اخبار آب و فاضلاب

جلسه کارگروه تخصصی سازگاری با کم آبی در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان، در این جلسه ضمن مرور تغییرات اقلیم در کشور و استان اظهار کرد: تغییرات اقلیمی در استان افزایش دما، تبخیر و کاهش آورد رودخانه ها تا 40 درصد را در دهه اخیر به همراه داشته است.

مهندس حسین دهقان افزود: این موضوع، افزایش سالهای خشکسالی و کاهش سالهای ترسالی را در پی داشته است ودر نتیجه آن، آبهای زیرزمینی نیز به دلیل کاهش تغذیه آبخوان، با افت تراز و تغییرات کیفی مواجه شده است.

معاون آب و آبفاي وزير نيرو از آب شيرين كن بندرعباس بازديد كرد

قاسم تقي زاده خامسي در اين بازديد، برنامه زمانبندی اجراي سایر مدول هاي اين پروژه و مسایل مرتبط با آن را مورد بررسي قرار داد.
وي همچنين حضور سرمایه گذاران بخش خصوصي را در احداث آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بسيار موثر دانست و گفت: امیدواریم مراحل بعدي اين پروژه طبق برنامه به بهره‌برداری برسد.
مديرعامل آبفاي هرمزگان نيز گفت: قرارداد آب شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس با بهره برداری 21 ساله به میزان 240 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در سال 91 منعقد شد.

پاسخگویی مرکز مپرای شرکت آبفای استان زنجان به بیش از 103 هزار تماس مردمی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: یکی از رویکردهای مهم شرکت آبفای استان زنجان پاسخگویی به مردم و پیگیری مطالبات آنان می باشد که در این راستا مرکز مپرای شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به بیش از103هزار تماس مردمی شامل تماس های مستقیم و تماس با سامانه طی سال جاری پاسخ داده است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت : تکنسین های مرکز ارتباطات مردمی شرکت آبفای استان ماهانه بیش از 7 هزار مورد تماس مستقیم مشترکین را پاسخ داده و پیگیری می کنند .

اهدای لوح تقدیر از سوی دهیار و شورای روستای امره برای مسئولان آبفار مازندران

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ پروژه آبرسانی روستایی امره مزین به نام شهید مدافع حرم سید جواد اسدی در گرامیداشت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید به همین منظور دهیار و رئیس شورای اسلامی این روستا لوحهای تقدیری برای مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل شرکت،مهندس حمید محمدزاده معاون مهندسی و توسعه شرکت و مهندس سید مظاهر حسینی مدیر امور آبفار شهرستان ساری ارسال کردند.

بررسی شرایط منابع آبی و اقدامات انجام شده درحوضه های کرخه و کارون

در سفر امروز مهندس حاج رسولی ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به اهواز، شرایط منابع آبی و اقدامات انجام شده درحوضه های کرخه و کارون بزرگ طی نشستی با حضور مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان ، مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران و آب و برق خوزستان و فرمانداران حوضه های مرتبط بررسی می شود.

 

   

  با افتتاح ایستگاه پمپاژ مجتمع آبرسانی مهتابی عنبرآباد؛ افت آب در11روستا برطرف شد.

  همزمان با سالگرد چهلم انقلاب اسلامی وایام دهه فجر ایستگاه پمپاژ وموتورخانه جدید مجتمع مهتابی نظم آباد به بهره برداری رسید.

  وی افزود: روستاهای ذکر شده با یک مخزن آبی تامین می شدند اما دائما افت منابع آبی در7روستا به دلیل بستن مسیرمخزن برای آب دارکردن روستاهای بالادست مخزن وجود داشت.

  مطهری با تاکید براینکه این دغدغه باعث شد تا به فکر ایجاد ایستگاه پمپاژ برای رساندن آب به روستاهای بالادست مخزن باشیم ، اظهارکرد: با اعتبار 150میلیون ریالی این پروژه انجام شد.

  طرح سنجش سلامت کارکنان در آبفای منطقه شش اجرایی شد

     معاون مالی و پشتیبانی آبفای منطقه6- شهرری گفت: دراین طرح که بر اساس دستورالعمل اجرایی سنجش سلامت کارکنان وزارت نیرو انجام شد؛ با انجام آزمایش های در نظر گرفته شده، شرایط جسمی و سلامت بیش از600 تن از کارکنان رسمی ، مدت معین ، نیروی انسانی ، خدمات ، پذیرش مشترکین ، قرائت کنتور و حراست و نگهبانی شرکت، مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفت. 

  کارشناس شرکت آب منطقه ای گلستان به عنوان تدوینگر نمونه استاندارد استان معرفی شد

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این مراسم که با حضور معاون سازمان ملی استاندارد درگلستان برگزار شد، سید مهدی سید کلبادی به عنوان تدوینگر نمونه استاندارد استان معرفی و با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

  انشعاب فاضلاب غیرمجاز مجتمع مسکونی- تجاری 56 واحدی در خانی آباد جمع آوری شد

  انشعاب فاضلاب غیر مجاز مجتمع مسکونی- تجاری 56 واحدی کاج در خانی آباد کشف و جمع آوری شد.

  مدیر امور آب و فاضلاب ناحیه3(خانی آباد) با اعلام این خبر گفت: این انشعاب غیر مجاز توسط مالک مجتمع  و با همکاری گروه حفاری پیمانکار شرکت برق، بر روی شبکه فاضلاب منفصل شده بزرگراه آزادگان که هم اکنون در حال بهره برداری نیست اجرا شده است.

  افتتاح چاه ومخزن جدید دهستان بیاض  شهرستان انار

  به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان ؛ سیدمهدی حسینی مدیرامورآبفار انارگفت: مخزن جدید دهستان بزرگ بیاض در شهرستان انار1هزار و60متر مکعب حجم ذخیره سازی آب دارد .

  وی افزود: اجرای 25کیلومتر خط لوله وهزار و100متر خط برق نیز دراین راستا انجام شده است.

  حسینی تصریح کرد: جمعیت نزدیک به 4هزار نفر دراین پروژه به نعمت آب شرب سالم وکافی دسترسی یافتند.

  مدیرامورآبفارشهرستان انارخاطرنشان کرد: این پروژه شبکه آبرسانی دارد اما با توجه به ای سی بالای آب تا حدود4هزار وکیفیت پایین آب شرب، مخزن وچاه جدید تعریف شد.

  Pages