آبرسانی به یزد موضوعی خاص و حیاتی است

Printer-friendly version
سه شنبه, مهر 16, 1398
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد مطرح کرد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد بحث آبرسانی به شهر یزد را یک موضوع حیانی و دارای اهمیت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد: محمد فاتحی در مراسم افتتاحیه مرحله استانی  مسابقات مهارت فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب گفت: استان یزد از لحاظ آبی همیشه دچار تنش بوده و در موارد خاص و به دلیل خشک‌سالی‌های اخیر این تنش بیشتر شده است.

دکتر فاتحی اظهار داشت: استان یزد وابستگی زیادی به خط انتقال آب دارد و در حال حاضر با محدود شدن میزان آب انتقالی ، وضعیت تأمین آب استان دچار مشکلات فراوانی شده است.

وی منابع آب یزد را  بسیار محدود دانست و  خاطرنشان کرد: شهر یزد با جمعیتی نزدیک به 800 هزار نفر تنها 30 الی 40 حلقه چاه آب شرب از منابع داخلی زیرزمینی  و 1300 لیتر بر ثانیه در شبانه‌روز  آب انتقالی برای تأمین آب دارد  که با این میزان آب ، تأمین آب شهر به‌خصوص در فصل تابستان به‌سختی صورت می‌پذیرد.

وی برگزاری مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی را به‌عنوان یک کار تیمی حائز اهمیت دانست و افزود: توسعه مشارکت جمعی، افزایش سرعت، دقت و کیفیت انجام کار، یافتن استعدادهای ویژه، تبادل افکار و روش‌های اجرای کار از مزایای انجام یک کار تیمی در این دوره از مسابقات است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد  بابیان این‌که ما باید کار تیمی را به معنای واقعی انجام دهیم افزود: تخصص و مهارت یکی از مهم‌ترین عوامل برتری در انجام امور هست ولی مهم تراز آن همدلی و همراهی در کار تیمی است که بدون آن به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

برگزاری اولین دوره مسابقات ملی مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب در استان یزد

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان یزد از برگزاری مرحله استانی  اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب در استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد در مراسم افتتاحیه این  مسابقات که با حضور مدیرعامل و معاونین آبفای شهری و روستایی ، کارشناسان دفتر بحران استانداری و جمعی از همکاران آبفا و آبفار  برگزار شد جلال علمدار گفت: اولین دوره مسابقات ملی مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری در سطح شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و در سه مرحله شرکتی، منطقه‌ای و کشوری برای تیم‌های عملیاتی اجرایی در شرکت‌های آب و فاضلاب برگزار می‌شود.

علمدار اظهار داشت: شرکت‌ها با حضور در این دوره از مسابقات در 5 محور کنترل کیفی آب ، نصب انشعابات آب ، نصب انشعابات فاضلاب، آماده‌سازی تابلوهای برق و تعمیرات خطوط اصلی به رقابت می‌پردازند و در پایان نفرات برتر سطح دوم به مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

وی هدف از برگزاری مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی را ارتقا سطح دانش و آگاهی بهره‌برداران، ایجاد بستر مناسب برای پیشبرد اهداف شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، ایجاد روحیه نشاط بین کارکنان، توسعه مشارکت جمعی، افزایش سرعت، دقت و کیفیت انجام کار، یافتن استعدادهای ویژه، تبادل افکار و روش‌های اجرای کار و ... عنوان کرد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان یزد اعلام کرد: مرحله استانی این دوره از مسابقات 16 و 17 مهرماه در یزد  برگزار می‌شود و سطح مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداران شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان یزد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

علمدار افزود: تعداد 58 نفر شرکت‌کننده در این مسابقات به رقابت می‌پردازند  و  27 نفر نیز وظیفه داوری مسابقات را بر عهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: مرحله منطقه‌ای این مسابقات آبان ماه با حضور ۷ بلوک شامل (بلوک اصفهان ، تهران، آذربایجان شرقی، همدان، مشهد ، شیراز و مازندران) برگزار می‌شود که در بلوک اصفهان شرکت‌های آبفا شهری و روستایی اصفهان، کاشان، یزد، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد به رقابت می‌پردازند.

وی بابیان اینکه مرحله نهایی اولین دوره مسابقات کشوری مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب در تاریخ ۱۰ و۱۱ دی‌ماه در استان اصفهان برگزار می‌شود افزود: ۳۵ تیم که شامل برگزیدگان 7 بلوک در کشور هستند در ۵ محور مهارت‌های فنی و تخصصی آن‌ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

گروه خبر: