آمادگی برق منطقه‌ای گیلان برای برگزاری مانور منطقه‌ای پدافند غیرعامل

Printer-friendly version
شنبه, شهريور 16, 1398
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان خبر داد.

چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیران ارشد وزارت نیرو در استان گیلان، با محوریت برگزاری مانور منطقه‌ای پدافند غیرعامل برگزار شد.

عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به برگزاری مانور منطقه‌ای پدافند غیرعامل در سال جاری به میزبانی صنعت آب و برق گیلان، گفت: چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیران ارشد وزارت نیرو در استان گیلان با توجه به اهمیت ویژه این مانور، برگزار می‌شود و باید با برنامه‌ریزی درست و دقیق این مانور را به بهترین شکل ممکن، مدیریت و اجرا کنیم.

وی افزود: برگزاری شایسته و مطلوب این مانور، مستلزم همکاری و مشارکت خوب تمام شرکت‌های صنعت آب و برق استان است و باید با کار گروهی، بهترین میزبانی را از همکاران عزیزمان که برای اجرای این مانور از استان‌های دیگر تشریف می‌آورند، داشته باشیم.

در این جلسه طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، با اشاره به آخرین وضعیت توزیع نیروی برق استان، گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در میانگین کشوری، چهارمین شرکت از نظر تعداد مشترکین و دومین شرکت از نظر طول شبکه فشار ضعیف به ازای هر مشترک در سطح کشور بوده و از نظر تنوع مشترکین، نزدیک به 78 درصد مشترکین را مصارف خانگی تشکیل می‌دهند که 46 درصد برق مصرفی استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: در سال 96، 97 و 98، پیک بار هم‌زمان استان در 9 مرداد به ترتیب به میزان 1272، 1592 و 1594 مگاوات بوده که سال 97 نسبت به سال 96 به میزان 8/25 درصد رشد بار ایجاد شد. در پیک امسال نیز 4/152 مگاوات مدیریت بار صورت گرفت که اگر مدیریت فوق اعمال نمی‌شد، پیک بار هم‌زمان استان گیلان در 9 مرداد سال جاری به 4/1746 مگاوات می‌رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در خصوص مشکلات این شرکت گفت: یکی از مشکلات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، فرسودگی شبکه‌های توزیع است که برای بازسازی شبکه‌های فرسوده به 980 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 در ادامه مهجوری، رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق گیلان، طی گزارشی اهم برنامه‌های مانور منطقه‌ای پدافند غیرعامل را که با مشارکت استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان و به میزبانی استان گیلان برگزار خواهد شد را تشریح کردند.

گروه خبر: