ویژه

کام روستائیان محمدآباد قمشلو با اجرای پروژه آب رسانی شیرین شد

 صبح امروز پنج پروژه عمرانی، فرهنگی و ورزشی شامل: «لوله‌کشی آب آشامیدنی به طول 5/6 کیلومتر، مخزن آب آشامیدنی، یک واحد مسکونی در راستای محرومیت‌زدایی، پارک بازی کودکان، زمین فوتبال جوانان، محوطه‌سازی و مرمت مسجد جامع حضرت سیدالشهدا (ع) روستا و فضای سبز به متراژ یک هکتار» با حضور سردار علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، سردار پاشا محمدی رئیس سازمان بسیج عشایری کشور، سردار حزنی، فرمانده قرارگاه قرب سپاه، مهندس سلگی، مسئول مجمع خیرین مسکن‌ساز کشور، سردار غلامعلی، مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج، محسن رضایی فرمانده سپاه ناحیه ملارد، فرماندار ملارد، مسئولان استانی و مردم محمدآب

Ashegh Spring Dam opens with the presence of the President in Fars province

The purpose of construction of the dam is flood control and water supply for drinking and industry of Neyriz city and villages along at a rate of 5.8 million cubic meters,for drinking شnd 6 million cubic meters for industry including steel, cement and industrial companies  of Neyriz .

همزمان با سفر رییس جمهور به فارس سد چشمه عاشق افتتاح می شود

همزمان با سفر رییس جمهور به استان فارس و افتتاح طرحهای دولت یازدهم، طرح سد چشمه عاشق نیز افتتاح و به بهره برداری می رسد.

هدف از ساخت این سد، کنترل سیلاب و تأمین آب شرب و صنعت شهرستان نی ریز و روستاهای مسیر به میزان 5/8 میلیون مترمکعب برای شرب و 6 میلیون مترمکعب برای صنایع از جمله فولاد نی ریز و سیمان نی ریز و شرکت های صنعتی نی ریز در سال است.

احداث 120 مگاوات نیروگاه‌های خورشیدی در جاجرم و اسفراین

علیرضا صبوری افزود: قرار بر این است تا در هر یک از این شهرستان‌ها 60 مگاوات نیروگاه خورشیدی راه‌اندازی شود. هر یک از این نیروگاه‌ها در زمینی به مساحت 200 هکتار ساخته می‌شود.

صبوری اظهار کرد: این نیروگاه‌ها طی هشت ماه به بهره برداری می رسند و تا 20 سال نیز برق تولید شده انها به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

وی میزان سرمایه گذاری برای ایجاد هر یک از این نیروگاه‌ها را 75 میلیون یورو بیان کرد.

بهره برداری از 30 کیلووات برق خورشیدی در تهران

نیروگاه های خورشیدی در سوله بحران ازگل و بوستان آبشار بهره برداری شدند.

 

محمدمهدی گلمکانی گفت: در راستای تحقق اهداف شهرداری تهران درخصوص الزام در توسعه انرژی های تجدیدپذیر در سطح مناطق پایتخت، تاکنون 10 نیروگاه کوچک خورشیدی در سطح شهر تهران به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز با همکاری مناطق 1 و 22 اقدام به ایجاد نیروگاه های کوچک مقیاس خورشیدی در سوله بحران ازگل و بوستان آبشار کرده است، افزود: این نیروگاه های کوچک مقیاس با ظرفیت 10 تا 20 کیلووات برق در بوستان ها و ساختمان های تحت پوشش شهرداری تهران مورد بهره برداری قرار گرفتند.

خط انتقال و شبکه توزیع آب مرکز بخش آهوران نیکشهر کلنگ زنی شد

استاندار سیستان وبلوچستان روز یکشنبه در جمع مردم بخش آهوران اظهار داشت: با تکمیل خط انتقال و احداث شبکه آبرسانی بسیاری از مشکلات مردم مرکز بخش آهوران در زمینه آب آشامیدنی مرتفع می شود. 
علی اوسط هاشمی افزود: دولت در شرایط سخت اعتباری مناطق محرومی نظیر شهرستان نیکشهر و روستاهای بخش آهوران را فراموش نکرده است.
وی افزود: برای تکمیل این پروژه آبرسانی بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
فرماندار نیکشهر نیز اظهار داشت: بیش از چهار هزار نفر از مردم چانف مرکز بخش آهوران از نعمت آب سالم و بهداشتی در افق 25 ساله بهره مند خواهند شد.

افتتاح پروژه آبرسانی روستای هجران دوست شهرستان کلیبر در آذربایجان شرقی

  همزمان با ولادت امیرا لمومنین حضرت علی (ع) و با حضور فرماندار شهرستان , امام جمعه , مدیر عامل شرکت آبفار استان , بخشدار مرکزی , مسئولین استانی و شهرستانی , شورای اسلامی و دهیار روستا و جمعی از اهالی منطقه پروژه آبرسانی روستای هجران دوست شهرستان کلیبر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

برگزاری سمینار نیروگاه های خورشیدی با معرفی کاربردی انواع اینورترها

سمینار تخصصی طراحی نیروگاه های خورشیدی با معرفی کاربردی انواع اینورترهای تولید شده در روز پنج شنبه 7 اردیبهشت ماه 96 در سالن همایش هاي بین المللی برج میلاد تهران با ارائه دکتر اصغر محمودی، مدرس مورد تایید بزرگترین شرکت تولیدکننده اینورتر دنیا، برگزار می شود .

این سمینار برای اولین بار در ایران با ارائه مدرس مورد تایید شرکت SMA آلمان برگزار شده و به شرکت کنندگان در سمینار گواهی رسمی از شرکت SMA آلمان اعطا خواهد شد.

جایگزین ژنراتورهای برق معرفی شدند

امروزه شارژ وسایل مختلف در بیرون از منزل یا جایی  دسترسی به برق وجود نداشته باشد، تقریبا به یک معضل بزرگ برای همه تبدیل شده است. به تازگی شرکتی به نام Jackery یک پاوربانک خورشیدی معرفی کرده است که می تواند جایگزین ژنراتورهای برق پر سر و صدایی که بوی ناخوشایندی هم ایجاد می کنند، بشود.

 

جایگزین ژنراتورهای برق معرفی شدند

 

ترانس چهارم پست 230 كيلوولت ساوه برقدار شد

با انجام عمليات نصب ، تست و راه اندازي ، ترانس چهارم 125 مگاولت آمپري پست 230 كيلوولت ساوه در استان مركزي برقدار شد.

مهندس روح ا... داودآبادي مدير امور انتقال استان مركزي ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به موقعيت استراتژيک پست 230 کيلوولت ساوه که وظيفه تامين انرژي الكتريكي مورد نياز شهرهاي ساوه و شهرك هاي صنعتي منطقه را برعهده دارد، بهره برداري از ترانس چهارم و افزايش ظرفيت پست مذكور نقش مهمي در پايداري و ارتقاء قابليت اطمينان شبکه انتقال استان مركزي دارد.

Pages