Water & Wastewater

انتقال آب از تهران جهت رفع مشکل آب حسن آباد در دستورکار قرار گرفت

مدیرعامل آبفای منطقه6تهران- شهرری گفت: برای رفع مشکل کم آبی شهر حسن آباد و روستاهای حومه آن ، انتقال آب از تهران با پیش بینی هزینه ای نزدیک به 800 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته است. 

حسن حقیقی در نشست بررسی و چاره اندیشی مشکلات آب شهر حسن آباد با اشاره به این مطلب افزود: مشکل کم آبی شهر حسن آباد و بخش فشافویه سالها است که وجود داشته و این منطقه به لحاظ شرایط آبی و منابع زیرزمینی دچار بحران جدی است. 

عملکرد حوزه مهندسی و توسعه شرکت آبفای منطقه چهار درسالی که گذشت

اجرای 27 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب به همراه اصلاح و بازسازی 2700 فقره انشعاب آب مشترکین و اجرای 10 کیلومتر توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب 7518 فقره انشعاب فاضلاب در سال 1398 

مدیرعامل آبفا شیراز پای درد دل مشکلات روستاهای اقماری نشست

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، با ورود به فصول گرم ، مشکلات پیش‌آمده در تأمین آب و ارائه خدمات به روستاهای اقماری مجموعه قره‌باغ که مدت‌زمان کوتاهی است به خدمات شرکت آب و فاضلاب شیراز دسترسی یافتند موجب گلایه‌مندی برخی از ساکنان این روستاها شد که در این راستا بهمن بهروزی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل به همراه معاون خدمات مشترکین و درآمد و نیز جمعی از مدیران آبفا شیراز با حضور در این 14 مجموعه روستایی با مسئولین محلی و افراد ساکن روستاهای قره‌باغ دیدار کرد و پای درد دل و گلایه آن‌ها نشست.

تفاهم نامه توسعه همکاری‌علمی آب منطقه ای اردبیل ودانشگاه محقق اردبیلی

با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به منظور گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی با استفاده از پتانسیل‌های شرکت و دانشگاه، تفاهم نامه توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی منعقد گردید.  

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مراسم عقد این تفاهم نامه گفت: استان اردبیل دارای مجموعه متنوعی از منابع آبی در بخش های مختلف است که برنامه ریزی علمی و اصولی برای بهره برداری مناسب از آن بعنوان یکی از گامهای مهم و اساسی در توسعه استان لازم و ضروری است.

رهاسازی ۹۰۶ میلیون مترمکعب در شبکه آبیاری کشاورزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از پایان یافتن سر ریز سد مخزنی سفید رود خبر داد و گفت : مقایسه سر ریز امسال سد نسبت به سال قبل بیانگر کاهش ۳۲ درصدی این میزان است.  

وحید خرّمی اظهار کرد : امروز پس از ۶۳ روز پایان سر ریز سفید رود است.

وی حجم مخزن سد سفید رود را در روز جاری رقمی معادل یک میلیارد و ۶۱ میلیون متر مکعب عنوان و اضافه کرد: سال گذشته در همین روز حجم آب ذخیره شده در پشت این سد یک میلیارد و ۵۳ میلیون متر مکعب بوده است.

افزایش 7 درصدی تعرفه آب در مشهد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت، افزایش 7 درصدی تعرفه آب مصرفی در بخش خانگی اعمال شده است افزود: بر اساس بخشنامه ارسالی، افزایش تعرفه آب مشترکان پر مصرف از تاریخ اول خرداد امسال 16 درصد حساب می شود.

انجام عملیات آزمایشی انتقال اضطراری آب ازآبشیرین کن به بندرعباس

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از انجام موفقیت آمیز مانور انتقال آب از آبشیریکن یکصد هزار متر مکعبی به  بندرعباس از خط اضطراری آبفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، امین قصمی گفت:در پی انجام اصلاح خط انتقال آب بندرخمیر و به منظور جلوگیری از توقف تولید آبشیرینکن در این مدت، مانور انتقال آب از آبشیرین کن بندرعباس به شهرک های واقع در غرب بندرعباس، روستاهای  مسیر و محله های شمالی و غربی شهر بندرعباس برگزار که انتقال آب با موفقیت به مناطق مذکور انجام شد.

اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان به طرح های آبرسانی سیستان و بلوچستان

 نشست بررسی طرح‌های آب‌رسانی سیستان و بلوچستان در دفتر معاون فنی و امور زیربنایی سازمان برنامه و بودجه کشور، باحضور عدل معاون سازمان، موهبتی استاندار و قاسمی مدیرعامل شرکت یکپارچه آبفای استان برگزار شد.

 در این جلسه علیرضا قاسمی گزارش کاملی از وضعیت آب استان و کمبودهای موجود در حوزه آبرسانی ارائه و درخواست نمود با اختصاص بودجه لازم جهت طرح های موجود و بهره برداری از آنها مشکلات مردم استان به حداقل برسد.

 همچنین استاندار ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های دولت و لزوم توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های استان، برطرف نمودن نیاز آب مردم را جز اولین حقوق آن‌ها برشمرد.

آب‌رسانی به روستاهای اهواز در هفته دولت

استاندار خوزستان با اشاره به تامین آب شرب روستاهای شهرستان اهواز از رود کرخه گفت: همزمان با هفته دولت جشن آبرسانی به تمامی روستاهای شهرستان اهواز از مسیر کانال چمران برگزار می‌شود.

غلامرضا شریعتی در جلسه پیگیری مصوبات هیئت دولت در استان اظهار داشت: مدیریت یکصد هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد‌ برنامه دولت برای کنترل این مسئله در استان بوده است. این برنامه تاکنون موفقیت آمیز بوده و سبب شده مسئله ریزگرد با منشا داخلی برای همیشه حل شود.

افزایش مصرف انرژی در ایلام

این روزها که ویروس کرونا باعث محدودیت های زیادی برای مردم شده است، مصرف بالای آب و برق در استان ایلام مسئولان را با چالش های بیشتری مواجه کرده است.

آمار کرونا در استان ایلام به خصوص افراد فوتی در حال افزایش است، مسئولان بهداشتی استان از یک طرف مردم را به در خانه ماندن و شست و شوی مداوم دست ها تشویق می کنند، از طرt دیگر مسئولان آب و برق استان در مورد خاموشی های برق و جیره بندی آب به دلیل مصرف بالا هشدار می دهند.

Pages