تولید بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب آب در شهر خرمدره

Printer-friendly version
Monday, July 15, 2019
میزان هدر رفت آب در خرمدره ۲۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در سه‌ماهه سال جاری بیش از یک‌میلیون و 300 هزار مترمکعب آب جهت شرب در شهر خرمدره تولید شده است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: میزان مصرف آب شرب در شهر خرمدره در همین مدت نیز یک‌میلیون مترمکعب بوده که نشان از هدر رفت 20 درصدی آب دارد.

وی افزود: در سال جاری 172 آحاد انشعاب به مشترکین خرمدره ای واگذار شده است که دو مورد از این انشعابات مربوط به متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: شناسایی 8 فقره انشعاب غیرمجاز و استانداردسازی 79 فقره انشعابات با قدمت بالا از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان در شهر خرمدره طی سه‌ماهه نخست امسال بوده است.

جزء قاسمی تعداد کنتورهای تعویض شده در شهر خرمدره در سال جاری را 79 فقره اعلام کرده و اضافه کرد: تعداد 192 مورد حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب نیز در این مدت رفع شده است.

وی از تعویض 8 فقره شیر آتش‌نشانی به دلیل اتمام عمر مفید این شیرها با هماهنگی شهرداری در سطح شهر خرمدره خبر داده و افزود: نوسازی و تعویض الکتروپمپ ایستگاه پمپاژ آبفای خرمدره نیز از جمله اقداماتی است که در راستای توسعه و استمرار خدمات به مشترکین در شهر خرمدره به انجام رسیده است.

این مسئول بیان داشت: جهت توزیع عادلانه و مناسب آب در شبکه خرمدره 5 دستگاه فشارسنج لارگر دار آنلاین جهت کنترل فشار متعارف شبکه در نقاط مختلف شهر خرمدره نصب و راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای عملیات زون بندی و مدیریت فشار، از بروز حوادث و اتفاقات در شبکه توزیع آب پیگیری و همچنین هدر رفت آب کاهش می‌یابد.

News Category: