Agriculture

ضرورت لایروبی 8 پهنه ذخیره سازی آب اراضی کشاورزی تالش

فرماندار تالش در جلسه کمیته تخصیص آب کشاورزی گفت: لایروبی 8 پهنه جهت ذخیره سازی آب اراضی شالیزار و کشاورزی در سطح شهرستان ضروری است .

اولین جلسه کمیته تخصیص آب کشاورزی به ریاسیت سید عیسی مهدوی و  اعضای مسئول  در فرمانداری تالش برگزار شد.

فرماندار تالش در اولین جلسه کمیته تخصیص آب کشاورزی گفت : شهرستان تالش بیش از 100 سردهنه خاکی دارد که در سیلاب های متعدد سال جاری 50 الی 60 درصد سردهنه ها تخریب شده است که عملیات بازسازی این سردهنه ها هر چه سریع‌تر آغاز شود .

لزوم ایجاد و نصب ایستگاه فیلتراسیون آب در کشاورزی

اگر شغل شما هم باغداری و باغبانی است و یا گلخانه دارید قطعا نام ایستگاه فیلتراسیون را شنیده‌اید.

 بنابر اعلام سناپالیز، بسیاری از افراد بر این باورند که فیلتر کردن آب فقط مخصوص آب آشامیدنی است و برای مزارع و گلخانه‌ها و ... نیازی به فیلترکردن آب وجود ندارد. اما این تصور کاملا غلط بوده و هر باغداری برای باغ و گلخانه خود نیاز دارد که یک ایستگاه فیلتراسیون دست و پا کند. اگر شما نیز قصد دارید یک ایستگاه فیلتراسیون خریداری کرده و نصب کنید حتما این متن را به دقت دنبال کنید.

ایجاد گلخانه راهی برای کسب سود بیشتر با مصرف آب کمتر

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در هر هکتار گلخانه حداقل 10 نفر نیرو مشغول به کار می‌شوند و تولیدات این مکان 10 برابر فضای باز است در حالی که آب مصرفی در آن 0.1 فضای باز است.

حمیدرضا دانش در نشست خبری با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختیاری، گفت: در این استان 28 هکتار گلخانه وجود دارد که 3 هزار و 500 تن سبزی و صیفی، 300 تن توت‌فرنگی و 8 هزار و 500 گل شاخه بریده در این گلخانه‌ها کشت می‌شود.

خاموشی یکماهه چاه های آب کشاورزی راور

بمنظور صرفه جویی در مصرف آب، موتور پمپ 139 حلقه چاه آب کشاورزی راور به مدت یکماه روز خاموش شدند .

فرماندارشهرستان راور گفت : این خاموشی در پی خشکسالی های پیایی و بهره برداری های بی رویه  و همچنین ضرورت حفظ و حراست از منابع آب پس از بررسی های کارشناسی انجام شده است .
اژدری افزود : تمامی مالکین و نمایندگان چاه های آب کشاورزی در راستای اجرای مصوبات شورای حفاظت نسبت به خاموش نمودن موتور پمپ خود در زمان های تعیین شده اقدام نمایند.

وی تاکید کرد : در صورت مشاهده تخلف، افراد خاطی به مراجع ذی صلاح معرفی و برق موتور پمپ آنان قطع خواهد شد.

افتتاح ۴۶ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی درآذربایجان شرقی

۴۶ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی با فرمان رئیس جمهور و توسط معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به طور همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

«عباس کشاورز» به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد
 
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس عباس کشاورز را به عنوان سرپرست "وزارت جهاد کشاورزی" منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس عباس کشاورز

نشست علمی APO باعنوان مدل های نوآورانه توسعه جامعه روستایی

نشست علمی ارائه دستاوردهای حاصل از شرکت در دوره های بین المللی سازمان بهره وری آسیایی (APO) با عنوان «مدل های نوآورانه توسعه جامعه روستایی»
سخنران: آقای مهندس هلالی
زمان: ۹ صبح روز یکشنبه ۹۸/۹/۱۰

مکان: سالن جلسات موسسه -تهران-بلوار کریمخان زند-انتهای شهید عضدی(آبان)جنوبی-خیابان رودسر-پلاک ۵
افراد غیر مدعو علاقمند به شرکت دررویداد فوق فرم ثبت نام زیر را تکمیل فرمایند.

برق رسانی به چاه های کشاورزی برای نخستین بار

مجری طرح احداث و توسعه شبکه برق چاه‌های کشاورزی کشور گفت: با برقدار کردن ۷۵ هزار چاه کشاورزی، سالانه حدود ۷۵۰ میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی خواهد شد.

حسین محمودی، مجری طرح احداث و توسعه شبکه برق چاه‌های کشاورزی کشوراظهار داشت: برای نخستین بار و با امضای تفاهم نامه ای میان توانیر و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، مقرر شد تا 75 هزار حلقه چاه کشاورزی در مدت سه سال برقدار شوند.

بهره برداری از6 طرح بزرگ صنایع تبدیلی وغذایی

همزمان با سفر ریاست جمهور به استان یزد 6طرح بزرگ صنایع تبدیلی و غذایی بخش کشاورزی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان با اشاره به اینکه این واحد های تولیدی در شهرستان های یزد، اشکذر، تفت و مهریز قرار دارند افزود:
برای راه اندازی این پروژه ها اعتباری معادل 3470 میلیارد ریال هزینه گردیده و در این راستا 505نفر به صورت مستقیم به کار گرفته شده اند.

بهره برداری از 142 پروژه بخش کشاورزی

همزمان با سفر رئیس جمهور به استان یزد ؛ 142پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ؛ رئیس این سازمان بااشاره به اینکه دراین سفروزیرجهادکشاورزی نیزدکترروحانی را همراهی می‌کند افزود : پروژه های افتتاحی بخش کشاورزی در حوزه های آب و خاک ، صنایع تبدیلی و تکمیلی ، دام و طیور ، گلخانه ، عشایر ، منابع طبیعی و آبخیزداری با سرمایه گزاری معادل 415 میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم 583 نفر به بهره برداری میرسد.

Pages