مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران :

Printer-friendly version
Tuesday, September 8, 2015
28 مرداد 94 پرمصرف ترین تاریخ برق در مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در نشست با اصحاب رسانه در ساری میزان  مصرف برق استان در فصل غیر گرم سال را حدود 700 مگاوات دانست و گفت : در فصل گرم سال میزان مصرف برق مشترکان دو و نیم برابر افزایش می یابد .

مهندس قاسم شهابی افزود : 28 مرداد 94 پرمصرف ترین تاریخ برق در مازندران بوده که مصرف برق به بالاترین زمان اوج خود یعنی یک هزار و 688 مگاوات رسید و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد و نسبت به سال 92  ، 32 درصد افزایش داشته است .

وی مدیریت مصرف را به عنوان بهترین راهکار برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از هزینه های کلان سرمایه گذاری و کمک به اقتصاد خانواده عنوان کرد و یادآور شد : تعرفه های برق به نحوی تنظیم شده که با 20 درصد صرفه جویی ، مبلغ قبض برق مشترکان 40 درصد کاهش می یابد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه سالانه حدود 60 هزار مشترک به تعداد مشترکان شرکت توزیع برق مازندران افزوده شود ، خاطرنشان کرد : در 5 ماهه امسال تعداد مشترکان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54/4 درصد رشد داشته است .

شهابی میزان رشد انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6/6 درصد و متوسط بار فیدرها 39/5 درصد اعلام کرد و اظهارداشت : انرژی تحویلی به مشترکان نیز در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87/10 درصد رشد داشته است که بیشترین رشد مصرف و انرژی تحویلی در شهرستان بهشهر با 41/16 درصد بوده است .

 وی شرایط محیطی ، فرسودگی شبکه ها و سرقت انرژی را عامل مهم در تلفات برق عنوان کرد و  نصب ترانس ها در مرکز ثقل بار ، اصلاح و ساماندهی انشعابات ، مقابله با برقهای غیرمجاز ، توسعه شبکه های فشار ضعیف ، سرعت و دقت در قرائت و آموزش و افزایش دانش مامورین و ارتقاء جایگاه آنها از راههای کاهش تلفات در بخش غیر فنی شبکه دانست که می تواند حدود 6 تا 8 درصد تلفات در بخش غیر فنی شبکه های توزیع را کاهش دهد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تحول مهندسی ، کاهش و یا حذف  شعاع تغذیه ، ارتقاء کیفیت شبکه های توزیع ، استاندارد سازی لوازم و تجهیزات و نظارت دقیق و کامل جهت بکارگیری آنها و هوشمند سازی شبکه های توزیع را از جمله راهکارهای بخش فنی کاهش تلفات بیان کرد .

شهابی منطقی کردن روشنایی معابر ، جمع آوری انشعابات غیر مجاز ، اصلاح اتصالات سست و لوازم اندازه گیری ، کاهش تلفات توان ، تعویض کنتورهای آنالوگ مشترکین پرمصرف ، کنترل قدرت قراردادی مشترکین ، جلب همکاری مشترکین خانگی ، کشاورزی ، صنعتی ، اداری ، تجاری و ... را از راهکارهای گذر از پیک تابستان 94 بیان کرد و افزود : برای گذر از پیک تابستان تمام راهکارها را بکار گرفتیم .

وی به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مازندران و خسارت سنگین به بخش برق اشاره کرد و میزان خسارت سیل اخیر در توزیع برق مازندران را دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام و یادآور شد  :  تا ساعت 22 همان شب حادثه ، بسیاری از خطوط اصلی برق استان برقدار شدند .  

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از اهدای جوایز به مشترکان خوش حساب خبر داد و میزان طلب این شرکت را حدود 60 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : از این میزان 20 میلیارد تومان بدهی  دولتی هاست و 40 میلیارد تومان هم مشترکان خانگی ، تجاری و کارخانجات می باشند .

وی با بیان اینکه تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت برق برخوردارند ، تصریح کرد : 6 روستای زیر 20 خانوار مازندران نیز تا یک ماه آینده از نعمت برق برخوردار می شوند که سه روستا با انرژی خورشیدی برقدار خواهند شد و مقدمات لازم برای برقدار کردن روستاها با انرژی بادی نیز فراهم شده و در آینده نزدیک یک روستا با انرژی بادی برقدار می شود 

News Category: