اخبار آب و فاضلاب

ادامه الگوی مصرف کنونی به ورشکستگی آبی می انجامد

حمیدرضا مومنیان  در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان سلامت جامعه را در ارتباط مستقیم با خشکسالی و بحران کم آبی عنوان کرد و گفت: همه تلاش ها بر مدیریت درست همه منابع آبی منطقه برای توزیع عادلانه استوار است اما مدیریت مصرف و صرفه جویی ضرورت می باشد.
وی افزود: منابع آبی داخلی شهرستان و چاه های اضطراری از یک سال و نیم پیش شناسایی و پیش بینی شده بود تا در صورت جیره بندی احتمالی نیز توزیع عادلانه آب صورت گیرد.

عدم وجود چاه غیر مجاز کشاورزی در شهرستان گناباد

رئیس منابع آب گناباد در نشست خبری این شهرستان عنوان کرد: در شهرستان های گناباد و بجستان چاه غیر مجاز کشاورزی نداریم و از این بابت در سطح استان نمونه هستیم.

«تلنگر» سازگاری با کم آبی

برای تهیه گزارشی در مورد اقتصاد رفتاری  و تعیین خط مشی عمومی کتاب کج رفتاری ریچارد تیلر  برنده جایزه نوبل 2017 را ورق می زدم و به این جمله رسیدم که دولت های خودتان را به راه اندازی تیم تلنگر  تشویق کنید.

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت آب منطقه ای گلستان با سازمان تبلیغات اسلامی استان

در راستای لزوم ترویج فرهنگ صرفه جویی و استفاده صحیح و بهینه از منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی، شرکت آب منطقه ای گلستان تفاهم نامه طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را با سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان،  منعقد و مبادله کرد.

موضوع همکاری این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و امکانات فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و همکاری در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی کشور با توجه به وضعیت بحرانی آب در کشور است.

پکیج ارتقای کیفی آب در کیاسر نصب می شود

معاون مهندسی توسعه آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: به منظور ارتقای کیفی آب استحصالی از چاه ها، پکیج ارتقای کیفی آب در کیاسر نصب و راه اندازی گردید.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس یزدان پناه با اعلام خبر بالا افزود: این  اقدام در مرحله بهره برداری آزمایشی قرار دارد.

وی، احداث مخزن 500 متر مکعبی، بهسازی چشمه و آبگیر و نیز مطالعه طرح اضطراری تامین و شبکه و توزیع آب را از دیگر اقدامات پیش بینی شده درشهر کیاسر عنوان و تصریح کرد: در شهر فریم نیز بهسازی و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ  و 1500 متر اصلاح شبکه درسال جاری انجام است.

رسانه ها به تکوین تفکر آب کالای غیرقابل جایگزین کمک کنند

گزارش روابط عمومی آبفای شهری البرز،مهندس غلامرضارضایی فر مدیرعامل شرکت آبفای شهری درنشستی با خبرنگاران روزنامه شهروند سرپرستی استان البرزگفت:آسایش و آرامش ما درتوزیع متعادل آب شرب درشبکه مرهون تلاشی بوده که طی سالهای اخیر صورت گرفته که از جمله ی آنها اجرای پروژه اضطراری برداشت آب از خط انتقال طالقان بوده که طی ۴۷ روز درسال ۹۳ انجام شدواکنون حاصل آن پروژه راهمه بخوبی دریافت ودرک کرده ایم.برای سالهای آینده هم پیش بینی ساخت تصفیه خانه آب شماره(۳) کرج را مدنظر قرارداده ایم که بزودی ساخت آن آغاز می شود.

برگزاری پنجمین مانور فراگیر مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در شهر ساوه

پنجمین مانور فراگیر مدیریت بحران با محوریت وقوع زلزله با محوریت وقوع زلزله در شهر ساوه به میزبانی شرکت آب و فاضلاب ساوه و با مشارکت دستگاه های اجرایی و شرکت های آب و فاضلاب استان های معین استان مرکزی در تاریخ ۲۸/۱/۹۷ برگزار شد

تقدیر از امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کارون وتجلیل از کارکنان آبفاروستایی شهرستان باوی

امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کارون مورد تقدیر قرار گرفت

شورای اسلامی روستاهای چمیان، اسلام آباد چمیان، اسماعیلیه یک و دو از امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کارون تقدیر بعمل آورد.

ایین تقدیر در راستای تامین آب شرب پایدار و بهداشتی روستاهای چمیان، اسلام آباد چمیان و اسماعیلیه یک و دو انجام شد.

نصب و راه اندازی 5 دستگاه کلر سنج آن لاین در شهر های استان وتقدیر فرماندار زنجان از مدیر امور آبفای شهرستان زنجان

5 دستگاه کلر سنج آن لاین در شهر های استان زنجان نصب و راه اندازی شد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از نصب و راه اندازی 5 دستگاه کلر سنج آن لاین در شهر های ابهر ، خرمدره و زنجان خبر داد.

علی محمد نادرخانی اظهار کرد: پنج دستگاه پایش لحظه­ای کلر باقیمانده به منظور پایش لحظه­ای کیفیت آب در شبکه و مخازن شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره نصب و راه اندازی شد.

راه اندازی آزمایشگاه سیار در آبفار استان تهران

نسیبه قربانی رئیس اداره کنترل کیفی آبفار استان تهران  با اعلام این خبر گفت تلاش ما ضمن تولید و توزیع آب شرب کافی برای مشترکین روستاهای استان تهران ، افزایش کیفیت و بهداشت آب نیز هست و در این راستا می کوشیم با استفاده از امکانات و تجهیزات بروز مطلوبیت آب شربی که در سطح روستاهای استان توزیع می گردد را بسیار بالا نگه داریم

Pages