اخبار برق

مدیریت خلق منبع با بهره گیری از سیستم ویدئو کنفرانس

با بهره گیری مناسب از سیستم ویدئوکنفرانس در شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ، صرفه جوئی قابل ملاحظه ای حاصل شده است.

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان گفت: بهره گیری از این سیستم ، به نوعی مدیریت خلق منبع محسوب شده و نقش به سزایی در افزایش بهره وری در سازمان دارد.

رضا علی اصغری افزود: در سال 97، تعداد 91 جلسه درون سازمانی از طریق این سامانه و به مدت 154 ساعت برگزار شده است.

افتتاح یک مگاوات نیروگاه خورشیدی در شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج با حضور استاندار کرمان و رئیس بنیاد مستضعفان کشور

رضوی علوی مدیر دفتر روابط عمومی این شرکت در حاشیه این مراسم بیان نمود: این طرح در راستاي سياست هاي رهبر معظم انقلاب و براي حمايت از مناطق محروم در شهرستان قلعه گنج ساخته شده است.
وی افزود: در مجموع برای ساخت نیروگاه چهار مگا واتی ۴۵ میلیارد تومان از طریق شرکت سرمایه گذار تامین مي شود.
وی با اشاره به بهره برداری از نیروگاه یک مگا واتی و کلنگ زنی توسعه سه مگا واتی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از فاز اول این نيروگاه ۲۵۰ خانوار از نعمت برق خورشيدي بهره مند مي گردند  و  در فاز بعدي نيز ۱۲۰۰ خانوار از اين نعمت استفاده خواهند نمود.

 

کاهش چشم گیر تلفات شرکت برق جنوب کرمان در پی بارندگی های اخیر

سید کمال موسوی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ این شرکت بیان نمود: از سال ۹۲ تعداد ۱۳۷۹۸ پايه برق فرسوده يا در معرض خطر با اعتباري بالغ بر ۴۱۱۱۴ ميليون ريال در ۱۶ شهرستان تحت پوشش اين شرکت مقاوم سازي و يا گابيون بندي شده اند.
وی افزود: با توجه به مقاوم سازی و انجام تمهیدات لازم در برابر خطراتی همچون سیل؛ بارندگی های اخیر در شهرستان های تحت پوشش شرکت تنها چهار مورد شکستگی پایه داشته ايم.
موسوی خاطرنشان کرد: به منظور کاهش خاموشی های مشترکین از تاریخ ۲۲ فروردین ماه کلیه کارکنان شرکت برای ارائه خدمات بهتر به مشترکین  در حالت آماده باش قرار داشته اند.

 

اختراعی که هزینه‌های برق را نصف می‌کند

یکی از دغدغه‌های بزرگ شرکت‌های توزیع برق، مدیریت اوج مصرف در فصل تابستان است. گروهی از مهندسین ایرانی که در شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی و شرکت آریا یورد مشغول به کار هستند، به فکر ساخت سیستم سرمایشی جدید افتادند که بتواند در ساعات پیک مصرف برق، پایین‌ترین میزان مصرف را داشته باشد.

تمامی روستاهای در محاصره سیل استان کرمانشاه برقدارند

با همت، تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه و باهمکاری قایقرانان هیئت کانوپولوی استان کرمانشاه توانستند در کوتاه ترین زمان ممکن به روستاهایی که به دلیل تخریب پل علی آباد گروس شهرستان صحنه در محاصره سیل قرار داشتند، برقرسانی کنند.

بهره گیری از خلاقیت و نشاط جوانان ، موجب پویایی بیشتر سازمان می شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان در یک نشست صمیمی با کارکنان جوان این شرکت دیدار و گفتگو نمود .

مهندس سید علی اکبر صباغ ، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان با تبریک اعیاد شعبانیه ،اظهار داشت : حضور نیروهای جوان در کنار دیگر کارکنان ، موجب افزایش انرژی و شادابی مجموعه می گردد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان ، شور جوانی و نشاط را از مشخصه های مهم دوران جوانی برشمرد و افزود : نشاط و شادابی جوانی با داشتن انگیزه برای رسیدن به اهدافی مشخص ، می تواند منشاء تحولات خوبی در هر سازمان گردد.

36 ایستگاه توزیع بـرق در بسطام نصب و بهره برداری شد

به منظور تغذیه برق مشترکان جدید، 36 ایستگاه توزیع برق با ظرفیت دو هزار و 630 کیلوولت آمپر در طی سال 97 در بسطام نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیر امور برق بسطام بااشاره به این که هشت هزار متر شبکه فشار ضعیف هوائی و زمینی در 12 ماهه سال گذشته احداث شده افزود: توسعه هفت هزار متر شبکه فشار متوسط هوائی و زمینی ، از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی این امور می باشد.

تغذیه برق مشترکان شهرستان میامی از طریق 510 ایستگاه توزیع انجام می شود

تغذیه برق مشترکان شهرستان میامی، هم اینک از طریق 510 ایستگاه هوائی و زمینی توزیع برق با قدرت 56 هزار و 145 کیلوولت آمپر انجام می شود.

عباسعلی اسماعیلی گفت: در سال گذشته، 32 پست عمومی توزیع برق در نقاط مختلف این شهرستان با قدرت یک هزار و 500 کیلوولت آمپر نصب و به بهره برداری رسیده است.

وی اظهارداشت: برای توسعه زیرساخت ها و استمرار خدمات دهی به مشترکان برق ، در سال 1397، تعداد 128 پروژه عمرانی برق رسانی در سطح این شهرستان با حجم ریالی 43 میلیارد و 306 میلیون ریال به اجرا درآمده است.

رشد 25 درصدی مصرف انرژی صنایع بزرگ استان یزد در سال97 نسبت به سال گذشته

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در جمع نمایندگان صنایع استان، خبر از رشد 25 درصدی مصرف انرژی صنایع بزرگ استان یزد در سال97 نسبت به سال گذشته داد.

در نشستی با حضور سرپرست معاونت استانداری، مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع استان، از صنایع همکار در پیک‌بار تابستان ۹7 تقدیر شد.

محمدحسن صبا‌غزادگان در این نشست، ضمن بیان این‌که استان یزد دارای یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور است؛ عنوان کرد: هم‌اکنون بیش از ۷5 درصد برق مصرفی استان در بخش صنعت مصرف می‌شود و از این میزان 47 درصد سهم صنایع بزرگ است.

به دلیل اقدامات حفاظتی مناسب در مقابله با سیلاب، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از مدیر عامل برق منطقه ای خوزستان قدردانی کرد‎

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان برای اقدامات حفاظتی مناسب و دفع خطر سیلاب ها از شبکه برق استان، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، میثم جعفرزاده که برای بررسی وضعیت شبکه برق خوزستان به استان سفر کرده بود از پست های در معرض سیلاب شرکت برق منطقه ای خوزستان بازدید کرد.

Pages