اخبار آب و فاضلاب

آغاز فعالیت 27 اکیپ گشت و بازرسی حفاظت از منابع آب در کردستان

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان از آغاز به کار 27 اکیپ گشت و بازرسی حفاظت از منابع آب در این استان خبر داد.  

افتتاح آب شرب چهار روستای شهرستان ورزقان

  با حضور یحیوی فرماندار شهرستان ، مدیر عامل شرکت آبفار ، بخشدار ، شورای اسلامی ، دهیاری و جمعی از اهالی منطقه ، آب شرب روستاهای چایکندی ، خیرالدین ، تازه کند بکر آباد و دستجرد شهرستان ورزقان در آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران

جلوگیری از صدور سند مالکیت در حریم رودخانه ها

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسین زنگویی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: دفتر مهندسی رودخانه یکی از مهمترین بخش های شرکت آب منطقه ای تهران است که در راستای اهداف شرکت در زمینه مدیریت و ساماندهی رودخانه ها، مسیل ها و منابع آب سطحی فعالیت می کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به عنوان رییس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در این استان منصوب شد

طی حکمی از جانب "رضا اردکانیان"، وزیر نیرو، "محمد علایی" مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به عنوان رییس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در این استان منصوب شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در این حکم آمده است: به موجب این حکم و در راستای دستورالعمل "ارتقای هماهنگی بین مدیران استانی" محمد علایی به مدت یک سال به عنوان رییس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان خراسان رضوی منصوب می گردد.

تعیین تکلیف آبرسانی به بم و بروات با حضور وزیر نیرو

جلسه تعیین تکلیف آبرسانی به شهرهای بم و بروات با حضور وزیر نیرو و معاونین مربوطه، نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست استانداری کرمان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و جمعی از مسئولین برگزار شد.  

حمایت از انجام طرحهای تحقیقاتی با موضوعات آب و فاضلاب

در کارگاه پژوهشی با موضوع الزامات زیست محیطی که با همت وهمکاری شرکت مهندسی آبفای کشور، آبفار استان تهران و دانشگاه علوم تحقیقات برگزار شد پوررجب مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران به حمایت از انجام طرح های تحقیقاتی با موضوعات آب و فاضلاب تأکید کرد

وی با اشاره به اهمیت طرح های دانش بنیان و نقش تحقیق و پژوهش در اجرای پروژه های عمرانی گفت در عصری که رشد و توسعه فزاینده علم و تکنولوژی کل زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده تنها در صورت همگامی و همسویی با آن می تواند انتظار تحقق اهداف در هر سازمان و یا برنامه  ای را داشت

شناسایی 871 انشعاب غیر مجاز آب در شهرهای استان وسمینار ضوابط نظام فنی و اجرایی استان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 853 فقره انشعاب غیرمجاز در شهرهای استان زنجان شناسایی شده است که از این میزان انشعاب 640 مورد آن تبدیل به مجاز گردیده است.

علیرضا جزء قاسمی تعداد کنتورهای خراب تا نیمه سال 97 در شهرهای استان زنجان را بیش از 6 هزار و 566 مورد اعلام کرده و گفت: از این تعداد کنتور نزدیک به 4 هزار مورد تعویض و یا استاندارد سازی شده است.

وی افزود: بیشترین تعداد کنتورهای خراب در بین 21 شهر استان زنجان به ترتیب مربوط به شهرهای: زنجان ، ابهر و خرمدره می باشد.

تقدیر از شرکت مدیریت منابع آب ایران در مراسم بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی

 

به گزارش شبکه خبری آب ایران مهندس حاج رسولیها در این مراسم طی سخنانی با تشکر از برگزار کنندگان مراسم و توجه به فعالیت های شرکت مدیریت منابع آب ایران، آمار را یکی از مهمترین مولفه های برنامه ریزی توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت مدیریت منابع آب ایران تلاش می کند از روش های نوین آماری استفاده کند ودرجهت مدرن سازی نظام آماری آب کشور برای دستیابی به آمار صحیح و دقیق حرکت کند.

با حضور وزیر نیرو:دو طرح ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکان آبفا در قم به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، در مراسمی که با حضور اردکانیان وزیر نیرو، صادقی استاندار قم، امیرآبادی و ذوالنور نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسئولان استان در سالن جلسات امام جواد استانداری قم برگزار شد، پورتال ارائه خدمات الکترونیک و سامانه قرائت آنلاین کنتورهای مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان قم به بهره‌برداری رسید.

حضور شرکت آبفار سمنان در جشنواره اختراعات و ابتکارات منطقه ای رویش دماوند و خاوران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان، جشنواره اختراعات و ابتکارات منطقه ای رویش که با حضور ۲۰۰ مخترع از ۱۸ استان کشور و نمایشگاه فن آوریهای نوین آب که با همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برپا شد .

گفتنی است: شرکت آبفار با هدف معرفی تجهیزات و دستاوردهای آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب روستایی استان و ارائه خدمات آزمایشگاهی با دستگاههای پیشرفته به مراکز ذینفع در این جشنواره حضور یافت.

Pages