برنامه‌ریزی ویژه برای تأمین کیفی و کمی آب شرب هرمزگان

Printer-friendly version
Wednesday, January 4, 2017
قائم‌مقام وزیر نیرو تاکید کرد؛

طی دو سال اخیر با احداث و راه اندازی 18 سایت آب‌شیرین کن با حجم تولید سالانه بالغ بر 11 میلیون مترمکعب تولید آب شیرین از این طریق و با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مشکل بیش از 200 روستای استان مرتفع شده است.

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: بایستی اقدامات و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای تأمین کیفی و کمی آب مورد نیاز شهرها و روستاهای استان هرمزگان داشته باشیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "ستار محمودی" در نشستی که در خصوص بررسی وضعیت آب شرب شهرها و روستاهای استان هرمزگان با حضور معاونان برنامه‌ریزی و بهره‌برداری آب و فاضلاب کشور و مدیران عامل شرکت‌های آب این استان برگزار شد، اظهار داشت: حاصل کار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان برداری موفقیت‌آمیز داشته و بسیاری از روستاهای بحرانی مشکل آب شرب‌شان را مرتفع شده است.
وی در ادامه این نشست گفت: مجموعه شرکت‌های آب استان بایستی اقدامات و برنامه ریزی ویژه‌ای برای تأمین کیفی و کمی آب مورد نیاز شهرها و روستاهای استان هرمزگان بخصوص برای فصل تابستان سال 1396 داشته باشند.
در این نشست، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان در تشریح آخرین وضعیت آبرسانی به روستاهای استان و اقدامات در دست اجرا گفت: بیش از 60 درصد از منابع تأمین آب شرب روستاهای استان هرمزگان از طریق 380 حلقه چاه تأمین می‌شود.
مهندس "عبدالحمید حمزه پور" افزود: طی دو سال اخیر این شرکت با احداث و راه اندازی 18 سایت آب‌شیرین کن با حجم تولید سالانه بالغ بر 11 میلیون مترمکعب تولید آب شیرین از این طریق و با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مشکل بیش از 200 روستای استان را مرتفع کرده است.
وی ادامه داد: این شرکت بیش از 12 سایت آب‌شیرین کن با ظرفیت بیش از 6 میلیون مترمکعب تولید آب در سال برای 150 روستاهای استان که با کمبود شدید آب مواجه هستند در دست اجرا دارد و به علت خشکسالی‌های چندین ساله گذشته با افت شدید منابع آبی سطحی و زیرزمینی استان هنوز حدود 150 روستا از طریق تانکرهای آبرسانی سیار تأمین آب می‌شوند.
وی همچنین افزود: با توجه به وضعیت بحرانی بارندگی در سال آبی جاری بطوریکه تا کنون هیچگونه بارش قابل توجهی در سطح روستاهای استان نداشته‌ایم در تابستان سال جاری بایستی اقدامات کوتاه مدت متعددی از جمله حفر چاه جدید، کف شکنی چاه‌های موجود، تسریع در تکمیل پروژه‌های در دست اجرا، آبرسانی سیار و سایر اقدام‌های کوتاه مدت جهت مقابله با بحران کم آبی در روستاها به اجرا درآوریم که انجام این خدمات منوط به تأمین اعتبارات مورد نیاز از جمله اعتبارات خشکسالی است.