اخبار آب و فاضلاب

گندزدایی تصفیه خانه بهارستان با استفاده ازدستگاه الکترولیزنمک طعام

معاون بهره برداری این شرکت از بکارگیری دستگاه الکترولیز نمک طعام بکو برای گندزدایی در تصفیه خانه آب بهارستان آستارا خبر داد.

نصب پمپ‌های غیرمجاز در منازل مسکونی، دلیل افت فشار آب

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  گفت: پمپ‌های غیرمجازی که در منازل مسکونی نصب شده اند ، موجب کاهش فشار آب در واحد های مجاور   می‌شوند واین امر نارضایتی سایر مشترکین را به همراه دارد.

 

سید اکبر بنی طباء در رابطه با فشار پایین آب در برخی از مناطق اصفهان  گفت: در اصفهان نباید افت  شدید فشار آب وجود داشته باشد چراکه شبکه توزیع آب هوشمند است  افت  شدیدفشار زمانی صورت می گیرد  که پمپ غیرمجاز فعال شود   که پمپ، آب داخل شبکه را کشیده و درنتیجه، نه تنها بر کیفیت آب اثر گذاشته بلکه افت شدید فشارآب سایر مشترکین مجاور را به دنبال دارد .

مهار  پیاپی چهار حادثه کلکتور فاضلاب در محور شمال اصفهان

مدیر آب و فاضلاب منطقه 4 اصفهان با توجه به مهار پیاپی حادثه شبکه فاضلاب در این منطقه گفت:درسه ماه اول سال جاری ، حوادث شبکه فاضلاب کنار گذر اتوبان شهید چمران،خیابان لاله، اوحدی و عطار در اسرع وقت مهار شد

سید محمد حسین صالح دلیل وقوع این حوادث را فرسودگی شبکه فاضلاب دانست و عنوان کرد: قدمت شبکه فاضلاب در منطقه به بیش از 40 سال می رسد و خوردگی ناشی از فرسودگی شبکه باعث بروز حادثه گردید

33 میلیارد ریال خسارت در تاسیسات آبرسانی روستایی مسجدسلیمان

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان از 33 میلیارد ریال خسارت های وارد شده به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان بر اثر زلزله 7/5 ریشتری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان عادل حرباوی گفت: با وقوع زلزله 7/5 ریشتری در مسجدسلیمان خساراتی افزون بر 33 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان وارد شد.

آبرسانی از سرچشمه هرات به روستای قدمگاه

مدير امور آب و فاضلاب خاتم از اجرای عملیات آبرسانی از منطقه سرچشمه هرات به روستای قدمگاه و مجتمع گردشگری نگین خاتم خبرداد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : عبدالله حیدری گفت : عملیات آبرسانی به روستای قدمگاه با لوله گذاری به طول سه هزار و 550 متر و با استفاده از لوله های پلی اتیلن 63 و 90 میلی متری انجام شده است  .

حیدری خاطر نشان کرد : این عملیات با هدف بهره مندی شهروندان مناطق مذکور از آب با کیفیت اجرا شد .

وی افزود : این عملیات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال به پایان رسید .

انتصاب مشاور فرهنگی و دینی شرکت آبفا به عنوان مسئول فرهنگی حوزه بسیج شهدای اداری

در متن این حکم آمده است :

امید است با استعانت از خداوند متعال و نصب العین قرار دادن تقوا ،جهاد در راه خدا ، رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، مؤسس شجره طیبه بسیج حضرت امام  خمینی (ره) و فرامین ، تدابیر و منویات ولی امر مسلیمن و فرمانده کل قوا ، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) بتوانید با بهره گیری از امکانات مادی و معنوی برنامه ها و وظایف محوله را به نحو شایسته انجام دهید و به سهم خود در جهت تحقق پویایی بسیج ده ها میلیونی گام های مؤثری بردارید .

اقدامات صورت گرفته توسط  امور آب وفاضلاب شهرستان دليجان در هفته صرفه جويي در مصرف آب

           همزمان با آغاز هفته صرفه جويي در مصرف آب (1 تا 7 تير ماه) وفرا رسيدن فصل تابستان  امور آب و فاضلاب شهرستان دليجان نسبت به انجام فعاليت هاي فرهنگي در راستاي گسترش فرهنگ مصرف بهينه آب اقدام نمود.

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماری« دیابت» ویژه بازنشستگان آبفا یزد

یک دوره آموزشی آشنایی با بیماری دیابت با حضور تعدادی از بازنشستگان در محل شرکت آبفای یزد بر گزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : در این دوره آموزشی دکتر آقایی رييس مركز تحقيقاتي درماني ديابت استان ، مطالبی را در خصوص علائم بیماری دیابت ، راه های پیشگیری از آن  ، روش هاي كنترل بيماري و ...  بیان کرد .

شرکت کنندگان با حضور در این دوره  ، با مباحث دیگری از جمله  تغذیه صحیح ، تاثیر ورزش در کنترل دیابت و ... ... آشنا شدند

کاهش 4 هزار لیتر برثانیه ظرفیت  تامین آب شرب اصفهان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: طی 9 سال گذشته حدود 4 هزار لیتر برثانیه از ظرفیت تامین آب شرب و بهداشتی طرح آبرسانی اصفهان بزرگ کاسته شده است.

مهندس هاشم امینی فصلی بودن رودخانه زاینده رود را یکی از عوامل موثر در کاهش ظرفیت تامین طرح آبرسانی اصفهان بزرگ دانست و بیان کرد:در دهه گذشته خشکسالی مستمر  مانع از جاری شدن همیشگی  زاینده رود شد .که این رویداد تاثیر قابل توجهی بر آبدهی چاههای فلمن که یکی از ظرفیت های تامین آب شرب در اصفهان می باشد داشته است.

استفاده از گفتگوهای مردمی و دیپلماسی جهت رفع مشکل آب های مرزی 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان، در روز سه شنبه مورخ 18 تیرماه 98 حجت الاسلام والمسلمین مقدم، مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو، عبد الاحد ریکی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی دیدار کردند.