آغازعملیات اجرایی پروژه های شرکت برق منطقه ای سمنان

Printer-friendly version
چهارشنبه, آذر 14, 1397
عملیات اجرایی پروژه های شرکت با حضور وزیرنیروانجام شد.

عملیات اجرایی پروژه های شرکت برق منطقه ای سمنان با حضور وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت آب و برق با اعتباری بالغ بر ۸۴۰ میلیارد ریال انجام گرفت.

 در مراسمی با حضور وزیرنیرو ، مدیرعامل شرکت توانیر ، مدیرعامل شرکت برق حرارتی و دیگر مدیران ارشد صنعت آب و برق در محل نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان ، همزمان عملیات اجرایی ٦ پروژه شرکت برق منطقه ای سمنان آغاز گردید.

 دکتر اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان سمنان در بخش انرژی گفت:‌ در استان سمنان ۷۰ درصد تولید انرژی در بخش های صنعت و کشاورزی به کار گرفته می شود و تلفات انرژی برق استان حدود ۸ درصد می‌باشد که این شاخص در حد استانداردهای جهانی است.

وی با اشاره به توسعه گسترده زیرساخت های صنعت برق طی چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود:‌ جمعیت کشور ایران از ابتدای انقلاب تاکنون کمتر از ۳ برابر شده است ولی تولید انرژی الکتریکی طی این مدت ۱۱ برابر افزایش یافته است.

وزیر نیرو استان سمنان را از معدود استان‌های کشور دانست که توانایی بسیار خوبی را در سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه‌های تجدیدپذیر دارد و اظهار داشت: ‌ وزارت نیرو متعهد می باشد که ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر و تا پایان دولت دوازدهم به ۴ هزار مگاوات برساند که امیدوارم بخش عمده ای از تامین انرژی تجدیدپذیر در استان سمنان انجام گردد.

مهندس سیدعلی اکبر صباغ رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان و رئیس شورای انسجام بخشی وزارت نیرو در استان سمنان با اظهار تشکر از توجه به صنعت آب و برق استان بیان داشت : عملیات اجرایی 6 پروژه شرکت برق منطقه ای سمنان در سفر دولت تدبیر و امید به استان سمنان با اعتبار پیش بینی شده حدود 840 میلیارد ریال آغاز خواهد شد .

وی با اشاره به مشخصات پروژه های شرکت برق منطقه ای سمنان گفت : آغاز عملیات اجرایی احداث فاز اول پست 63 کیلوولت شهرک صنعتی دامغان به منظور ایجاد ظرفیت برقرسانی به متقاضیان جدید صنعتی ، افزایش قابلیت اطمینان شبکه در راستای تامین برق مطمئن و پایدار به مشترکین صنعتی و بهبود پارامترهای کیفی برق و بهبود پروفیل ولتاژ شبکه با ظرفیت 80 مگاولت آمپر انجام می گردد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان آغاز عملیات اجرایی احداث پست 63 کیلوولت امیر کبیر سمنان و احداث خط و پست 63 کیلوولت شهرک صنعتی سرخه را از دیگر پروژه ها برشمرد و افزود : پروژه های فوق با هدف ایجاد ظرفیت برقرسانی مطمئن به مشترکین جدید خانگی  و متقاضیان جدید شهرک صنعتی با ظرفیت 80 مگاولت آمپر ، عملیاتی خواهد شد .

 مهندس صباغ با اشاره به آغاز عملیات اجرایی دومداره کردن خط 63 کیلوولت شهید میرحاج – سرخه اظهار داشت : این پروژه به منظور افزایش قابلیت اطمینان و مانور شبکه به انجام می رسد.

وی پروژه خطوط ارتباطی 400 و 63 کیلوولت به پست 400 کیلوولت ایوانکی  و بهینه سازی پست 20/63 کیلو ولت  شاهرود1 را از دیگر پروژه های شرکت برق منطقه ای سمنان دانست .

در پایان با دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس ، عملیات اجرایی و افتتاح پروژه های صنعت آب و برق استان سمنان آغاز گردید.  

 

گروه خبر: