احداث ۵ هکتار گلخانه در مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند

Printer-friendly version
Sunday, April 26, 2020
پروژه احداث گلخانه باید تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

استاندار خوزستان گفت: تا دو ماه آینده 5 هکتار گلخانه در مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند احداث می شود که این میزان تا پایان سال 1400 به 25 هکتار می رسد.

غلامرضا شریعتی در جریان سفر به شهرستان گتوند و شوشتر اظهار کرد: در این سفر مشکلات آیلند و زیرگذر شهر شهید شرافت شوشتر مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای حل این مشکل به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیرکل راه و شهرسازی استان داده شد و امیدوار هستیم شاهد آغاز اجرای این پروژه ها در سال جاری باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند، افزود: این مجتمع جزء پادگان هایی بود که از طرف استانداری به شرکت نصر میثاق واگذارد شد و در آن کشت گندم، کلزا، پروش زنبور عسل و دامداری انجام می شود.

استاندار خوزستان از افتتاح ۵ هکتار گلخانه در این مجتمع تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: پروژه احداث گلخانه در این مجتمع ۵۰ هکتار است که باید تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

شریعتی ادامه داد: ۲۵ هکتار از این میزان تا پایان سال ۱۴۰۰ احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجتمع کشت و صنعت شهید باغبانی گتوند افزایش تعداد دام از یک هزار رأس به ۲ هزار رأس تا پایان سال جاری، کشت نخیلات و درختان مورد استفاده در صنعت چوب را در دستور کار خود دارد، ادامه داد: این مجتمع برای فعالیت خود با مشکل آب مواجه است که قرار شد سازمان آب و برق خوزستان برآوردهای لازم را داشته باشد و طی جلسه ای در استانداری تصمیم های لازم برای حل مشکلات احتمالی اتخاذ شود.

استاندار خوزستان در ادامه سخنان خود بازدید از کارخانه لاستیک سازی استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر پس از واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی، تعداد پرسنل این کارخانه از حدود ۵۰ نفر به ۲۸۰ نفر رسیده است و شاهد تنوع تولید در آن هستیم.

شریعتی بیان کرد: مقرر شد زمینه لازم برای احداث کارخانه تایرسازی در این شرکت فراهم شود تا سعی کنیم از واردات تیوپ و لاستیک جلوگیری به عمل آمده و بتوانیم نیاز کشور را تأمین کنیم.

وی افزود: با احداث کارخانه تایرسازی در این شرکت، سرمایه گذار متعهد شده است که کارخانه در سه شیفت کاری فعالیت داشته باشد و در این صورت حداقل ۱۰۰ نیروی جدید بکارگیری خواهند شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه آمادگی فراهم سازی شرایط احداث کارخانه تایرسازی از طریق صندوق توسعه و حمایت از سرمایه گذار را داریم، تأکید کرد: تمامی نیروهایی که در این شرکت ها بکارگیری می شوند باید بومی منطقه باشند تا شاهد افزایش رونق در سال جهش تولید داشته باشیم.