Water & Wastewater

برگزاری سومین نشست ehss منطقه 2 کشوری به میزبانی شرکت آبفای یزد

سومین نشست منطقه ای،محیط زیست،بهداشت ،ایمنی و امور اجتماعی ehss منطقه 2کشوری با حضور مدیر کل بحران استان یزد ،مدیران ایمنی 11 استان و جمعی دیگر از مدیران  به میزبانی شرکت آبفای یزد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی ، سرپرست شرکت آبفای استان یزد در این نشست در خصوص وضعیت آبرسانی استان گفت : شرکت آبفای استان در حال حاضر 17 شهر و 1200 روستا را تحت پوشش خود قرار داده است.

محمد فاتحی اظهارداشت : اکنون نزدیک به یک میلیون و 200 نفر جمعیت تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارد و سالیانه تقریبا 110 میلیون متر مکعب آب شرب در اختیار همشهریان قرار می گیرد.

افزایش خروجی سدهای دز و کرخه طی روزهای آتی

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نسبت به بارش‌های شدید در حوضه‌های آبریز منتهی به استان هشدار داد و گفت: خروجی سد کرخه در هفت روز آینده به ۴۵۰ مترمکعب برثانیه و سد دز به ۷۵۰ مترمکعب بر ثانیه می‌رسد.  

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "فراز رابعی"، گفت: طبق پیش‌بینی‌ و اخطاریه‌های هواشناسی بارش‌های شدیدی از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری در حوضه‌های آبریز منتهی به خوزستان رخ می‌دهد که مشابه باران‌های سیل آسای فروردین امسال است اما اطمینان می‌دهیم که حوادث فروردین تکرار نمی‌شود.

افزایش حجم مخزنی سد تهم به بیش از ۴۸.۵ میلیون مترمکعب

میزان حجم مخزنی سد تهم بیش از ۴۸.۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان گفت: در حال حاضر ۵۷ درصد از سد تهم پر شده است و این در حالی است که این سد در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد آب داشت.  

یوسف رضاپور با اشاره به حجم سدها در بازه زمانی اول مهر تا ۱۹ بهمن‌ماه امسال، اظهار کرد: طی پنج ماهه اخیر کل ورودی به سد تهم ۸۷ صدم میلیون مترمکعب و در مدت مشابه سال قبل ۳.۴۸ میلیون مترمکعب بوده که نشان از کاهش ۷۵ درصدی ورودی به این سد است.

انتصاب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به عنوان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب (شهری و روستایی) این استان منصوب شد.

حمید رضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حکمی سید ابراهیم علوی را به عنوان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی منصوب و معرفی کرد.

 

نشست هم اندیشی تحقیقاتی آبفای قزوین با دانشگاه بین المللی امام خمینی

نشست هم اندیشی تحقیقاتی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با دانشگاه بین المللی امام خمینی (ه) با حضور مدیران و کارشناسان آب و فاضلاب استان و نیز جمعی از اعضای هیات علمی و گروه مهندسی آب دانشگاه مذکور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان قزوین، در این نشست موضوع اعلام نیازهای پژوهشی صنعت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان قزوین مطرح و نیز انجام تحقیقات در زمینه یاد شده در غالب پروژه های پژوهشی دانشگاهی و نیز پایان نامه های دانشجویی مورد تاکید قرار گرفت.

هشدار وقوع سیل در ۹ استان کشور

هشدارها و اخطار‌های اولیه سازمان هواشناسی که از چند روز قبل اعلام شده بود محقق شد و اکنون با ورود سامانه بارشی جدید ازغرب کشور از بعدازظهر دیروز(دوشنبه)، این سازمان برای ۹ استان احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی پیش‌بینی کرد که سطح پیش‌بینی برای ۳ استان لرستان، خوزستان و چهارمحال وبختیاری در مرحله هشدار است. این سامانه به تدریج استانهای قم، مرکزی، تهران و بخش هایی از استان البرز را هم در بر می گیرد.

بهره برداری از فاز اول تاسیسات فاضلاب جنوب شرق اصفهان

در آینده نزدیک تاسیسات فاضلاب محور جنوب  شرق اصفهان به بهره برداری می رسد
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه با   اجرای تاسیسات فاضلاب جنوب شرق اصفهان  صددرصد کلان شهراصفهان  دارای زیرساخت جمع آوری ،انتقال و تصفیه فاضلاب می شود ،گفت : با اجرای این پروژه  تمام مناطق کلان شهر اصفهان  دارای تاسیسات جمع آوری ،انتقال و تصفیه فاضلاب می شوند و دیگر در هیچ منطقه ای در اصفهان فاضلاب شهری از طریق چاههای جذبی دفع نمی گردد.

رهاسازی آب سد وشمگیر

مردم از نزدیک شدن به مخازن سدها خودداری کنند

مدیر بهره‌ برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان از رهاسازی آب سد وشمگیر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس شعبان رسولی اظهار کرد: به منظور مصارف پایین دست سد وشمگیر و ایجاد ظرفیت بیشتردر مخزن این سد برای مدیریت سیلاب احتمالی ناشی از بارندگی، دریچه های سد وشمگیر از امروز  باز و با دبی حداقل 10 متر مکعب تخلیه آب از مخزن انجام می شود.

ارائه خدمات غیرحضوری شرکت آبفا زنجان به مشترکین

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به شیوع کروناویروس در کشور گفت: مشترکین آب و فاضلاب بدون خروج از خانه می توانند از خدمات شرکت آبفا بهره مند شوند.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: با توجه به مسئولیت اجتماعی شرکت آب و فاضلاب جهت مقابله با ویروس کرونا، تمام خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به صورت شبانه روزی و غیرحضوری به مشترکان ارائه می شود.

ایجاد ظرفیت لازم درسدهای کرمانشاه جهت مهار سیلاب

ظرفیت سازی لازم در سدهای استان برای مهار سیلاب ایجاد شده است و جای نگرانی وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی شرکت، با توجه به پیشنهاد شرکت آب منطقه ای کرمانشاه جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی، و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، با حضور مهندس بازوند استاندار، سالاری معاون عمرانی استانداری، رنجبر فرماندار شهرستان، درویشی مدیر عامل شرکت و جمعی از مدیران و روسای دستگاههای اجرائی استان، پنجم اسفند ماه، ساعت 19، در محل سالن تدبیر استانداری برگزار گردید .  

Pages