سامانه هوشمند مانیتورینگ در دیسپاچینگ شمال شرق تهران نصب شد

Printer-friendly version
Wednesday, January 4, 2017
توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران؛

این پروژه به صورت پایلو ت دراین امور راه‌اندازی شده و و با توجه به وجود چهارورودی در این سیستم، چهار اپراتور مختلف می‌توانند همزمان روی این سیستم عملیات مانور را انجام واز نرم افزارهای مختلف آن استفاده کنند.

سامانه هوشمند مانیتورینگ (ویدیووال) امور بهره‌برداری و دیسپاچینگ شمال شرق طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران، نصب وراه اندازی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور بهره برداری و دیسپاچینگ معاونت شمالشرق با اعلام این خبر گفت: این سامانه برای اولین بار در سطح کشور و با مختصات ویژه ای به بهره برداری رسیده است که با توجه به قابلیت‌های این سامانه، مشکلات بهره برداری همزمان از سایر سامانه‌های این امور مرتفع خواهد شد.
مهندس ترنگان گفت: این پروژه به صورت پایلو ت دراین امور راه‌اندازی شده و و با توجه به وجود چهارورودی در این سیستم، چهار اپراتور مختلف می‌توانند همزمان روی این سیستم عملیات مانور را انجام واز نرم افزارهای مختلف آن استفاده کنند.
 به گفته وی با فعال شدن این سیستم و بهره‌برداری از نرم افزارهای جامع بهره‌برداری و نرم افزار هوشمند مانورفشار متوسط؛ این سامانه در دیگر امورهای دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ نیز نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
مدیر امور بهره‌برداری دیسپاچینگ معاونت شمالشرق همچنین نرم افزارهای حوادث (Enix- Webenox) سیستم‌های اتوماسیون وکنترل از راه دور پستهای توزیع – GIS و AVL- اسکادای فوق توزیع جهت مشاهده بار فیدرهای خروجی پست‌های فوق توزیع ونقشه تک خطی مانور را ازجمله سامانه‌های این امور عنوان کرد که هم اکنون جهت کنترل و پایش شبکه فشار متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به گفته وی دیسپاچینگ شمالشرق تهران بزرگ دارای 6 دستگاه نمایشگر 55 اینچ با شدت روشنایی 800 کاندلا و در ابعاد نهایی 3.66 متر و به عرض 1.40 متر با کنترلر ویدئو وال Cinemassive است که که کلیه اطلاعات نمایشی را از سرور مرکزی دریافت و با کیفیت 6K پردازش می‌کند.
 مدیر امور بهره برداری و دیسپاچینگ معاونت شمالشرق شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مزایای این مرکز را استفاده از نمایشگرهای با طول عمر مفید 60.000 ساعت، استفاده از کنترلر ویدئو وال Cinemassive، استفاده از کنترلر ویدئو وال جهت افزایش کیفیت تصویر نمایشی در ویدئو وال به منظور کاهش خطای اپراتوری در خواندن اطلاعات پست‌های برق، امکان نمایش نرم افزارها و تصاویر متعدد با چیدمان دلخواه اپراتور در زمان انجام مانورها و همچنین استفاده از نمایشگر با شدت روشنایی 800 کاندلا که باعث نمایش شفاف در روشنایی نور آفتاب می‌شود؛ عنوان کرد.
به گفته مهندس ترنگان راه اندازی کلیه نرم افزارهای مرکز دیسپاچینگ بر روی کنترلرویدئو وال که بالاترین کیفیت نمایش را ایجاد می‌کند و همچنین امکان اپراتوری راحت و آسان و مدیریت تصاویر در زمان مانور و شرایط بحرانی از دیگر مزایای این دیسپاچینگ است.