افتتاح طرح های کشاورزی آب و برق در ایلام

Printer-friendly version
Thursday, April 30, 2020
با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

استاندار ایلام گفت: طرح‌ها وپروژه‌های مهم استان درحوزه وزارت جهاد کشاورزی‌ و نیرو با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزیران مربوطه در استان افتتاح می‌شود.

«قاسم سلیمانی دشتکی»  در دیدار  با اعضای شورای عالی استان ، با تاکید بر اینکه  نقش شورا در پیشبرد امور شهرها و روستاها و رفع مسائل اجتمائی بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید  بیشتر به آن پرداخته شود، اظهار کرد: شوراها به عنوان نمایندگان مردم بر دستگاه‌های مختلف نظارت دارند و دستگاه‌ها نیز باید شوراها را به عنوان یک ابزار نظارتی و دستگاه بالادستی از طرف مردم بپذیرند.

استاندار ایلام گفت: شوراها می‌توانند با مشورت‌های خود به نمایندگان استان رسالت خطیر خود در اثرگذاری بر امور را نشان دهند، گفت: همه ما موافق افزایش اختیارات شورا هستیم و در این راستا نیازمند اصلاح قانون شوراها هستیم.

وی با طرح این موضوع که کلیددار شهر به جای استاندار باید شورا و شهرداری باشد، تصریح کرد: شوراها می توانند نواقص قوانین و دستورالعمل های شورا ها را احصا و در شورای عالی استان‌ها طرح کنند.

سلیمانی دشتکی در ادامه به برخی از آسیب های شوراها اشاره کرد و گفت: سازوکار شوراها در مناطق کوچک تر دشوار تر و به صورت قومیتی است و این موضوع کار را برای انتخاب و فعالیت دهیاران و شهرداران سخت‌تر می کند.

نماینده عالی دولت به سرمایه گذاری ۴۹ هزار میلیارد تومانی ظرف دو سال و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: اگرچه قرار بود حجم بزرگی از این طرح‌ها با حضور رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری برسد اما بنا به دلایل مختلف این اتفاق نیفتاد و امروز نیز به خاطر وضعیت کرونا در کشور مجبور هستیم برخی پروژه‌ها را به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کنیم.

وی در ادامه از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های مهم استان به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: روز پنجشنبه ، طرح‌ها وپروژه‌های مهم استان درحوزه وزارت جهاد کشاورزی‌ و نیرو با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور وزیران مربوطه در استان افتتاح می‌شود.

وی حجم افتتاحیه های این دو وزارتخانه در استان را بین ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: یکی از پروژه های مهم قابل افتتاح ۶۰ کیلومتر خطوط اصلی انتقال آب به دشت فکه  با اعتباری بالغ بر 1200 میلیارد تومان است که قریب ۲۲ هزار هکتار از زمین های استان را آبیاری می‌کند.