اجرای مشترک 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی

Printer-friendly version
يكشنبه, آبان 12, 1398
در نتیجه امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و تعاون

اجرای مشترک 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و تعاون

ایجاد ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل در نتیجه اجرای این طرح

وزیر نیرو از اجرای مشترک 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نتیجه اجرای این طرح، حدود ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" امروز پس از امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره 18 بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که در سالن جلسات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور وزرای دو وزارتخانه انجام شد، به خبرنگاران گفت: یک کار مشترک بین وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی در جهت افزایش اشتغال‌زایی در کشور و توجه جدی‌تر به موضوع مدیریت بهره‌برداری و مدیریت ‌مصرف آب در کشور شکل گرفت.
وی افزود: این اقدام مشترک با استفاده از ساز و کار قانونی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال شکل گرفته که بر اساس آن حدود ۲ هزار میلیارد تومان از امکانات و منابع بانکی را برای اجرای 6 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی با محوریت نظارت بر هدررفت، کیفیت و مباحث مربوط به آب شیرین‌کن‌های کوچک استفاده خواهیم کرد.
وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بهره‌گیری از این میزان تسهیلات و امکانات، حدود ۲۳ هزار و ۶۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم در نتیجه اجرای این طرح ایجاد شود.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و تعاون در بخش آب و فاضلاب

قرارداد عاملیت بند الف تبصره 18 بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بین وزرای نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.

 بر اساس این تفاهم‌نامه که بعد از ظهر امروز در سالن جلسات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای رضا اردکانیان و محمد شریعتمداری رسید، کار مشترک بین این دو وزارتخانه با همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق توسعه ملی در جهت افزایش اشتغال‌زایی در کشور و توجه جدی‌تر به موضوع مدیریت بهره‌برداری و مدیریت ‌مصرف آب در کشور آغاز شد.
این گزارش حاکی است، بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با حضور وزیران نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرارداد ایجاد 23 هزار و 600 شغل مستقیم و غیرمستقیم به ارزش ١٩ هزار و ٢٨١ میلیارد ریال اعتبار را امضا کردند.
براساس این تفاهم‌نامه ٩۵٠ میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی و بقیه نیز توسط بانک توسعه تعاون تامین می‌شود.
متوسط سرانه ایجاد هر شغل برای هر نفر در این طرح  ٨٠ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
بنا بر این گزارش، این تفاهم‌نامه در راستای بند الف تبصره ١٨ قانون بودجه تنظیم شده و بر همین اساس بانک توسعه تعاون نیز به عنوان بانک عامل انتخاب شده است.

گروه خبر: