ویژه

هشدار به مسافران نوروزی درخصوص پیش‌بینی بارندگی و تندباد در کشور

در اطلاعیه شماره 86 هواشناسی آمده است: امروز شنبه 28 اسفند بارش باران و برف در اطراف آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، یکشنبه 29 اسفند بارش باران و برف در کردستان، زنجان و برخی نقاط جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، بارش باران و گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلاب شدن مسیرها و رودخانه‌ها در ایلام، لرستان، کرمانشاه، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، غرب کرمان، غرب یزد و جنوب اصفهان رخ خواهد داد.

بهره برداری از بند انحرافی و کانل تغذیه مجتمع آبرسانی تصفیه خانه شهید لشکری آبش احمد در آذربایجان شرقی

  با حضور فرماندار شهرستان کلیبر , مدیر عامل شرکت آبفار , بخشدار , مسئولین استانی , شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه بند انحرافی و کانال تغذیه مجتمع آبرسانی تصفیه خانه شهید لشکری آبش احمد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی , مهندس صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آبفار به تشریح فنی پروژه پرداخت و گفت: در این پروژه حدود 27 متر طول و به عمق 4 متر بند , 120 کانال رو بسته , 150 متر کانال رو باز , 800 متر مربع حوضچه رسوب گیر اجرا گردیده است.

ساخت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه بوعلی

منصور غلامی از پیگیری‌های این دانشگاه برای ایجاد نیروگاه خورشیدی خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال آینده این نیروگاه را به بهره‌برداری برسانیم.

غلامی یادآور شد: دانشگاه بوعلی‌سینا به عنوان یکی از دانشگاه‌های سبز کشور معرفی شد که این نشانگر توجه ویژه آن به امر محیط زیست در کنار فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه سه شرکت دانش‌بنیان فعال دارد و پنج شرکت دیگر را هم در دست بررسی قرار داده است همچنین اساتید این دانشگاه با پنج شرکت پارک علم و فناوری همکاری می‌کنند.
 

تامین آب شرب 2 هزار نفر از جمعیت روستایی تربت حیدریه در خراسان رضوی

با افتتاح یک پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان تربت حیدریه خراسان رضوی، آب شرب 2 هزار نفر از روستاهای منطقه تامین شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه آبرسانی روستایی سلطان آباد شهرستان تربت حیدریه با حضور نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی و معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی انجام شد، بیش از 2 هزار نفر روستایی در تربت‌حیدریه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

سرمایه گذاری آلمانی ها برای تولید برق خورشیدی در گیلان

در نشست سرمایه گذاران آلمانی با استاندار در رشت مقرر شد بخش خصوصی آلمان 66 میلیون دلار در حوزه انرژی خورشیدی و فعالیت های گلخانه ای در  گیلان سرمایه گذاری کند.

محمدعلی نجفی در این دیدار با اشاره به اینکه در دراز مدت برای توسعه به برق خورشیدی نیاز بیشتری داریم افزود: انتظار داریم بر اساس قرارداد همکاری که بین شرکت های برق منطقه‌ای گیلان و سان فارمینگ آلمان امضا شده است شرکت آلمانی در 2 منطقه منجیل و لوشان نیروگاه های برق خورشیدی در مجموع به ظرفیت تولید 40 مگاوات احداث کند.

بهره برداري از بانك خازني 20 كيلوولت در پست 20/63 كيلوولت دولت آباد

امين مقدس معاون طرح و توسعه اين شركت با اشاره به اهداف اين پروژه، تاثيرات اين طرح را اصلاح ضريب توان شبكه 20 كيلوولت، جبران افت ولتاژ در سطح ولتاژ 20 كيلوولت، جبران بار راكتيو فيدرهاي خروجي 20 كيلوولت، آزاد سازي ظرفيت ترانسفور هاي 20/63 كيلوولت و كاهش تلفات ترانسفورماتورهاي ياد شده برشمرد.

مقدس افزود: با توجه به رشد روز افزون بار راكتيو منطقه و عدم كفايت سه بانك خازني موجود پست دولت آباد، جهت اصلاح ضريب توان و آزاد سازي بخشي از ظرفيت ترانسفورماتورها، بركناري بانك خازني موجود و احداث بانكهاي خازني 20 كيلوولت جديد در دستور كار شركت برق منطقه اي اصفهان قرار گرفت.

آغاز عملیات خط دومداره سوق به لنده به طول 15کیلومتر

عملیات خط دو مداره لنده به سوق به طول 15کیلومتر با اعتباری بالغ بر ده میلیارد و 700میلیون ریال به مناقصه گذاشته شده که به زودی آغاز خواهد شد.

سیدمالک رازنهان رئیس اداره امور برق شهرستان لنده ضمن اشاره به خدمات این اداره گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که می تواند باعث رفع مشکلات ریشه ای برق در این شهرستان شود بحث ایجاد خط دو مداره سوق به لنده است.

وی افزود: خط دو مداره لنده به سوق به طول 15کیلومتر با اعتباری بالغ بر ده میلیارد و 700میلیون ریال به مناقصه گذاشته شده است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

وجود نیروهای مخلص و متعهد در صنعت برق کشور نعمت بزرگی است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: وجود نیروهای مُخلِص و متعهد در صنعت برق کشور نعمت بزرگی است و ما به جود چنین نیروهایی که در بحران ها یاور و پشتیبان هستند، افتخار می کنیم.

شروع به کارمجدد موزه گالری آب

موسیقی زنده سنتی برای گردشگران نوروزی

 

مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس  پیرامون بازگشایی موزه گالری آب شیراز گفت: با توجه به نیاز این مجموعه به تجهیزات اساسی ظرف ۳۳ ماه گذشته این نگارخانه که در آب انبار تاریخی وکیل قرار دارد تعطیل بود که خوشبختانه با پایان یافتن تعمیرات این گالری در آستانه نوروز ۹۶ به روی مخاطبان و گردشگران بازگشایی شد.

در سال آینده ،32 حلقه چاه جهت تامین آب کلانشهر شیراز وارد مدار می شوند

در این جلسه مشکلات موجود منابع آب استان بیان شد و راهکارهای گذر از بحران کم آبی در سال آینده مطرح گردید.

Pages