اخبار آب و فاضلاب

7 هزار حلقه چاه به کنتور حجمی تجهیز می شود

معاون حفاظت بهره برداری آب منطقه ای : در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی و سیاست های سازگاری با کم آبی برای مدیریت بهینه مصرف آب و منابع آب زیرزمینی هفت هزار حلقه چاه تا پایان سال مجهز به کنتور حجمی می شوند.  

وزیر نیرو : شرایط پایه‌ای توسعه در مازندران فراهم است

وزیر نیرو گفت: شرایط پایه‌ای توسعه در مازندران فراهم است و همزمان با این موضوع باید شرایط لازم را هم برای مردم منطقه و هم مسافران مراجعه کننده به مازندران فراهم کنیم. به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران رضا اردکانیان شامگاه روز چهارشنبه 24 مرداد ماه ، در نشست مشترک استاندار و مجمع نمایندگان استان مازندران با تقدیر از تلاش‌های انجام شده در ارتباط با برق و انرژی ظهار داشت: تلاش ما این است این طرح‌ها از نظر منابع و هم از نظر تغییر روش کار هر چه زودتر به نتیجه برسد.  

بازدید وزیر نیرو به اتفاق مهندس حاج رسولی‌ها مدیرعامل منابع آب کشور از سد هراز

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر اردکانیان در اولین روز از سفر خود به استان مازندران در بازدید از سد هراز با تاکید بر اهمیت این سد برای مردم این استان به ویژه دشت بزرگ هراز تاکید کرد: تامین منابع مالی سد هراز باید در اولویت برنامه‌های مهار آب استان مازندران قرار گیرد.  

وزیر نیرو از تصفیه خانه فاضلاب شهری ساری بازدید کرد

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی:

وزیر نیرو در ادامه سفر خود به مازندران، از روند فعالیت مدول اول و پیشرفت فیزیکی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری بازدید کرد.

بازدید وزیر نیرو به اتفاق مهندس حاج رسولی‌ها مدیرعامل منابع آب کشور از سد هراز

آقای دکتر اردکانیان در اولین روز از سفر خود به استان مازندران در بازدید از سد هراز با تاکید بر اهمیت این سد برای مردم این استان به ویژه دشت بزرگ هراز تاکید کرد: تامین منابع مالی سد هراز باید در اولویت برنامه‌های مهار آب استان مازندران قرار گیرد. 

شبکه جمع آوری تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده شهرستان شمیران به زودی افتتاح می شود

نیکنامده یکی از روستاهای بخش لواسانات در شهرستان شمیرانات استان تهران می باشد. این روستا در بالادست سد لتیان واقع گردیده و با جمعیتی بالغ بر 3 هزار نفر، از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان شمیرانات می باشد.
پوررجب مدیرعامل آبفار استان تهران طی گفتگویی از افتتاح تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکناده شهرستان شمیران در آینده نزدیک خبر داد

مصرف سرانه در نائین به ۱۱۵ لیتر کاهش یافت

درهمایش سازگاری باکم آبی که در شهر نائین با  حضور بیش از ۴ هزارنفربرگزارشد مدیر آبفا نائین گفت : شهرستان نائین با داشتن ۴۶ آب انبار به شهرآب انبارها در کشور معروف شده برخورداری از بیشترین تعداد آب انبار در کشور در این شهرستان موجب شد گذر ازبحران کم آبی در تابستان در سال جاری بدون کمترین چالشی فراهم شود.

حسن میری با توجه به ظرفیت آب انبارها عنوان کرد:در حال حاضر ظرفیت آب انبارهای نائین ۲۴ هزار متر مکعب است که رفع نیاز مردم به آب شرب بسیار موثر بوده است.

تصفیه خانه های در حال ساخت آبفا شیراز میزبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان میزان پیشرفت پروژه تصفبه خانه های در حال ساخت آبفا شیراز قرار گرفتند

به دلیل اهمیت نگهداری تاسیسات تصفیه خانه ها و نیز توجه ویژه به جلوگیری از آلودگی آبهای زیر زمینی و حفظ منابع آب، تسریع در اتمام عملیات پروژه ی تصفیه خانه فاضلاب در اولویت کار آبفا شیراز قرار دارد.

انعقاد تفاهمنامه علمی پژوهشی آبفای کاشان با سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی و بسیج کارمندان

تفاهمنامه همکاری مشترک آبفا با مرکز بسیج اساتید و حوزه بسیج کارمندان ادارات شهرستان کاشان طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان، قائم مقام و فرمانده پایگاه بسیج مقداد، فرمانده حوزه بسیج ادارات امام رضا (ع) و مسئول مرکز بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان کاشان امضا شد.

در این مراسم مدیرعامل آبفای کاشان گفت: اصطلاح «دشت ممنوعه بحرانی» برای نخستین بار در سال ۱۳۵۸ به دشت کاشان اطلاق شد و اکنون بیش از ۴۰۰ شهر و شهرستان کاشان گرفتار بحران آب است و این مشکل ناشی از برداشت‌ بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی است.

کاهش 4 درصدی مصرف سرانه آب زنجانی ها در سال جاری

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان میزان مصرف سرانه هر شهروند زنجانی را 170 لیتر در شبانه روز اعلام کرده و افزود: این میزان مصرف نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش را نشان می دهد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: مصرف کل آب شرب در شهر زنجان نیز طی 4 ماهه نخست سال جاری با /22 درصد کاهش نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته  نزدیک به 10 میلیون متر مکعب بوده است.

وی خاطر نشان ساخت: در سال جاری تا کنون 282 فقره انشعاب غیر مجاز در شهر زنجان شناسایی شده است که این تعداد نسب به سال مدت مشابه 96 بیش از 39 درصد در شهر زنجان کاهش داشته است.

Pages