آئین غبارروبی نمازخانه های شرکت توزیع برق استان سمنان

Printer-friendly version
چهارشنبه, ارديبهشت 26, 1397
در آستانه ماه رمضان انجام شد؛

در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در راستای نکوداشت و تکریم نمازخانه ها، سنت حسنه غبار روبی نمازخانه های شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان به اجرا درآمد.

امام جماعت شرکت توزیع برق استان  در این آیین بیان داشت : توجه به امر غبار روبی مساجد و محل های عبادت ، یکی از نشانه های ایمان و حرکت در مسیر بندگی خدا است و هدف از تکریم و غبارروبی ، ایجاد شور و نشاط و مهیا شدن برای استقبال از ماه خدا می باشد .

حجت الاسلام رضا طاهریان اظهار داشت : برای ورود به ماه رمضان ، آمادگی روحانی و دل را پاک نمودن همراه با پشیمانی از گناه است و این بهترین نوع آمادگی محسوب می شود.

وی تصریح کرد : برای این که در ماه میهمانی خدا حاضر شویم ، باید در ماه های رجب و شعبان آمادگی لازم را ایجاد نموده و بهترین عمل استغفار و توبه است .

وی  یادآور شد : نوع دوم آمادگی ، غبارروبی از محل های عبادت و مساجد می باشد و افرادی که توفیق دارند  در این امر ارزشمند و معنوی حضور پیدا کنند ، جهت آماده شدن برای طاعت و بندگی خدا، نزد پروردگار مأجور هستند.

گفتنی است : در آئین های جداگانه ای که با حضور با شکوه مدیران و همکاران این شرکت به اجرا درآمد ، غبارروبی ، فضا سازی و آراسته سازی محیط داخلی و بیرونی نمازخانه ها ، نظافت و شست و شو و نصب ادعیه رمضان انجام شد .