ویژه

افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای غیزانیه

فاز نخست پروژه آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه با حضور استاندار خوزستان به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، صادق حقیقی پور پیش از ظهر امروز شنبه در مراسم بهره برداری مرحله نخست طرح آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه اهواز با تقدیر از حمایت‌های شرکت ملی نفت و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: از همکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی هم برای مشارکت در اجرای پروژه تقدیر و تشکر می‌کنم.

افتتاح پروژه تامین آب آشامیدنی شهر سیردان قزوین

پروژه تامین آب آشامیدنی شهر سیردان با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، جمعی از مدیران استانی و محلی و نیز شهروندان این شهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در این مراسم گفت: برای عملیاتی شدن این طرح 27 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.
داراب بیرنوندی طرح آبرسانی به شهر سیردان را شامل احداث مخزن ذخیره 500 مترمکعبی و نیز سه هزار و 200 متر خط انتقال برشمرد.

افزایش ظرفیت تولید آب پایدار با تکیه بر دانش بومی

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از نصب پمپ فشارقوی طبقاتی سامانه‌های شیرین‌سازی آب دریا با تکیه بر دانش بومی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، امین قصمی افزود: این پمپ توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور ساخته شده که به روش اسمز معکوس اقدام به شیرین سازی آب دریا می کند.

بهره برداری از 46 پروژه بخش کشاورزی استان یزد

در راستای گرامیداشت  هفته جهاد کشاورزی بهره برداری از 46 طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان  یزد با اعتباری بالغ بر 503 میلیارد ریال آغازشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد: سید جمال سجادی پور با بیان خبر فوق افزود: این پروژه ها در بخش های مختلف آب و خاک، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ، تولیدات دامی و تولیدات گیاهی با اعتباری افزون بر503 میلیارد ریال و اشتغالزایی 296 نفر به بهره برداری خواهند رسید.

افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای غیزانیه

آیین افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه با حضور استاندار خوزستان، سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان و جمعی از مسوولین استانی و محلی برگزار شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه آیین افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز گفت: با اجرای فاز اول این پروژه، ظرفیت انتقال آب به بخش غیزانیه حدود سه برابر افزایش پیدا کرد.

بهره‌برداری از فازدوم آبرسانی ازسد ماملو به جنوب ‌شرق تهران

حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از انتقال آب تصفیه‌خانه هفتم تهران به شهرستان پاکدشت و بهره‌برداری از فاز دوم طرح آبرسانی از سد ماملو به شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران خبر داد.

حمیدرضا نامداری گفت: با بهره‌برداری از این طرح، شاهد ارتقای خدمات آب‌رسانی در این شهرستان خواهیم بود و بخش اعظمی از مشکلات تأمین آب این منطقه برطرف خواهد شد.

تشریح برنامه ها و اهداف هفته مشهد پرانرژی

"هفته مشهد پر انرژی"با همکاری و مشارکت شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، مرکز شتاب دیده و تیم نبض انرژی شهروندی در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

به گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس مرادی مدیر دفتر مدیریت مصرف ضمن تشریح برنامه ها، اهداف و ویژگی های هفته مشهد پرانرژی گفت: اواخر اسفندماه سال گذشته توسط مرکز شتاب ایده و شرکت توزیع برق مشهد، رویداد مجازی از ایده تا اجرا در مدیریت مصرف برگزار شد که خروجی آن معرفی 3 تیم برتر بود که مورد تقدیر قرار گرفتند.

کسب رتبه برتر کشوری در بین تصفیه خانه های آب

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان: تصفیه خانه آب شهرستان زهک و تصفیه خانه آب سیستان به ترتیب در رتبه اول و سوم در بین تصفیه خانه های کشوری برگزیده شدند.

گفتنی است تصفیه خانه های آب، با توجه به وضعیت پارامترهای کمی و کیفی تصفیه خانه ها بر اساس ثبت در سامانه سپتا، مورد بررسی قرار گرفته که در این ارزیابی، تصفیه خانه سیستان با کسب امتیاز ۹۰ از ۱۰۰ امتیاز در رتبه سوم تصفیه خانه های شهری و در بخش تصفیه خانه های روستایی تصفیه خانه شهرستان زهک با کسب امتیاز ۹۰ از ۱۰۰ در رتبه اول کشوری قرار گرفته اند.

توسعه همکاری‌ها با یونیسف طبق برنامه ششم توسعه ملی ایران

وزارت نیرو و یونیسف بر اساس برنامه ششم توسعه ملی ایران، سند همکاری امضا کردند.

بر اساس این سند همکاری که امروز چهارشنبه به امضای "محمدعلی فرحناکیان" مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و "مندیپ اوبرایان"، رئیس دفتر یونیسف در ایران رسید، زمینه توسعه همکاری وزارت نیرو با سازمان یونیسف مهیا شد.

راه اندازی مرکز پایش مصرف مشترکین دیماندی برق لرستان

مرکز پایش مصرف مشترکین دیماندی(سنگین ) شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان در این خصوص اظهار داشت: در این مرکز تعداد ۸ هزار مشترک دیماندی به صورت ساعت به ساعت شامل  مصارف اداری، عمومی، کشاورزی، صنعتی، تجاری و هر مصرف کننده ای که مصرف آن بالاتر از ۳۰ کیلو وات باشد  رصد می شود و اطلاعات لازم را با توجه به کنتورهای هوشمند که در محل مصرف نصب شده و سیستم دیجیتالی که در مرکز می باشد پایش خواهند نمود.

Pages