اخبار آب و فاضلاب

دیدگاه یک خبره آب کشور درخصوص وزیر پیشنهادی نیرو

غلامعلی معماری در دفاع از وزیر پیشنهادی نیرو اظهار داشت : طی چند روز اخیر مطالب زیادی در دفاع از سابقه و برنامه مهندس بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو منتشر شده است. در این مطالب تحلیل و تصویرخوبی از اخلاق و رفتار و عملکرد ایشان ارایه شده است. به نحوی که به گمان من  "حق مطلب "  ادا شده است. بنابراین من حضور مجدد ایشان در "مسند و کسوت وزیر نیرو " را از منظر دیگری ارزیابی وبا اهمیت میدانم .

حضور گسترده مردم زنجان در جشن بزرگ حامیان انرژی نشان دهنده عزم آنان برای صیانت از آب است

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: جشن بزرگ حامیان انرژی با استقبال و حضور گسترده مردم فهیم زنجان برگزار شد.

زهرا شکوری با بیان مطلب فوق افزود: این جشن بزرگ با مشارکت تمامی شرکت های حوزه وزارت نیرو و نفت در استان زنجان برگزار شد که خوشبختانه مردم استقبال چشمگیری از آن داشتند.

پروژه سد آبسرده بروجرد 28 درصد پیشرفت دارد/روند اجرای پروژه قابل قبول است

رضا میرزایی دیشب در حاشیه بازدید از روند احداث پروژه سد آبسرده این شهرستان اظهار کرد: پس از تغییر پیمانکار و آغاز فعالیت شرکت جهاد نصر حمزه در 16 تیر ماه امسال پیشرفت فیزیکی سد آبسرده هم اکنون به 28 درصد رسیده است.

وی عنوان کرد: بر اساس برنامه زمان‎بندی قرار است که این پروژه در بازه زمانی 3 ساله به اتمام رسیده و مورد بهره‎برداری قرار گیرد، به این ترتیب به ازای 36 ماه باید در هر ماه کاری دو درصد به پیشرفت فیزیکی پروژه سد آبسرده بروجرد افزوده شود.

رفع مشکل کمبود آب شرب روستای کهریزه درسقز

صدیق محمدزاده گفت: با توجه به افزایش جمعیت  روستای کهریزه ایوبی به 500 خانوار در سال جاری و نزدیکی این روستا به سقز، مشکل کمبود آب این روستا، رفع شد.
وی افزود: نسبت به حفاری یک حلقه چاه نیمه عمیق به عمق 20 متر، توسعه و بازسازی شبکه توزیع به طول یک هزار و 150 متر، ، افزایش ترانس برق موجود از 25 کیلوات به 50 کیلو وات، لایروبی چاه قدیمی و نصب 2 دستگاه الکتروپمپ اقدام شد که با اجرای این عملیات ها هم اکنون این روستا به‌صورت 24 ساعته از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند است.

رهاسازی بخشی از آب سد بوستان

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان از رهاسازی بخشی از آب مخزن سد بوستان  برای تأمین آب بخش کشاورزی شبکه گلستان خبر داد.

"شعبان رسولی" با اعلام این خبر اظهار کرد: این رهاسازی از صبح شنبه 28 مرداد ماه ساعت هشت صبح، با هدف تأمین نیاز آبی کشاورزان در محدوده شبکه سد گلستان و بوستان انجام می‌شود.

وی افزود: در همین راستا از تمامی کشاورزان و اهالی منطقه تقاضا می‌شود از نزدیک شدن به مسیر رودخانه‌ها و محدوده مخازن سدها و کانال‌های شبکه جدا خودداری نمایند.

دیدار مردمی مهندس فردوس کریمی در محل امور مشترکین منطقه چهار

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، مهندس کریمی با تاکید بر رسیدگی به مطالبات شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن و جلب رضایت ایشان، دیدارهای مردمی خود را در سطح امور مشترکین مناطق شهری اهواز برگزار می نماید.

وی هدف از برگزاری این دیدارها را سهولت در دسترسی شهروندان به مسوولین پاسخگو در مناطق مختلف و بررسی مطالبات ایشان از نزدیک می داند.

کنتورهاي خراب شهر دمق به عدد صفر رسيد.

با عنايت به اينکه تعويض کنتورهاي خراب نقش به سزايي در کاهش پرت و همچنين افزايش درآمد شرکت دارد امور آبفاي رزن با تکيه بر نيروهاي اداره و بدون استفاده از پيمانکار حدود 1 ماه است با جديت برنامه تعويض کنتورهاي خراب را در دستور کار خود قرارداده است.مهندس جناب زاده با تائيد اين خبر گفت:با تعويض کليه کنتورهاي خراب شهر دمق تعداد آنها به صفر رسيده است.مدير امور آبفاي رزن افزود:در شهر رزن نيز تنها 9 کنتور خراب باقيمانده است که تعويض آنها در برنامه اين امور قرار دارد.وي در پايان تصريح کرد:با توجه به رو به پايان بودن ماههاي گرم سال شفافيت در قرائت کنتورها  و تعويض کنتورهاي خراب نقش بسزايي در افزايش در

در صورت مشاهده هرگونه انشعاب غیر مجاز در مکان های عمومی آپارتمان ها مسئولیت آن بر عهده مدیر مجتمع می باشد

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان، معاونت و امور درآمد در توضیح این خبر گفت: با توجه به مشاهده انشعابات غیر مجاز در مکان های عمومی مانند پارکینگ مجتمع های مسکونی برابر قوانین و آیین نامه های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مسئولیت آن بر عهده مدیر مجتمع بوده و باید نسبت به پرداخت جریمه آن متعهد گردد.

حسین ساکی نوروزی گفت: از شهروندان فهیم لرستانی تقاضا داریم که از نصب هرگونه انشعاب غیر مجاز اعم از آب و یا فاضلاب خودداری کرده تا مشمول جرائم سنگین نگردند.

تأمین آب شهروندان ماسالی 20 لیتر در ثانیه افزایش یافت

مدیر امور آبفای ماسال از بهره برداری چاه جدید این شهرستان و افزایش تأمین آب شهروندان به میزان 20 لیتر بر ثانیه خبر داد.

حامد حسن نژاد مدیر امور آبفای ماسال با اعلام این خبر افزود: جهت تأمین فشار آب مناسب شهروندان ماسالی در ساعات پیک مصرف، چاه جدیدالاحداث با دیزل ژنراتور، ساخت اتاقک موقت دیزل و کلرزنی وارد مدار بهره برداری شد.

اجرای طرح های نیمه تمام آبرسانی به شهر علی آباد کتول از محل منابع داخلی و تبصره 3

مدیرعامل شرکت آبفای شهری گلستان گفت پروژه های نیمه تمام آبرسانی به شهرعلی آباد کتول از محل تبصره 3 در حال اجرا می باشد.

مهندس محمد هادی رحمتی در مصاحبه با پایگاه خبری شرکت آب وفاضلاب استان گلستان افزود با توجه به افزایش جمعیت و رشد بازار شرکت آب وفاضلاب استان گلستان طی دو سال گذشته برای اجرای طرح های عمرانی شهرعلی آباد کتول  با کمبود شدید منابع مالی رو به رو بوده و در این مدت از محل منابع داخلی و درآمدهای تبصره3 توانستیم اقدامات خوبی در این راستا انجام دهیم.

Pages