عملیات اجرایی طرح کنترل سیلاب اراضی خشکه‌داران نشتارود آغاز شد

Printer-friendly version
Thursday, August 15, 2019
با حضور مهندس حاجی رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران عملیات اجرایی طرح جامع کنترل سیلاب اراضی خشکه داران نشتارود در غرب مازندران با حضور مهندس حاجی رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران آغاز شد. 

در آئین عملیات اجرای این طرح که جمعی از مقامات محلی از جمله نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران تنکابن و عباس آباد حضور داشتند؛ آقای مهندس حاجی رسولیها بااشاره به وقوع سیلاب های مکرر در کشور و استان گفت: در طی یکسال گذشته دو سیل مخرب یکی مهر ماه 97 و دیگری در فروردین ماه 98 در استان اتفاق افتاده است که این سیلاب در پنجاه سال اخیر کم سابقه بوده است.

ایشان با بیان ویژگی های رودخانه های استان مازندران افزود: 10 درصد رودخانه های فعال کشور در استان مازندران قرار دارد که حفظ، نگهداری و مدیریت آنها نیازمند اعتبارات بیشتراست که باید در قانون بودجه این مهم بازنگری و اصلاح شود تا بتوانیم میزان خسارت را کاهش و سیلاب را مدیریت و کنترل کنیم.

مهندس حاج رسولیها با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در بخش ساماندهی و لایروبی رودخانه های غرب مازندران از تلاش مجموعه آب منطقه ای مازندران قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با کمک مسئولین منطقه از جمله فرمانداری ها و دستگاه قضایی آزادسازی حریم و بستر تسهیل و اقدامات مهندسی رودخانه توسعه یابد.

در این مراسم آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی ضمن اشاره به اهداف این طرح از جمله کنترل سیلاب و کاهش خسارات در سطح 2000 هکتار اراضی منطقه هزینه آن را 90 میلیارد ریال و در سه فاز اعلام کرد و گفت: با تعریض و افزایش ظرفیت آبگذری، رودخانه های منطقه سیلاب به دریا هدایت شده و از طغیان آن به اراضی کشاورزی و مناطق مسکونی جلوگیری می کند.

شایان ذکر است علاوه بر شروع عملیات اجرای طرح جامع کنترل سیلاب اراضی خشکه داران نشتارود، آقای مهندس حاجی رسولیها از تعدادی از پروژه های منطقه غرب مازندران شامل پروژه دیوار حفاظتی و تثبیت بستر رودخانه آزارود و پروژه ساماندهی و لایروبی و دیواره حفاظتی رودخانه چشمه کیله تنکابن، سد انحرافی کشکو و عملیات اجرایی سد انحرافی چالکش-لشتو  بازدید کردند و در هر مرحله توضیحات لازم از سوی مدیران طرح‌ها ارائه شد.

News Category: