آبرسانی هم‌زمان به ۶ روستای بشاگرد در استان هرمزگان

Printer-friendly version
Thursday, August 15, 2019
با این طرح حدود ۶ هزار نفر از آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان در نشست با فرماندار و روسای شوراهای تعدادی از روستاهای بشاگرد، از آبرسانی هم‌زمان به شش روستای وی، چوخون، جكدان، علی‌آباد، اهون (گروغ) و دهندر این شهرستان خبر داد.

امین قصمی در پاسخ به دغدغه روسای شوراهای شش روستای مذكور نسبت به اولویت‌بندی در آبرسانی به این روستاها، اطمینان داد: با بهره‌برداری از فاز اول طرح ملی آبرسانی از سد جگین به بشاگرد در تابستان سال جاری، شش روستای  وی، چوخون، جكدان، علی‌آباد، اهون (گروغ) و دهندر كه در مسیر خط انتقال اصلی سد جگین به سردشت قرار دارند، هم‌زمان از آب شرب با كیفیت بهره‌مند می‌شود.

وی افزود: طی سفر شمعی، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری به بشاگرد در تیرماه 97، قول دادیم آبرسانی به این شش روستا با استفاده از ظرفیت آبفا شهری صورت گیرد كه پس از آبرسانی به سردشت از سد جگین، در یك پروسه دوماهه این اقدام عملی و روستاهای مذكور از آب شرب برخوردار خواهند شد. 

به گفته قصمی؛ با آبرسانی به این شش روستا حدود 6 هزار نفر از آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست آبفای روستایی هرمزگان همچنین در خصوص مشكلات آبرسانی به روستاهای بالادست بشاگرد نیز اظهار داشت: برای آبرسانی به این روستاها نیاز به احداث ایستگاه‌های پمپاژ و مخازن ذخیره آب ‌داریم كه تلاش می‌کنیم اعتبارات مورد نیاز آن را تأمین کنیم.

News Category: