اخبار آب و فاضلاب

تعمیر خط اصلی خروجی آب تاسیسات ماهشهر

مدیر امور آبفا ماهشهر گفت : عملیات ترمیم و بازسازی لوله اصلی خروجی آب تاسیسات ماهشهر به همت 4 نفر از نیروهای خدوم واحد اتفاقات شبکه آب بهره برداری انجام گردید.
محمد مهدی زاده با اشاره به اعتراض مردمی منطقه شهرک شهید رجایی در خصوص کم آبی در منطقه در ساعات اوج مصرف اظهار نمود : با بررسی موضوع توسط پرسنل واحد بهره برداری امور آبفا ماهشهر شکستگی لوله خروجی 500 میلیمتر تاسیسات مرکزی بر اثر پوسیدگی لوله آهنی به عنوان علت افت فشار آب منطقه تشخیص گردید.

سد گتوند با فشار و لابی آبگیری شد

 «بحران آب و هوا، توقعات مردم و پیگیری مسئولان » موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب (دوم اسفند ماه)شبکه دو سیما بود که ناصری نژاد رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و علی بختیاری نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و همچنین فریدون حسن وند رئیس

استاندارد سازی 46 فقره انشعاب آب  در دی ماه

مدیر امور آبفاشهری قائمشهر خبر داد:

 

مدیر امور آبفاشهری قائمشهر از استاندارد سازی 46 فقره انشعاب آب در سطح شهر در دی ماه خبر داد.

مهندس سعیدی ، به اصلاح و توسعه 1210 متر شبکه آبرسانی در قائمشهر طی این مدت اشاره و تصریح کرد: همچنین نسبت به رفع 392 مورد خرابی و شکستگی و اتفاقات حوزه آب اقدام شد.

افزایش ۸ سانتی‌متری تراز آب دریاچه ارومیه

«فرهاد سرخوش» با بیان این‌که سطح تراز دریاچه ارومیه در تاریخ 30 بهمن‌ماه سالجاری 1270.60 است افزود: تراز آبی دریاچه ارومیه نسبت به تاریخ مشابه پارسال 8 سانتی‌متر و نسبت به اول مهرماه 94 نیز 52 سانتی‌متر افزایش یافته است.

وی هم‌چنین در خصوص تکمیل و ساخت سد سیلوه و انتقال آب آن به دریاچه ارومیه گفت: هم‌اکنون عملیات ساخت ساختمان سد سیلوه پیشرفت فیزیکی در حدود 95 درصد را دارد و آبگیری به‌زودی آغاز خواهد شد.

طراحی توربین جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی آب در سواحل کشور

توربین‌های جریان جزر و مد با هدف استفاده از انرژی‌های پاک سواحل کشور طراحی و مکان مناسب برای استقرار آنان شناسایی شده است.

اکبر شهرباف عضوهیات علمی دانشگاه و طراح توربین جریانی جزر و مدی با اشاره به طراحی توربین جریان جزر و مدی اظهار داشت: این پروژه با حمایت ستاد انرژی‌های تجدید‌پذیر معاونت علمی در حال انجام است و مرحله اول این طرح با هدف پتانسیل سنجی و استفاده از انرژی‌های جزر و مد سواحل کشور از سال 93 شروع شده است. 

آب آشامیدنی ۱۴۰ روستای لرستان وصل شد

آب آشامیدنی ۱۴۰ روستای استان که به دلیل قطع برق با مشکل مواجه شده بود، وصل شد.

مهندس علیرضا کاکاوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با کاهش دما و ریزش برف در برخی مناطق استان برق روستایی در برخی شهرستان‎ها با مشکل مواجه شده بود که این مهم موجب قطع آب و از کار افتادن سیستم پمپاژ آبرسانی روستایی نیز شده بود.

وی تصریح کرد: با وصل شدن برق این مناطق و با پیگیری نیروهای آبفار استان سیستم پمپاژ آب وارد مدار شده و آب این روستاها نیز وصل شد.

رفع مشکل قطعی آب و برق روستا های مراغه

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت : هفته گذشته براثر بارش سنگیرن برف و کولاک برق 34 روستا در بخش مرکزی مراغه و آب آشامیدنی نزدیک به 40 روستا قطع و دچار افت فشار شده بود .

محمدی ، با بیان اینکه در اثر برف و کولاک راه 115 روستای این شهرستان مسدود شده بود افزود : همزمان با بازگشایی راههای روستایی مشکل قطعی برق و آب روستا ها از عصر دیروز برطرف شده است .

وی گفت : با وجود تلاش ماموران راهداری برای باز گشایی راههای روستایی راه حدود 20 روستای مراغه در دهستان داش بلاغ بازار بخش سراجو همچنان مسدود است .

مشترکین آب روستایی استان بوشهر یک  چهارم  قیمت تمام شده آب را پرداخت می کنند.

هم اکنون مشترکین آب روستایی استان بوشهر تنها یک چهارم قیمت تمام شده آب را پرداخت می کنند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر، مهندس مسعود نصوری در همایش درآمد پایدار، وصول مطالبات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر افزود:باتوجه به اینکه 90 درصد آب استان بوشهر از استانهای همجوار تامین می شود مراحل تامین و انتقال آب به استان بسیار سخت و پرهزینه است.

سدها صاحب کلینیک می‌شوند

حسن اطاعتی، مجری طرح و معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک جهان قرار دارد، اظهار کرد: توزیع بارندگی در ایران نامتقارن و محدود است و متوسط بارش سالانه در ایران به 250‌میلی‌متر می‌رسد و این عدد یعنی

Pages