اخبار آب و فاضلاب

سامیر با هدف مدیریت یکپارچه رودخانه ها در استان مرکزی اجرایی شد

برنامه نصب، راه اندازی و کارگاه آموزشی سامانه سامیر با هدف یکپارچه سازی اطلاعات دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل در شرکت آب منطقه ای مرکزی برگزار گردید.  

نماینده مجری طرح آبرسانی قوریگل منصوب شد

مهندس بهزاد محبی با ابلاغ سرپرست شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی به عنوان نماینده مجری طرح آبرسانی به تالاب بین المللی قوریگل منصوب شد.  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، مهندس محبی با 26 سال سابقه دانش آموخته رشته مهندسی عمران بوده و به عنوان کارشناس دفتر مهندسی رودخانه ها و کنترل پایداری دائمی تاسیسات آبی با شرکت آب منطقه ای همکاری داشته است.

روابط عمومی ضمن تبریک پست جدید برای ایشان آرزوی توفیق دارد.

احیا چاههای آب با فن آوری های نوین انجام شد

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ، مهندس رضا عطایی معاون بهره برداری این شرکت گفت : با گذشت زمان و تداوم بهره برداری از چاههای آب شرب که دارای لوله جدار فلزی هستند ، به دلایل مختلف مثل فعالیت باکتری های آهن و منگنز، ایجاد بیوفیلم در سطح لوله جدار و گراول پک چاهها ، عدم شستشوی کافی در زمان حفاری و وجود گل بنتونیت، باعث گرفتگی شیار های لوله جدار و همچنین مسدود شدن منافذ گراول پک اطراف لوله جدار می شود. به همین دلایل و به مرور زمان سطح دینامیک آب و به تبع آن مقدار آبدهی چاهها نیز بصورت چشمگیری کاهش می یابد.

اجرای پروژه های فاضلاب در شهرهای خوزستان با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با هدف ممانعت از ورود فاضلاب به رودخانه کارون، پروژه های اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای مختلف استان خوزستان با اعتبار بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

امکان ثبت درخواست لوازم کاهنده مصرف آب در پرتال آبفای اصفهان

امکان ثبت درخواست لوازم کاهنده مصرف آب از طریق پرتال آبفای استان اصفهان فراهم شد.

بر اساس لینک یا پیوند ایجاد شده بر روی پایگاه اینترنتی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به نشانی www.abfaesfahan.ir  مشترکین این شرکت می توانند با ورود به صفحه لوازم کاهنده مصرف آب، شناسه قبض و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و پس از مشاهده اطلاعات ثبت شده در سیستم، گزینه ارسال درخواست را انتخاب کنند.

بهره برداری سه حلقه چاه آب شرب در قزوین همزمان با آغاز فصل گرما

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آب شهری شرکت آبفای استان قزوین گفت: همزمان با آغاز فصل گرما و به منظور جبران بخشی از کمبود آب شرب شهر قزوین، با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال، سه حلقه چاه جدید در منطقه میدان دام حفر و تجهیز و با مجموع آبدهی ۱۳۰ لیتر در ثانیه بهره برداری و وارد مدار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قـزوین، مهندس"حسین نژادخیر" با اشاره به وارد مدار شدن یکی از این چاههای سه گانه منطقه میدان دام افزود: چاه های شماره ۲ و ۳ منطقه میدان دام شهر قزوین تا قبل از نیمه تیرماه وارد مدار بهره برداری می شود. 

تبیین برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب یکم الی هفتم تیرماه

جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های هفته صرفه جویی در مصرف آب که از ۱ الی ۷ تیرماه سال جاری است با حضور مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی و رابطین روابط عمومی های امورهای تابعه این شرکت ۲۲ خرداد ماه سال جاری در محل سالن شهید محمدی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی برگزار شد.

آغاز عملیات اجرایی شبکه توزیع آب شرب روستای قره جنگل شهرستان چناران

در راستای خدمات آبرسانی به روستاها، اجرای عملیات تعویض شبکه توزیع آب شرب روستای قره جنگل توسط امور آبفار چناران آغاز شد.

مدیر امور آبفار چناران در این خصوص بیان کرد: فرسودگی شبکه توزیع موجب بروز اتفاقات متعدد و پرت بالای آب شرب در سطح روستای قره جنگل شده بود لذا با توجه به گرم شدن هوا و افزایش مصارف و در جهت کاهش هدر رفت آب شرب، تعویض شبکه توزیع این روستا در دستور کار قرار گرفت.

نوروز افروند، حجم عملیات اجرایی را شامل ۵ کیلومترلوله گذاری، احداث ۲ باب حوضچه شیرآلات و اجرای بیش از ۱۸۰ مورد استانداردسازی انشعابات بیان کرد.

27 خرداد ماه؛ روز جهانی بیابان زدایی

بیابان زایی در کنار دو چالش بزرگ چون تغییر اقلیم و کمبود آب شیرین به عنوان سومین چالش مهم جامعه جهانی در قرن ۲۱ محسوب می شود.  

یابان‌زدایی به مجموعه کارها و روش‌هایی گفته می شود که درچارچوب طرحی جامع برای توسعه سبزکاری در بیابان و جلوگیری از روند شتابناک تخریب سرزمین ها در مناطق خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب، مبتنی بر اصول پایدار انجام می گردد. از این رو، روز هفدهم ژوئن (۲۷ خرداد)  به عنوان روز جهانی بیابان زدایی در سراسر جهان نام گذاری و گرامی داشته می شود.

Pages