اخبار آب و فاضلاب

اجرای عملیات ترموگرافی و ارتعاش سنجی در تاسیسات آب و فاضلاب زنجان

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از اجرای عملیات ترموگرافی و ارتعاش سنجی در تاسیسات آب و فاضلاب شهر زنجان با هدف عیب یابی از تجهیزات و اصلاح آن قبل از وقوع خسارت به تاسیسات خبر داد.

علی محد نادرخانی اظهار داشت: این عملیات در 124 حلقه چاه شرکت آب و فاضلاب و همچنین در 14 ایستگاه پمپاژ استان زنجان اجرا شد.

وی اعلام کرد: این عملیات توسط گروه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و هر سه ماه یکبار به صورت متناوب اجرا می شود.

تعویض 400 دستگاه کنتور خراب در خرمدره طی 8 ماهه سال جاری

مدیر امور آبفای خرمدره از وجود 783 دستگاه کنتور خراب در این شهر خبر داده و افزود: تعداد 400 دستگاه از این کنتور ها تعویض و باقیمانده آن نیز در کمترین زمان ممکن رفع نقص و تعویض خواهد شد.

کامیار ایوبی به کشف و شناسایی 37 فقره انشعاب غیر مجاز در خرمدره اشاره کرده و افزود: تمامی این انشعابات استاندارد سازی و تبدیل به مجاز شده اند.

وی میزان تولید آب در 8 ماهه سال جاری در خرمدره را 3 میلیون و 615 هزار متر مکعب اعلام کرده و گفت: میزان مصرف مشترکین خرمدره ای نیز در این مدت بیش از 2 میلیون و 712 هزار متر مکعب می باشد.

افزایش 12.56 درصدی تولید آب در سلطانیه

مدیر امورآبفای شهرستان سلطانیه با اعلام این خبر که در سال جاری بیش از 648 هزار متر مکعب آب در شهر سلطانیه تولید شده است افزود: این میزان نسبت به سال گذشته افزایش 12.56 درصدی را نشان می دهد.

سید مرتضی صفوی میزان مصرف آب مشترکین شهر سلطانیه در سال 96 را بیش از 442 هزار متر مکعب اعلام کرده و گفت: مصرف آب در شهر سلطانیه در 8 ماهه سال گذشته 433 هزار متر مکعب بوده است که این میزان 2.11 درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیر روابط عمومی و مسئول دفتر فرهنگی دینی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان توانست با ارائه یک اثر فاخر، ارزشمند و تاثیر گذاررتبه اول بخش آثار نمایشی بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز کشور را کسب نماید

دبیرخانه اجلاس های سراسری نماز طی اطلاعیه ی اعلام کرد : با استعانت از خداوند متعال ، ضمن ارج نهادن به حضور و تلاش ارزشمند تمامی شرکت کنندگان مؤمن و خداجویی که دعوت ستاد اقامه نماز را لبیک گفته ، در این فراخوان معنوی – این نور چشم پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) حضور یافته اند ، بدینوسیله نتایج فراخوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز ، اعلام می گردد .

نصب شیر فلکه در خیابان انصاریه

مدیر امور آبفای شهرستان زنجان از نصب شیر فلکه در ابتدای خیابان بوستان نهم انصاریه به همت کارکنان این امور خبر داد.

داوود رستم خانی با اعلام اینکه این شیر فلکه دارای قطر 300 میلی متر بوده افزود: این شیر برای جداسازی زون شبکه در منطقه انصاریه نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی هدف از اجرای این عملیات را مدیریت شبکه و خدمت رسانی مطلوب به شهروندان اعلام کرد.

بهره برداری از 2 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان اندیکا

شکوه تدبیر منجر به امید بخشی به اهالی شریف 111 روستا با جمعیتی بیش از 31 هزار نفر شد. و اینبار با بهره بهرداری از فاز اول 2 مجتمع آبرسانی روستایی در اندیکا بیش از 50 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان که یا با کمبود آب شرب مواجه بودند و یا از بی آبی رنج می بردند از نعمت آب شرب مطمئن، پایدار و بهداشتی برخودار شدند. این مهم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی و ارزی کشور محقق شد.

بحران آب از آنچه فکر میکنیم به ما نزدیک تر است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به وجود بحران آب در کشور هشدار داد: کمتر از 5 سال برای جلوگیری از وقوع فاجعه در زمینه بحران آب فرصت باقی است و اگر وضعیت مصرف در کشور با همین روند ادامه یابد با شرایط واقعاً نگران کننده ای مواجه خواهیم شد.

علیرضا جزء قاسمی با بیان این مطلب که در سال جاری میزان بارش های استان زنجان 58 درصد نسبت به میانگین بارش ها در دراز مدت کاهش داشته است افزود: این میزان نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش را نشان می دهد.

آب شرب ۸ هزار روستایی شهرستان آستانه اشرفیه وصل شد

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی آستانه اشرفیه با اعلام این خبر گفت: با اتمام عملیات ترمیم خط انتقال ۵۰۰ میلی متری دهستان های دهشال و دهکاء ، آب شرب این روستاها وصل شد.

حسین هاتف ضمن عذرخواهی از اهالی این روستاها که آب شرب شان از عصر دیروز قطع شده بود، افزود: مرمت خط انتقال روستاهای مزبور به مدت ۱۶ ساعت بطول انجامید.

وی تصریح کرد: کارکنان و نیروهای پیمانکاری امور آبفار آستانه اشرفیه بطور شبانه روزی تمام تلاش خود را جهت برقراری آب آشامیدنی این روستاها بکار گرفتند.

هاتف، هزینه ی انجام این عملیات را بیش از ۱۲۰ میلیون ریال ذکر کرد.

ساخت تصفيه خانه  فاضلاب اردكان به  پيشرفت 85 درصدي رسيد

عمليات ساخت تصفيه خانه فاضلاب اردكان به روش لجن فعال و قابليت حذف مواد مغذي ازت و فسفر ( لجن فعال A2O ) با پيشرفت فيزيكي 85 درصدي در حال اجرا مي باشد.

 به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان يزد : ساخت اين تصفيه خانه كه از فروردين ماه 1393 شروع گرديده با اعتباري بيش از سيصد ميليارد ريال در حال اجرا مي باشد و مطابق برنامه ريزي هاي صورت گرفته تا پايان سال 1396 آماده بهره برداري خواهد بود.

Pages