آغاز اجرای طرح آبرسانی به زرین‌دشت از سد رودبال

Printer-friendly version
شنبه, آذر 9, 1398
فاز اول تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب افتتاح شد

 وزیر نیرو در سفر به استان فارس هم‌زمان با هفتمین هفته پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران، کلنگ آغاز اجرای طرح آبرسانی به زرین‌دشت از سد رودبال را به زمین زد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، "رضا اردکانیان" در سفر به استان فارس، عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب زرین‌دشت از سد رودبال را با 85 میلیارد تومان اعتبار آغاز کرد.

بنا بر این گزارش، عملیات اجرایی خط انتقال آب به شهر زرین‌دشت با هدف تأمین حدود 60 درصد از آب شرب شهرستان زرین دشت و روستاهای مسیر در سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

این پروژه دارای خط انتقال به طول 62 کیلومتر خواهد بود که تاکنون 19 کیلومتر از آن اجرا شده است.

فاز اول تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب با 120 میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد

فاز اول تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب و زرین‌دشت با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو در هفتمین هفته پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران با 120 میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت ، با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب و زرین‌دشت، از طریق خط انتقال به طول 114 کیلومتر و احداث 20 هزار مترمکعب مخزن ذخیره که تاکنون 10هزار مترمکعب آن احداث شده است، ظرفیت تامین و بهبود وضعیت کیفی آب شرب شهر داراب افزایش می‌یابد.

این گزارش حاکی است، برای پروژه آبرسانی به شهر داراب احداث سه باب ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه‌خانه به ظرفیت اسمی 860 لیتر در ثانیه در نظر گرفته شده که یک باب ایستگاه پمپاژ با دبی 120 لیتر در ثانیه و ارتفاع پمپاژ 120متر اجرا شده و فاز اول آن به ظرفیت 150لیتر در ثانیه به بهره‌برداری رسید.

بنا بر این گزارش، در این پروژه خط انتقال برق 20 کیلوولت به طول 14 کیلومتر پیش‌بینی شده که تاکنون 8.5 کیلومتر اجرا شده است

گروه خبر: