اجرای طرح توسعه آبرسانی مرکز شهید زیادیان

Printer-friendly version
چهارشنبه, تير 11, 1399
تاکید بر رفع مشکل آب و فاضلاب بخش فشافویه و شهر حسن آباد

با اجرای طرح توسعه به طول 1200 متر، مرکز بازپروری شهید زیادیان به شبکه آب شهری پیوست

با اجرای طرح توسعه و لوله گذاری به طول 1200 متر، مرکز بازپروری، صیانت و اشتغالزایی شهید زیادیان خاورشهر به شبکه آب شهری پیوست.

سرپرست امور آب و فاضلاب خاورشهر شرکت آب و فاضلاب منطقه6- شهرری با اعلام این خبر گفت: این عملیات اجرایی و طرح توسعه شبکه به منظور بهره مندی مرکز بازپروری، صیانت و اشتغالزایی آسیب دیده گان اجتماعی و معتادان متجاهر شهید زیادیان انجام شد.

 بهروز محمدزاده افزود: این مرکز از زمان بازگشایی و آغاز به کار به دلیل عدم اتصال به شبکه آب شهری و تهیه آب از طریق تانکرهای سیار با مشکلات بسیاری  در زمینه تامین آب مواجه بود که با اجرای این طرح و پیوستن به شبکه توزیع خاورشهر، مشکلات تامین آب این مرکز به طور کامل برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه این مرکز روزانه به حمعیت متغیری درحدود 3000 هزار نفر خدمات رسانی می کند؛ خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به این مرکز که به همت و تلاش گروه امداد و عملیات امور آب و فاضلاب خاورشهر انجام شد؛ 1200 متر لوله گذاری به قطر 110 میلی متر از جنس پلی اتیلن انجام شده است.

خاورشهر با جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر در 11کیلومتری جنوب شرق تهران در مسیر بزرگراه امام رضا(ع)واقع شده است و امور آب و فاضلاب این شهر به 9 هزار و 21 اشتراک آب شهری و روستایی خدمات رسانی می کند.

 

تاکید بر رفع مشکل آب و فاضلاب بخش فشافویه و شهر حسن آباد، در بازدید جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این بخش

در بازدید جمعی از نمایندگان مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری از بخش فشافویه و شهر حسن آباد، مدیرعامل آبفای منطقه6تهران بر لزوم رفع مشکلات آب و فاضلاب این بخش با همکاری مجلس و دولت تاکید کرد.

جمعی از نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از جمله حجت الاسلام مجتبی آقا تهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی، مجتبی توانگر، ابوالفضل عمویی، مجتبی رضاخواه، سید علی یزدی‌خواه، علی خضریان و مهدی شرفیان به همراه حسین توکلی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری و حسن حقیقی، مدیرعامل آبفای منطقه6تهران– شهرری با حضور در بخش فشافویه، با مشکلات و کمبودهای  شهر حسن آباد و روستاهای این بخش به ویژه در حوزه آب و فاضلاب  آشنا شدند.

در این بازدید حسن حقیقی مدیرعامل آبفای منطقه6تهران- شهرری با اشاره به مشکلات و کمبودهای آب و فاضلاب بخش فشافویه و شهر حسن آباد، بر قابل حل بودن مشکلات این بخش در بازه ی زمانی یک ساله، در صورت همکاری و همراهی دولت و مجلس و  تامین و تخصیص اعتبارات لازم تاکید کرد.

 

 

حفر چاه ارت و ایجاد سامانه اتصال بدنه در  18چاه  و مخزن آب10 هزار متر مکعبی باقرشهر

این سامانه به منظور حفاظت افراد و تجهیزات برقی در برابر هرگونه جریان الکتریکی، با هزینه ای بالغ بر 2میلیارد و 400میلیون ریال در 18چاه، مخزن آب 10 هزار متر مکعبی و ساختمان امورآب باقرشهر اجرا شده است.

مدیر امور آبفای باقرشهر شرکت آب و فاضلاب منطقه6تهران- شهرری با اعلام این خبر گفت: وظیفه سامانه ارت یا اتصال بدنه، وصل کردن هرگونه جریان الکتریکی به زمین برای حفاظت افراد و دستگاه  ها  است ؛ به همین منظور، طی مدت یک ماه تعداد ۱۸ چاه ارت در باقرشهر حفر شد و پس از نصب تجهیزات مورد نیاز،  ۱۸  چاه ، مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب و ساختمان امور آب و فاضلاب این شهر، به سامانه ارت و اتصال بدنه مجهزشدند.

مسلم سلطانیان به اهداف و نتایج اجرای این سامانه اشاره کرد و افزود: حفاظت و ایمنی جان انسان، حفاظت از وسایل و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، فراهم آوردن شرایط مناسب برای کار، پیشگیری از ولتاژ تماس و جلوگیری از ولتاژهای ناخواسته و صاعقه از مهم ترین اهداف و  نتایج سامانه ارت است که با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد و 400 میلیون ریال در باقرشهر اجرا شده است.

وی در پایان ازهمکاری و نظارت دفتر مدیرت مصرف آب و  انرژی معاونت بهره برداری آبفای منطقه6تهران- شهرری در اجرای این پروژه قدردانی کرد.

باقر.شهر با جمعیت شهری و روستایی بالغ بر 137هزار نفر در جنوب تهران و  شهرستان ری واقع است و امور آب و فاضلاب این شهر به 15 هزار و 676  مشترک آب خدمات رسانی می کند.

 

گروه خبر: