اخبار برق

تکمیل طرح ارتباط سیستم تصفیه خانه مدیا و بخار توسط متخصصان بسیج نیروگاه کرمان

 در فصول گرم سال به دلیل مصرف بالای برق در شبکه، نیاز می باشد که به روش های مختلف نسبت به افزایش تولید واحد ها اقدام نمود یکی از مواردی که برای افزایش تولید در نیروگاه کرمان در نظر گرفته شده است استفاده از سیستم مدیا برای واحدهای گاز می باشد که کمک قابل توجهی در پیک بار تابستان به شبکه برق می نماید. کاربرد  این سیستم فقط برای فصول گرم می باشد و عملا به مدت 8 ماه سال از مدار تولید خارج می باشد. اگر بتوان شرایطی را ایجاد کرد که از این سیستم برای تولید آب دمین مورد نیاز واحدهای بخار استفاده کرد می توان صرف جویی بسیار قابل توجهی در مصرف آب به عمل آورد.

افتتاح واحد گاز نیروگاه غرب کارون قبل از پیک تابستان

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق حرارتی- محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت در جریان سفر به استان خوزستان که با حضور همایون حائری، معاون وزیر در امور برق و انرژی انجام شد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات زیرساختی و میزان پیشرفت احداث این نیروگاه ها، اظهار کرد: دو واحد گاز نیروگاه غرب کارون قبل از پیک تابستان 98 آماده بهره برداری می‌شود و واحد گاز نیروگاه اندیمشک پس از پیک مصرف سال آینده وارد مدار خواهد شد.

محسن طرزطلب ادامه داد: تمهیدات لازم برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 900 مگاواتی طرح توسعه رامین (ویس) اندیشیده شده و از هفته آینده آغاز خواهد شد.

واحد شماره یک بخاری نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای از شبکه سراسری تولید خارج شد

واحد شماره یک بخاری نیروگاه به ظرفیت نامی 250 مگاوات، طبق جدول زمانبندی تعیین شده، برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای 20 روزه از مدار تولید برق خارج شد.

به گزارش روابط عمومی نیروگاه شهید رجایی- در این دوره از برنامه های تعمیراتی، تعویض 30 ردیف از لوله های فاینال سوپرهیتر و تعویض الکتروموتور 1B-FDF در دستور کار قرار دارد که از سوی کارکنان تعمیرات مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق، انجام خواهد شد.

پايان تخفيف تعرفه هاي برق گرمسيري از اول آبان ماه

نماينده مردم پنج شهر جنوب استان كرمان در مجلس شوراي اسلامي طي اطلاعيه اي به مردم شريف جنوب كرمان خواستار صرفه جويي در مصرف برق شد.

 

حمزه نماينده مردم پنج شهر جنوب استان كرمان در مجلس شوراي اسلامي طي اطلاعيه اي از مردم شريف اين خطه خواستار مديريت مصرف برق در فصل زمستان شد. 

كاهش 34 مگاواتي پيك بار مصرف برق در استان چهارمحال وبختياري

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان چهارمحال وبختياري از كاهش 34 مگاواتي پيك بار مصرف برق در اين استان خبر داد.

 

 مهندس مجيد فرهزاد با اعلام اين خبر افزود : سهميه تعيين شده براي پيك بار مصرف برق استان 362 مگاوات بوده است كه با همكاري مردم و اجراي طرح هاي مديريت مصرف اين شركت پيك بار حادث شده در مرداد ماه 328 مگاوات ، ثبت شد. 

وي در ادامه خاطر نشان كرد : پيك بار حادث شده در سال جاري نسبت به سهميه تعيين شده از سوي شركت توانير 34 مگاوات و نسبت به پيك سال گذشته 23 مگاوات كاهش داشته است .

بهره برداري از سيستم حفاظت الكترونيكي هوشمند در پست هاي برق

مهندس حبيب نيا مدير دفترحراست و امورمحرمانه اين شركت اظهارد‏اشت: سيستم حفاظت الكترونيكي هوشمند در پست هاي برق يك سيستم تركيبي است كه از الكتروفنس و دوربين در آن استفاده شده و تصاوير اين پست ها از طريق مركز نظارت تصويري كنترل و پايش مي شود.

بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

سید قاسم جاسمی و مهندس احمد صفری؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با هدف بررسی وضعیت خدمات‌رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از این شرکت بازدید نمودند.

راکتور 50 مگاواری ساخت داخل در پست 400 کیلو ولت یزد 2 نصب و در مدار قرار گرفت

رئیس گروه نظارت بر تعمیرات پست و خط شرکت برق منطقه‌ای یزد از نصب و در مدار قرار گرفتن راکتور 50 مگاواری400کیلو ولت ساخت شرکت ایران ترانسفو در پست 400کیلو ولت یزد2 خبر داد.

مهندس سیدعباس حسینی گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با شرکت توانیر، یک دستگاه راکتور 50 مگاواری از تولیدات داخل کشور- ساخت شرکت ایران ترانسفو- از برق منطقه‌ای زنجان درخواست شد و پس از انتقال به پست چهارصد کیلو ولت یزد2 سر خط 400 کیلو ولت AS927  نصب و در مدار قرار گرفت.

بازدید معاون دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر از شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

انتصاب

طی احکام جداگانه ای از سوی مهندس مرادی مجد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ مهندس داریوش منصوری به عنوان سرپرست معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ، مهندس جلیل کریمی به عنوان مدیر امور برق شهرستان اسلام آباد غرب و مهندس محمد احمدیان به عنوان مدیر برق شهرستان صحنه منصوب شدند.

بازدید معاون دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر از شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

اصلاح و تعمیرات 399 هزارمتر شبکه توزیع برق در شهرستان مهدیشهر

مدیرتوزیع برق شهرستان مهدیشهر از اجرای عملیات سرویس و تعمیرات 399 هزار متر شبکه توزیع برق در شش ماهه نخست امسال خبرداد.

حسین حافظی بیان داشت: احداث خط و پست هوائی در شهرک 11 هکتاری و شهرک فاطمیه ، اصلاح روشنائی معابر شهرک صنعتی شهمیرزاد ، بهینه سازی شبکه در راستای اتصال پست های پاساژ نیروگاه آبی به خطوط 20 کیلوولت هوائی و همچنین اتصال شش پست پاساژ نیروگاه آبی به شبکه برق سراسری از طریق خطوط فشار متوسط هوائی و بازدید از 423 پست هوائی توزیع برق، از جمله اقدامات صورت گرفته شش ماهه اول سال جاری به شمار می روند.

Pages