اخبار آب و فاضلاب

تجهیز 4 حلقه چاه شهری برای تامین آب شرب در مواقع بحرانی

مدیر امور آب و فاضلاب شهری محمودآباد از تجهیز 4 حلقه چاه شهری محمودآباد با اعتباری بالغ بر 170 میلیون تومان برای تامین آب شرب در مواقع بحرانی خبرداد.

عبدالهاشم رضاپور روز چهارشنبه  گفت : پمپ چاه های شهری متصل به شبکه سراسری برق است و در زمان بحران و  قطعی برق مخصوصا طولانی مدت دچار مشکل شده و چاه ها از مدار خارج و ما برای تامین آب شرب شهروندان دچار مشکل می شویم.

وی افزود : سیاست وزارت نیرو تامین نیازهای اولیه شهروندان در مواقع بحرانی وضروری است .

مشکلات آب روستایی شهرستان فاریاب مرتفع می شود

همایش دهیاران و شوراها بعداز ظهر دیروز ( 28 دی ) با حضور احمد حمزه نماینده پنج شهرستان جنوبی، فرماندار، امام جمعه، دهیاران و شوراها در محل سالن اجتماعات دیبرستان امام خمینی شهرستان فاریاب برگزار شد.

حجت الاسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب ضمن عرض خیرمقدم، از شوراها و دهیاران درخواست کرد که نهایت همکاری را جهت انتقال مشکلات انجام دهند.

وی مشکلات شهرستان را در دو بخش آب و برق عنوان کرد و افزود: مشکلات برق و آب بیشتر در مصارف غیرقانونی و نامتعارف توسط مردم است که این امر مشکل شرعی نیز دارد.

مشکل اصلی در بحث آب، مدیریت مصرف منابع آبی است

استاندار کردستان در جلسه شوراي حفاظت منابع آب:

وضعیت آب در كشور مناسب نیست

 

استاندار کردستان گفت: برداشت بي رويه آب از منابع آب زيرزميني پيامدهاي مخرب عديده اي به همراه دارد

بازدید 120 نفر از  دانش آموزان دبستان غیر دولتی پسرانه سینا از تصفیه خانه آب زنجان

دو  گروه 60 نفری از دانش آموزان دبستان غیر دولتی پسرانه سینا از تصفیه خانه آب زنجان بازدید کردند.

در این بازدید مربیان مدرسه دانش آموزان را همراهی می کردند .

 در ادامه این بازدید ، کارشناسان مربوطه نحوه و مراحل تصفیه آب در این تصفیه خانه را توضیح دادند .

لازم بذکر است کارشناسان مربوطه همچنین به سئوالات مطرح شده بازدید کنندگان نیز پاسخ های لازم را ارائه نمودند.  

 

           

 

 

تقدیر معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور از آبفای گیلان

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور از اهتمام مجموعه آبفای گیلان در اجرای برنامه نشست هم اندیشی مسئولین HSE شرکتهای آب و فاضلاب استانهای شمالی کشور تقدیر و تشکر نمود.

بنا به این گزارش علی اصغر قانع معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور طی نامه ای از سید محسن حسینی مدیریت عامل ، هادی نیزه باز قائم مقام شرکت و سید عباس اسدی مدیر مسئول واحد HSE آبفای گیلان در اجرای برنامه نشست هم اندیشی مسئولین HSE شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی استانهای شمالی کشور و بازدید از طرحها و تأسیسات و تجهیزات شرکت تقدیر و تشکر نمود.

7 مجتمع آبرسانی برای 41 روستا آماده بهره برداری می باشد

رضا پوررجب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت  7 مجتمع آبرسانی روستایی آماده بهره برداری می باشد.

پوررجب گفت با توجه به اعتباراتی که از صندوق توسعه ملی  در سال جاری به شرکتهای آبفاراختصاص یافت اجرا و تکمیل مجتمع های آبرسانی سرعت گرفت، در شرکت آبفار استان تهران نیز با تلاش و کوشش و همت بالای کارکنان خدوم و مشاورین و پیمانکاران، 7 مجتمع آبرسانی روستایی تکمیل واکنون آماده بهره برداری می باشد

کلنگ اجرای خط انتقال رودخانه آقچای به تصفیه خانه بهارستان در دهه فجر به زمین خواهد خورد

مدیر امور آبفای آستارا از کلنگ زنی پروژه خط انتقال آقچای به تصفیه خانه بهارستان همزمان با ایام مبارک دهه فجر خبر داد.

علیرضا ملکی نژاد مدیر امور آبفای آستارا با اشاره به اجرای خط انتقال رودخانه آقچای به تصفیه خانه بهارستان اظهار داشت: این پروژه همزمان با ایام مبارک دهه فجر اجرا و در سال 1396 به بهره برداری خواهد رسید.

وی محل تأمین اعتبار این پروژه را از منابع ملی عنوان کرد و افزود: با اعتباری بالغ بر 12380 میلیون ریال این پروژه اجرا خواهد شد.

اجرای عملیات ترمیم شکستگی خطوط انتقال 500 در امور آبفای خرمدره

شکستگی خطوط انتقال 500 و توزیع 150 در امور آبفای خرمدره با تلاش 8 ساعته پرسنل اتفاقات ترمیم شد .

آقای سید جواد موسوی مدیر امور آبفای خرمدره با بیان مطلب فوق گفت : بدلیل حفاری بدون استعلام شرکت پیمانکاری فیبر نوری،یکی از خطوط خط انتقال 500 که در عمق 5 متری زمین بود دچار شکستگی شده بود  .

وی افزود : این خط انتقال آب شرب نیمی از مشترکین این شهر را تامین می کند .

مدیر امور آبفای خرمدره در ادامه تصریح کرد : با این شکستگی، بیش از 120 میلیون ریال خسارت به تاسیسات شبکه وارد شده است .

تعویض یک هزار متر لوله فرسوده در منطقه اسکندرکلای قائمشهر

در راستای اصلاح شبکه آبرسانی صورت گرفت:

مدیر امور آب و فاضلاب شهری قائمشهر،  گفت:  در راستای با اصلاح شبکه آبرسانی در منطقه اسکندرکلا، نسبت به تعویض یکهزار متر لوله فرسوده در این منطقه اقدام شد. 

مهندس عبدالرضا سعیدی، افزود: در اجرای عملیات اصلاح شبکه در اسکندرکلا،  یک هزار متر لوله فلزی فرسوده، به دلیل شکستگی های متعدد و به منظور کاهش هدر رفت آب تعویض شد.

وی، با بیان اینکه طی ماه آذر، 340 متر اصلاح و 840 متر توسعه شبکه در امور آبفاشهری قائمشهر انجام شد، تصریح کرد: 64 انشعاب آب نیز در سطح شهر استاندارد سازی شد.

بیش از 2700 حلقه چاه غیر مجاز در استان فارس پر و مسلوب المنفعه شد

از ابتدای سال جاری تاکنون

مهندس امید رشیدی با اعلام این خبر گفت: با دستور مقامات قضائی و همکاری بسیار خوب نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 2700 حلقه چاه غیر مجاز در نقاط مختلف استان فارس پر و مسلوب المنفعه شده است.

مدیر گروه گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس با تاکید بر اینکه عملیات پر کردن چاههای غیر مجاز در هفته جاری همزمان در شهرستانهای جهرم، اقلید، فراشبند، بوانات و کازرون ادامه دارد افزود: عمق بعضی از چاههای محصور در باغات مرکبات که حفر شده اند به بیش از 280 متر می رسد.

 

 

 

Pages