موانع موجود درروند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شیراز بررسی شد

Printer-friendly version
Saturday, September 7, 2019
این تصفیه‌خانه حدود ۶۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس  از روند پيشرفت تصفیه‌خانه فاضلاب در حال ساخت شيراز بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز،  محمود رضایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس  به همراه هیئتی در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 در جریان آخرین مسائل و موانع موجود درروند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و نیز منابع مالی موردنیاز پروژه قرار گرفت.

در این بازدید که با حضور مسئولان شرکت آب و فاضلاب شیراز همراه با نشست کارشناسی صورت گرفت گزارش كاملي از روند پيشرفت ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب و چالش‌های پيش رو ارائه شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس خواستار تسریع درروند و اتمام این پروژه شد و افزود: با توجه به شرايط خاص شهر شيراز، تصفیه‌خانه فاضلاب از اهميت خاصي برخوردار است.

رضایی همچنین برنامه زمان‌بندی، تاریخ اتمام و مرحله بهره‌برداری از این پروژه بزرگ را که به‌زودی انجام خواهد گرفت را جویا شد و خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای آن شد.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل آبفا شیراز، ا...بخش نظر پور مدیرعامل شرکت نیز با تأکید بر تأمین نیاز مالی از منابع مختلف اظهار امیدواری کرد که این پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 با دو مدول با ظرفیت 100 هزار مترمکعب در شبانه‌روز، جمعیت حدود 600 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

گفتنی است یکی از به‌روزترین تکنولوژی‌های تصفیه فاضلاب در تصفیه‌خانه شماره دو شیراز به کار می‌رود و پساب این تصفیه‌خانه دارای کیفیت بالایی خواهد بود و قابلیت استفاده برای بخش‌های فضای سبز، صنعت و حتی کشت‌های گلخانه‌ای را داراست.

News Category: