​ طرح اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی و میز خدمت الکترونیکی در سطح استان مازندران افتتاح و راه اندازی شد

Printer-friendly version
Wednesday, February 6, 2019
همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر:

همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیران شهرستانی، مدیرعامل و معاونان آبفاشهری مازندران و خانواده معظم شهدا، 131 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی و میز خدمت الکترونیکی در سطح استان به صورت نمادین در ساری افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مدیرعامل شرکت در این مراسم با اشاره به خشکسالی و کاهش بارندگی طی سالهای اخیر گفت: این عوامل به کاهش میزان تولید آب شرب منجر شد،  بنابراین از طریق اصلاح شبکه آبرسانی سعی در جلوگیری از هدر رفت آب نمودیم.

مهندس ذاکری، به حمایتهای مسولان استانی و نمایندگان مجلس در اجرای طرحهای آبرسانی اشاره و تصریح کرد: آب و فاضلاب شرکتی خدمات رسان است  و همکاران ما تلاش می کنند در این دو بخش خدمات شایسته ای را به مردم و مسافران ارایه نمایند.

وی،  در بخش دیگری از سخنانش به استفاده از آب سد شهید رجایی و تصفیه خانه آب سلیم بهرامی برای تامین آب شرب مشترکین شهر ساری اشاره کرد  وافزود: در حال حاضر 500 لیتر از آب شرب مورد نیاز مشترکین این شهر از طریق این تصفیه خانه تامین می شود، با اقدماتی که درحال انجام است می توان 1500 لیتردر ثانیه آب شهر ساری را  با استفاده از ظرفیت این تصفیه خانه تامین نمود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، به بیان عقب ماندگی استان نسبت به میانگین کشوری در بخش فاضلاب   پرداخت و اظهار داشت:  برای جبران این عقب ماندگی و افزایش میزان جمعیت برخوردار از طرحهای فاضلاب، با پیگیری های صورت گرفته تسهیلات مورد نیاز از بانک توسعه اسلامی درحال دریافت است.

مهندس ذاکری، با بیان اینکه مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری درحال بهره برداری است، گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی انجام شده، آمادگی داریم مدول دوم  تصفیه خانه فاضلاب این شهر را در 3 ماهه اول سال آینده به بهره برداری برسانیم.

وی از مردم خواست با نصب و جاری سازی انشعاب فاضلاب کارکنان این شرکت را در اجرای طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب یاری رسانند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در این مراسم با بیان اینکه طرحهای آبرسانی خوبی در شهر ساری در حال اجراست، گفت:  طرح فاضلاب نیز با سرعت در این شهر انجام می شود.

دکتر یوسف نژاد، به تلاش مجموعه آب وفاضلاب در خدمت رسانی به مردم اشاره کرد و اظهار داشت: این کوشش شبانه روزی قابل تقدیر است.

فرماندار شهرستان ساری نیز در این مراسم، ضمن تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی وتسلیت ایام فاطمیه ، بر پاسداری از ارزشهای امام و شهدا تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم فرهنگ نابی که امام و شهدا برای ما به ارمغان گذاشته اند را حفظ کنیم نقشه های شوم دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب می شود.

رضایی ضمن قدردانی از تلاشهای آب و فاضلاب شهری استان در ارایه خدمات به مردم، افزود: چنانچه مدیران  خدمت به مردم را فرصت و نعمتی برای خود بدانند، مشکلات مردم برطرف می شود.

وی با اشاره به افتتاح 38 پروژه با اعتبار 188 میلیارد تومان در شهر ساری  طی ایام دهه فجر ، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با افتخار به 40 سال گذشته و امید به آینده  مسیرش را ادامه خواهد داد.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران نیز در سخنانی، با بیان اینکه خدمات 22 گانه شرکت در ابتدا در شهرهای ساری، بابل، قائمشهر و آمل  راه اندازی شد ، گفت:  به منظور ارایه خدمات گسترده و تکریم ارباب رجوع  این خدمات را در سطح استان تعمیم دادیم.

مهندس لطفی ، ضمن اشاره به راه اندازی میز خدمت الکترونیکی در تمامی شهرهای استان مازندران گفت: هم اکنون این خدمات  برای تمامی هم استانی های عزیز قابل دریافت است. 

وی، از آموزش 329 دفتر پیشخوان دولت در سطح مازندران به منظور ارایه خدمات 22 گانه خبر داد و گفت: این خدمات از طریق پورتال شرکت  قابل دسترسی است.

مهندس لطفی، ادامه داد: بناداریم درآینده خدمات شرکت از طریق سامانه 122 نیز به مشترکین ارایه  شود.

مدیر امور آبفاشهری ساری نیز با اشاره به اجرای  17135 متر اصلاح و 7483 متر توسعه شبکه آبرسانی در این شهر گفت: با توجه به کمبود اعتبارات، فعالیتهای عمرانی در شهر ساری متوقف نشد.

بهزار برارزاده، با بیان اینکه میز خدمت الکترونیکی و خدمات 22 گانه شرکت در این شهر فعال است، افزود: مشترکین برای ثبت درخواست خدمات به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند.

در پایان این مراسم، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ساری و مدیرعامل آبفاشهری مازندران از تاسیسات آبرسانی شهید داداشی شهر ساری بازدید کردند.

گفتنی است طرح توسعه شبکه آبرسانی استان با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی و ارائه خدمات در نواحی فاقد شبکه  به طول 70 هزار متر و اعتبار 69300 میلیون ریال و  برخورداری 15000 خانوار  و اصلاح شبکه آبرسانی استان با هدف تامین آب مورد نیاز و فشار مناسب و کاهش هدر رفت آب به طول 61 هزار متر و اعتبار 61200 میلیون ریال و برخورداری 11000 خانوار از نعمت آب شرب سالم  و نیز میز خدمت الکترونیکی با هدف افزایش سرعت و دقت در کار، ایجاد اشتغال، رضایتمندی مردم و افزایش سلامت اداری با اعتبار 5000 میلیون ریال  در  سطح استان مازندران افتتاح و راه اندازی شد.