مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

Printer-friendly version
Sunday, March 17, 2019
کاهش 2 درصدی مصرف آب شرب در شهرهای استان زنجان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: شهروندان استان زنجان طی سال جاری 2 درصد مصرف آب شرب خود را نسبت به سال گذشته کاهش داده اند.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: مشترکین آب در 21 شهر استان زنجان در 11 ماهه سال 97 بیش از 46 میلیون متر مکعب آب شرب مصرف کرده اند که این میزان نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته و 2 درصد کاهش یافته است.

وی از همراهی مردم در کاهش مصرف آب شرب تقدیر کرده و افزود: با وجود اینکه تنها 6 درصد از میزان مصرف کل آب استان به بخش مصارف شرب و بهداشت شهری و روستایی ارتباط دارد اما شهروندان فهیم و آینده نگر زنجانی در این میزان نیز صرفه جویی کرده و مصرف خود را کاهش داده اند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: به تبع کاهش مصرف آب شهروندان میزان تولید آب نیز 4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و از 65 میلیون متر مکعب به 62 میلیون کاهش داشته است.

جزء قاسمی با اشاره به اجرای طرح های مختلف در کنار مدیریت مصرف خاطرنشان ساخت: زون بندی و مدیریت فشار شبکه و ارتقاء سطح کیفی تجهیزات باعث شده است تا میزان هدر رفت آب در استان نیز 1.4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند.

این مسئول با اشاره به آمارهای مطلوب در حوزه مدیریت و مصرف آب شهری استان زنجان گفت: شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در سایه روزآمدی و تلاش کارکنان و همیاری مردم تمام این موفقیت ها را به دست آورده است.

News Category: