پروژه 1000 مگاواتی کویت برای تولید برق از راه انرژی تجدید پذیر

Printer-friendly version
Wednesday, January 4, 2017
سازمان امور محیط زیست کویت از توسعه فعالیت های خود در زمینه تولید برق از راه تقویت صنایع مرتبط با انرژی تجدیدپذیر در این کشور خبر داد.

کویت قصد دارد با استفاده از انرژی تجدیدپذیر توان تولید برق را تا 1000 مگا وات افزایش دهد تا از حجم بکارگیری منابع نفت و گاز کاسته شود.
شیخ صباح الاحمد امیر کویت نیز با اعلام حمایت کامل خود از اجرای پروژه های کلان انرژی تجدیدپذیر دستور داده است که کویت باید تا سال 2030 میلادی 15 درصد از برق مورد نیاز خود را از راه انرژی تجدیدپذیر تهیه کند.
کویت در حال حاضر هزینه های زیادی بابت سوخت مصرفی فعالیت نیروگاه های برق متحمل میشود و با توجه به افزایش روزافزون مصرف آب و برق از سوی مردم بویژه در گرمای فصل تابستان، مسئولان این کشور امیدوارند با به کارگیری انرژی خورشیدی ٬میزان سوخت مصرفی مورد نیاز نیروگاه های تولید برق را کاهش دهند.
به گفته مقامات کویتی بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر باعث افزایش دسترسی به منابع انرژی پایدار و مطمئن برای مناطق حاشیه شهر و کمتر توسعه یافته می شود و در همین راستا کویت پروژه ای را در منطقه السالمی کلید زده است.
بنا بر اعلام مسئولان آکادمی پژوهش های علمی کویت، این کشور در راستای افزایش منابع درآمد برای منابع تامین انرژی باید روز به روز بتواند گام های مهمتری را به سمت توسعه انرژی های تجدیدپذیر بردارد.
سالم الحجرف مدیر کل اداره انرژی های تجدید پذیر آکادمی پژوهش های علمی کویت طی اظهاراتی ضمن تشریح سیاستهای کویت برای استفاده از انرژی تجدید پذیر گفت : امروزه انرژی های تجدیدپذیر، پاک، بدون محدودیت و قابل اعتماد بوده و در صورتی که به طور صحیح توسعه پیدا کنند می توانند به عنوان منابع انرژی قابل اطمینان نقش مهمی در رسیدن به اهداف توسعه پایدار کشور ایفا کنند.
وی اظهار داشت انرژی های تجدیدپذیر به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که شامل کاربردهای نیروگاهی برای تولید برق، و کاربردهای غیر نیروگاهی به منظور تولید حرارت و سرمایش است.
الحجرف گام های مهم کویت را در راستای تحقق شاخص های پیشرفت، در وهله اول احداث سه نیروگاه دانست و گفت : تحقیقات و پژوهشهای انجام شده نشان می دهد کویت شاخص ها و شرایط لازم در جهت گام برداشتن برای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی را داراست.

به گزاش ایرنا

News Category: