Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 11 of 39 bytes in variable_initialize() (line 1189 of /var/www/vhosts/barghab.ir/httpdocs/includes/bootstrap.inc).

 نیاز به توقف کشاورزی نیست، باید الگوی کشاورزی را تغییر دهیم!

Printer-friendly version
چهارشنبه, فروردين 29, 1397
برای نجات ایران از خشکسالی:

کشور هلند و مدیریت خیرکننده آن را می توان از عجایب دنیای مدرن نامید. این کشور که وسعتش فقط یک چهلم وسعت ایران است با بهره گیری از تکنولوژی فوق پیشرفته کشاورزی و صنعتی، دومین صادرکننده مواد غذایی دنیا بعد از آمریکاست و در #راندمان_تولید محصولات کشاورزی فاصله خیره کننده ای با کشورهای پیشرفته حتی آلمان و آمریکا دارد ! 

هلندی ها در سال 2000 میلادی با شعار  «تولید محصول دوبرابر با استفاده از نصف منابع انرژی و آب» جنبشی را آغاز کردند که با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان و start-up های کشاورزی صنایع غذایی پیشرفته خود را بسیار پیشرفت دادند. 
هلند سالانه 79 میلیارد دلار (تقریبا 2 برابر صادرات نفتی ایران) محصولات غذایی و کشاورزی صادر می کند و علی رغم وسعت بسیار کوچکش از آلمان و فرانسه ، چین و ژاپن بسیار جلوتر است.

دانشگاه WUR هلند که مغز متفکر پشت نوآوری های کشاورزی است به ده ها کشور مشاوره ویژه ارایه می کند که البته کشور ما جزو آنها نیست!

 بنابراین برای نجات ایران از خشکسالی حتی نیاز به توقف کشاورزی نیست و فقط کافی است از الگوی توسعه کشورهایی مثل هلند استفاده کرد.