اخبار جهاد کشاورزی

مصرف آب در گلخانه‌های خاکی نسبت به فضای باز یک‌دهم است

کارگروه آب و کشاورزی استان یزد با حضور مهندس علی مراد اکبری معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولین دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان با هدف بررسی اقدامات انجام‌شده در زمینه بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی و هماهنگی جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

سمپاشی با پهباد در روستای چرخاب اشکذر انجام شد

سمپاشی با پهباد به‌صورت آزمایشی در زمینی یک هکتاری در روستای چرخاب اشکذر، انجام شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، عباس بشارتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر گفت: سمپاشی با پهباد با حضور کارشناسان سراسر استان در یک هکتار باغ پسته در روستای چرخاب اشکذر به‌صورت آزمایشی انجام شد.

مراسم رونمایی کتاب «خستگی‌ناپذیر» برگزار شد

هم‌زمان با مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی و با حضور مسئولین  سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از کارکنان این سازمان از کتاب خستگی‌ناپذیر رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد این کتاب که با پرداختن به خاطرات حاج حسین آراسته مسئول پشتیبانی جنگ استان یزد، پاره‌ای از فعالیت‌های ستاد پشتیبانی جنگ جهاد استان را به رشته تحریر درمی‌آورد.

مراسم بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی در یزد برگزار شد

به‌منظور بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی هم‌زمان با 27 خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی مراسمی با حضور مسئولین سازمان جهاد کشاورزی و جمع کثیری از کارکنان در محل نمازخانه این سازمان برگزار شد.

طرح اقتصادی پرورش بز مورسیا در استان یزد آغاز شد

با ورود اولین محموله بز شیری نژاد مورسیا به استان یزد طرح اقتصادی پرورش بز مورسیا در استان با ظرفیت 1200 رأس دام کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، بامداد روز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه سال 1398 اولین محموله بز شیری نژاد مورسیا به ظرفیت 1200 رأس به تفکیک 1140 رأس ماده و 60 رأس نر بالغ مستقیماً از کشور اسپانیا وارد استان یزد گردید و به سایت پرورش بز واقع در بخش فهرج شهرستان یزد انتقال داده شد.

رونمایی از ارقام گندم و جو متحمل به شوری در استان یزد

به همت مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد از ارقام جدید گندم و جو متحمل به شوری با نام‌های برزگر و گلشن جهت کشت در اراضی شور کشور رونمایی شد.

رتبه دوم استان یزد در کشت‌های گلخانه‌ای

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد رئیس این سازمان در بازدید از شرکت گلخانه ای ارنان مهریز با بیان این مطلب افزود: در سال گذشته 142 هکتار توسعه کشتهای گلخانه ای را داشتیم که طی آن سطح زیر کشت گلخانه های استان به 1690هکتار با تولید 485هزار تن افزایش یافت.

بهره‌برداری از طرح‌های شاخص صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان یزد

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادكشاورزي استان يزد  با بیان این مطلب افزود از مجموع  25 واحد به بهره برداری رسیده 9 پروژه شاخص در ایام ا... دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد که با سرمایه گذاری 814 میلیارد ریال اشتغال 328 نفر را موجب می شوند.

همايش فرهنگ و مديريت جهادی در يزد برگزار شد

در استانه چهلمين سالكرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي همايش فرهنگ و مديريت جهادي با حضور آيت الله تقوي نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي  و هيئت همراه  ايت لله ناصري نماينده ولي فقيه در استان يزد  و جمعي از مسئولين  استاني و شهرستاني  و همچنين مسئولين و كاركنان  سازمان جهاد كشاورزي  در محل سالن اجتماعات ملاصدراي اين سازمان برگزار شد.

تجهیز۲.۱ میلیون هکتار ازاراضی آبی کشوربه سیستم های نوین آبیاری

مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری کشور گفت: تاکنون ۲۰ درصد از اراضی آبی کشور در سطحی حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، عباس زارع در نشست ستاد استانی سامانه‌های نوین آبیاری در محل سازمان افزود: با اجرای این سیستم‌ها راندمان آبیاری در مزرعه ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت.

Pages