اجرای طرح خود اظهاری قرائت کنتور آب مشترکین در شهر فریمان

Printer-friendly version
شنبه, بهمن 16, 1395
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی خبر داد:

با اجرای این طرح آمار مراجعات حضوری به ادارات و دفاتر پیشخوان استان 50 درصد کاهش یافته و طی یک برنامه سه ساله این عدد به صفر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از از اجرای طرح خود اظهاری قرائت کنتور آب مشترکین استان در شهر فریمان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین اسماعیلیان" در تشریح دستاوردهای سه ساله دولت تدبیر و امید در ابعاد خدمت رسانی و تأمین آب مشترکان از اجرای طرح خود اظهاری قرائت کنتور آب مشترکین استان برای اولین بار در کشور خبر داد که به صورت پایلوت در شهر فریمان عملیاتی شده است.
وی با اشاره به پرداخت سریع و آسان و کاهش مراجعه مامور قرائت کنتورآب به منازل به دو بار در سال به عنوان مزایای طرح نام برد و اظهار داشت: مشترکان از طریق سایت اینترنتی شرکت، پیامک، دفاتر پیشخوان و تلفن ثابت می‌توانند نسبت به اعلام کارکرد کنتور خود اقدام کنند.
وی طراحی، پیاده‌سازی و راه‌اندازی سامانه یکپارچه خدمات مشترکین در تمامی شهرهای خراسان رضوی را خاطر نشان کرد و افزود: هدف این طرح ایجاد بستر مناسب برای ارائه کلیه خدمات مشترکین به صورت غیر حضوری بوده و یکپارچه بودن تمامی اجزا و درگاه‌های مختلف سامانه و امکان ارائه خدمات از طریق سایت اینترنتی، تلفن گویا و تحت وب نیز از مزایای آن است.
به گفته اسماعیلیان طراحی این سامانه توسط متخصصان شرکت انجام شده و قابل گسترش و توسعه در سطح شرکت‌های آب و فاضلاب کشور است.
وی یادآور شد: با اجرای این طرح آمار مراجعات حضوری به ادارات و دفاتر پیشخوان استان 50 درصد کاهش یافته وطی یک برنامه سه ساله این عدد به صفرخواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای گذر از تنش آبی در 30 شهر استان طی تابستان 95 افزود: در این رابطه با صرف 455 میلیارد ریال اعتبار ضمن حفر، کف شکنی و جابجایی 42 حلقه چاه و تجهیزو برقرسانی 53 مورد دیگر، هزارو 135 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب استان افزوده شد.
وی همچنین کسب رتبه نخست آبفای خراسان رضوی درجشنواره شهید رجایی در بین 51 دستگاه اجرایی استان را دستاورد دیگر آبفای استان دانست و گفت: عملیات اجرایی ساخت مدول دوم تصفیه خانه شهر گلبهار با سرمایه گذاری بخش خصوصی و به روش BOT شروع هم شده است.