آغاز احداث آبگیر دائمی برای شهر آببر با رفع مشکل راه

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 10, 1399
تقدیراعضای شورای اسلامی ودهیاردرسجین ازپرسنل آب و فاضلاب ابهر

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با رفع مشکل راه و ایجاد مسیر دسترسی به چشمه کوثر جهت انتقال تاسیسات و امکانات، آبگیر دائمی برای تامین آب شرب شهر آببر احداث می شود.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: در صورت ترمیم و اصلاح 300 متر راه تخریب شده در جریان سیلاب سال جاری، شرکت آب و فاضلاب آبگیر دائمی چشمه کوثر را کمتر از یک ماه احداث و در مدار بهره برداری قرار می دهد.

وی افزود: پس از وقوع سیلاب بی سابقه در چشمه کوثر و ایجاد خسارت های عمیق به تاسیسات تامین آب شهر آببر، شرکت آب و فاضلاب بلافاصله نسبت به احداث آبگیر موقت و خط انتقال اضطراری اقدام نموده و اکنون نیز در صدد احداث آبگیر دائمی و پس از آن اجرای عملیات ترمیم تاج سد کوثر می باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خاطر نشان کرد: چشمه کوثر، آب شرب مورد نیاز شهر آببر و روستای کردآباد را تامین می کند که برای ترمیم دائمی خسارت های وارده بر این چشمه، طبق برآوردها نزدیک به 60 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد.

جزء قاسمی تصریح کرد: 100 درصد آب شرب مشترکین در شهر آببر و روستای کرد آباد از طریق چشمه کوثر تامین می شود که برای مواقع بحران و کمبود آب، قنات داخل شهر به عنوان منابع جایگزین در نظر گرفته شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه در تامین آب شرب شهروندان آببری هیچگونه کمبودی وجود ندارد تاکید کرد: اهالی ضمن رعایت مصرف بهینه آب در فصل گرم سال و بی توجهی به شایعات، اخبار موثق را از صرفاً از امور آب و فاضلاب شهرستان طارم و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان دریافت کنند.

 

تقدیراعضای شورای اسلامی، دهیار روستای درسجین از مدیر و کارکنان امور آب و فاضلاب ابهر

اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای درسجین با صدور لوحی از مدیر و کارکنان امور آب و فاضلاب شهرستان ابهر بخاطر رفع مشکلات آب این روستا تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این لوح آمده است:

جناب آقای مهندس نجفی

بخشدار محترم بخش مرکزی ابهر

با سلام و احترام

همانگونه که مستخضرید آب شرب روستای درسجین در هفته های اخیر با مشکل قطعی مکرر آب مواجه بود، خوشبختانه با پیگیری های حضرتعالی و همت و پشتکار مدیریت و همکاران محترم آب و فاضلاب شهرستان ابهر در چند روز اخیر مشکل مرتفع گردیده، لذا بر خود وظیفه می دانیم بدین وسیله از طرف شوراهای اسلامی، دهیاری و اهالی روستای درسجین از زحمات همه عزیزان تقدیر و تشکر نموده و توفیق روزافزون و سلامتی شما بزرگواران را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

 
 
 
گروه خبر: