوازم کاهنده مصرف استفاده می کنند به طور میانگین 20 درصد کاهش نشان می دهد.

رضا رضایی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای اجرای طرح ثبت نام و توزیع لوازم کاهنده مصرف آب در اردیبهشت امسال تاکنون تعداد 2833 درخواست ثبت شده است که لوازم مورد نیاز آن ها بر اساس برنامه زمان بندی در حال تحویل است.

مصرف مطابق الگوی مصرف مشترکین آبفا منطقه 3

درحال حاضر بیش از 90 درصد مشترکین در آبفا منطقه 3 مطابق با الگو، آب را مصرف می کنند

ششمین برنامه از دهمین جشنواره نخستین واژه آب با حضور بیش از 500 دانش آموز مقطع اول ابتدایی با همکاری آموزش و پرورش ناحیه یک وآبفا منطقه 3 برگزار شد .

علی فاضلی مدیر آبفا منطقه 3 گفت: درحال حاضر بیش از 90 درصد مشترکین در آبفا منطقه 3 مطابق با الگو، آب را مصرف می کنند اما با این وجود ما همچنان اقشار مختلف را ترغیب به مصرف بهینه آب می کنیم.

انتصاب سرپرست اموراداری و خدمات عمومی آبفای منطقه۶

کاظم نعمت پور به عنوان سرپرست جدید امور اداری و خدمات عمومی آبفای منطقه۶-شهرری معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی، آیین تودیع و معارفه سرپرست امور اداری و خدمات عمومی آبفای منطقه۶- شهرری با حضور حسن حقیقی، مدیرعامل شرکت برگزار شد.

در این مراسم که با حضور معاونان و مدیران شرکت برگزار شد؛ کاظم نعمت پور به عنوان سرپرست جدید امور اداری و خدمات عمومی ابفای منطقه معرفی و از خدمات حمیدرضا کریمی، مدیر پیشین امور اداری قدردانی شد. 

بهره برداری از بزرگترین سدلاستیکی استان گیلان

کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در بازدید از روند پیشرفت و اجرای سد لاستیکی پهلوان بست لنگرود اظهار داشت: تا نیمه دیماه سال جاری سد لاستیکی پهلوان بست لنگرود مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. 

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، مدیرعامل این شرکت در بازدید از روند اجرای سد لاستیکی پهلوان بست در خصوص مشخصات این طرح افزود: سد لاستیکی پهلوان بست با پیشرفت بیش از 97 درصد و حجم ذخیره آب 450 هزار متر مکعب و حجم تنظیم آب سالیانه 7/1 میلیون متر مکعب و طول لاستیک 69 متر و ارتفاع 3 متر  به عنوان بزرگترین سد لاستیکی در استان گیلان محسوب می شود .

آبادی مناطق مرزی تضمین کننده امنیت کشور است

محمد علایی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: هرچه مناطق مرزی آبادتر شود امنیت کشور تامین می شود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در جلسه بررسی وضعیت شبکه آبیاری پایین دست سد درونگر درگز محمد علایی با اشاره به جایگاه حیاتی مناطق مرزی گفت: بایستی مناطق مرزی را دریابیم و با ایجاد اشتغال مهاجرت به شهرها را کنترل کنیم و امنیت ملی را تضمین نماییم.

Pages