اخبار آب و فاضلاب

نشست برنامه ریزی مدیریت مصرف آب و برق در سال 96

در ابتدای این نشست طالبی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با بیان اینکه سال 95 برای تمامی شرکت های تابعه وزارت نیرو در گیلان ، بواسطه پشت سرگذاشتن تابستان گرم و طاقت فرسا و بارش برف در پاییز و زمستان، سالی سخت بوده است گفت:با تدبیر و تلاش کارکنان شرکت های صنعت آب و برق استان بحران های امسال به خوبی مدیریت شد.

فرماندار هندیجان:برداشت بی رویه آب در بالا دست رودخانه هندیجان کنترل شود

کورش مودت  اظهار کرد: در 2 روز آینده 10 میلیون متر مکعب آب برای مصرف شرب مردم هندیجان از سد کوثر رها سازی می شود و لازمست در این 48 ساعت اقدامات لازم برای بستن دهانه نهرهای سنتی و کانال های مکانیزه توسط سازمان آب و برق به عمل آید.
وی گفت: براساس جلسه روز پنجشنبه ستاد مدیریت بحران خوزستان که در فرمانداری امیدیه برگزار شد، کلیه فرماندارن و روسای ادارات جهاد کشاورزی شهرستان های بالادست رودخانه هندیجان مکلف شدند ضمن اطلاع رسانی مناسب به کشاورزان مانع برداشت بی رویه آب در حوزه خود شوند.

بهره برداری از بند انحرافی و کانل تغذیه مجتمع آبرسانی تصفیه خانه شهید لشکری آبش احمد در آذربایجان شرقی

  با حضور فرماندار شهرستان کلیبر , مدیر عامل شرکت آبفار , بخشدار , مسئولین استانی , شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه بند انحرافی و کانال تغذیه مجتمع آبرسانی تصفیه خانه شهید لشکری آبش احمد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی , مهندس صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آبفار به تشریح فنی پروژه پرداخت و گفت: در این پروژه حدود 27 متر طول و به عمق 4 متر بند , 120 کانال رو بسته , 150 متر کانال رو باز , 800 متر مربع حوضچه رسوب گیر اجرا گردیده است.

دریافت لوح تقدیرتوسط مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران شرکت آبفای استان زنجان از دست نماینده ولی فقیه و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور

آقای ایرج رستمی مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران شرکت آبفای استان زنجان با حضور معاون اول رئیس جمهور دکتر جهانگیری از دست حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در راستای تکریم خانواده شهدا و ایثارگران لوح تقدیر دریافت کرد.

در متن این لوح آمده است:

شركت آبفاي يزد جديد ترين ويرايش گواهي نامه IMS  را كسب كرد

به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان يزد : در جهاردهمين سال استقرار سيستم مديريت كيفيت ، مميزي سيستم هاي مديريت كيفيت ، مديريت زيست محيطي سيستم مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي شركت آبفاي استان يزد با حضور مميزان خارجي و مسئولين شركت به مدت دو روز برگزار شد .

معاون برنامه ريزي و منابع انساني شركت آبفا گفت : نمايندگان شركت گواهي دهنده با حضور در اين شركت و بررسي روند فعاليت ها ، صلاحيت هاي لازم در زمينه استقرار و  اجراي سيستم هاي ISOO9001:2015 ،  ISO14001:2015 و  OHSAS18001:2007 را مورد تاييد قرار دادند .

تقدیر فرماندار کلاله از رئیس اداره منابع آب شهرستان کلاله و مراوه تپه

به پاس ارائه خدمات شایسته به مردم شهرستان کلاله در سال 95، نصرت برزگر فرماندار کلاله از رئیس منابع آب شهرستان کلاله و مراوه تپه با اهداء لوح سپاسی تقدیر نمود.

در متن این تقدیر نامه خطاب به مهندس حسین ثابتی آمده است:

ابتدای سال جدید احتمال جاری شدن سیلاب وآبگرفتگی در پاره ای از نقاط استان وجود دارد

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس نسبت به احتمال جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی در پاره ای از نقاط استان هشدار داد و گفت: برای روزهای یکشنبه 29 اسفند 95 تا چهارشنبه2 فروردین96 بارندگیهای مناسبی در اکثر نقاط فارس پیش بینی شده است که احتمال جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر وجود دارد.

تلاش می کنیم در ایام عید مشترکان و مسافران با قطعی آب و برق مواجه نشوند

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب  وبرق مازندران:

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق مازندران در هفتاد و چهارمین جلسه این شورا، با اشاره به فرا رسیدن سال نو، اظهار داشت:  تلاش می کنیم مردم استان و مسافرانی که به مازندران سفر می نمایند با مشکل قطعی آب و برق مواجه نشوند و با خاطره ای خوش به دیار خود بازگردند .

مهندس ذاکری در این جلسه به کمبود اعتبارات طی چند سال اخیر اشاره کرد و افزود : درسالهای اخیر خدمات بسیار خوبی در بخش آب و برق به مردم استان ارائه شد.

بازدید مدیرعامل شرکت آبفای آذربایجان غربی از تاسیسات ماکو

 آقای مهندس اکبری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی به همراه آقای مهندس شمچی معاون بهره برداری شرکت ، از تاسیسات و سالن اصلی و اتاق فرمان تصفیه خانه آب شماره 2 ماکو بازدید کرده و توصیه هایی را در خصوص نگهداری بهتر تاسیسات ارائه نمودند و ضمن حضور در انبار مرکزی و ایستگاه پمپاژ بازرگان در جریان آخرین روند وضعیت موجود قرار گرفتند.  

شهر طرقبه به عنوان پایلوت اجرای برنامه ایمنی آب تعیین شد

جلسه کمیته ارتقای کیفی و ایمنی آب شرکت آبفای خراسان رضوی با حضور اعضا کمیته مذکور در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

دراین نشست که آخرین جلسه این کمیته در سال 95 بود  علاوه  بر بررسی مصوبات جلسات قبل موضوعات مهم بهداشت آب و فاضلاب نیز پیگیری شد.

Pages