آنالیز ۱۷ عنصر فلز سنگین منابع تأمین آب در سطح روستاهای استان زنجان

Printer-friendly version
دوشنبه, مرداد 21, 1398
تعیین محل‌های تأمین آب با دقت بیشتری انجام می‌شود.

علیرضا جزء قاسمی گفت: نمونه‌برداری و آنالیز 17 عنصر فلز سنگین از 1205 نقطه منابع تأمین آب و مخازن ذخیره در روستاهای سطح استان مطابق با استانداردهای موجود طی سال‌های 97-96 صورت پذیرفت.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان اعتبار هزینه شده را رقمی بالغ‌بر 500 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با همکاری بخش خصوصی از کلیه منابع تأمین آب روستاهای سطح استان همچنین مخازن ذخیره آب نمونه‌برداری و با دستگاه ICP-Mass  که به‌روزترین تکنولوژی دنیا در خصوص اندازه‌گیری ریز آلاینده‌های معدنی در دنیا است برای 17 عنصر با دقت 01/0 میلیون گرم در لیتر اندازه‌گیری شد.

وی تصریح کرد: باتوجه به 17 آنالیز انجام گرفته برای فلزات سنگین در سطح استان و دست‌یابی به نقشه آب‌های سطحی و زیرزمینی سطح استان، نقشه پهنه‌بندی میزان فلزات سنگین برای شرکت تهیه شد.

جزء قاسمی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تعیین محل‌های تأمین آب با دقت بیشتری از نظر دارا بودن آب لازم و کیفیت آن انجام می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: طبق دستورالعمل‌های ارسالی از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور کلیه منابع تأمین آب، مخازن ذخیره و شبکه توزیع باید دوسالانه عناصر فلزات سنگین اندازه‌گیری شود که این مهم در حال حاضر در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان رعایت می‌شود.

گروه خبر: