آغاز ساخت 9 تصفیه‌خانه فاضلاب درشهرهای استان تهران

Printer-friendly version
چهارشنبه, دى 19, 1397
عملیات ساخت 11 فاز از9 تصفیه‌خانه وشبکه فاضلاب درشهرهای تهران آغازمی‌شود.

مدیرعامل آبفای استان تهران در نشست تببین وضعیت پیشرفت فیزیکی تاسیسات فاضلاب استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت 11 فاز از 9 تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا بختیاری" افزود: شهرهایی که قرار است در آن‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شود شامل قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه است.
بختیاری اعتبار مورد نیاز برای این طرح را 6200 میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: به‌دلیل کسری منابع مالی موجود، کاهش شدید اعتبارات عمرانی و افزایش تورم سالیانه این طرح‌ها باید به‌زودی به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: هزینه ساخت فاز 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب تهران در سال گذشته 350 میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال به 750 میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: اگر می‌خواهیم آینده خوبی برای استان تهران متصور شویم ضروری است در تهران چاه‌های مجاز کشاورزی بسته و آب مورد نیاز کشاورزی از طریق پساب تامین شود.
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: میانگین شبکه فاضلاب در کشور 48 درصد است، در حالی که در شهرهای استان تهران با 4.5 میلیون نفر جمعیت، این میزان 12 درصد است.
بختیاری افزود: برعکس شهرهای استان تهران، در شهر تهران پیشرفت طرح فاضلاب بسیار خوب بوده و از 9000 کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران ساخته شود 6700 کیلومتر ساخته شده است.
او یکی از دلایل پیشرفت طرح فاضلاب در شهر تهران را همراهی شورای شهر و مردم عنوان کرد.
مدیرعامل آبفای استان تهران خاطرنشان کرد: برای افق طرح در سال 1420 در شهرهای استان تهران 44 فاز تصفیه‌خانه فاضلاب با 93 کیلومتر خط انتقال، حدود 4 هزار و 22 کیلومتر شبکه فاضلاب و 735 هزار انشعاب با 11هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.