ویژه

افتتاح و کلنگ‌زنی 18 پروژه آب و برق در استان خراسان‌شمالی

همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان خراسان‌شمالی سد و شبکه چندیر شهرستان راز و جرگلان و شبکه آبیاری سد غلامان با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

واحدهای یک و دو بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان افتتاح شد

واحدهای بخار یک و دو نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان روز گذشته با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح شد و با افتتاح این واحدها در بخش بخار 320 مگاوات به ظرفیت این نیروگاه افزوده شد.

نگاه تشويقي وزارت نيرو براي كاهش مصرف برق

مديرعامل شركت توانيرگفت: تعرفه هاي جديد به گونه اي طراحي شده است كه مشتركان با كاهش 10 درصدي مصرف، شاهد كاهش 20 درصدي هزينه برق مصرفي خواهند بود.

اولین نیروگاه یک مگاواتی شمالغرب کشور در اردبیل افتتاح شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ظهرامروز درآیین بهره برداری ازاین پروژه به سرمایه گذاری یکصدمیلیارد ریالی بخش خصوصی اشاره کرد واظهار داشت: این نیروگاه در زمینی به مساحت سه هکتار با اعتبار 100 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است.
وی اظهار داشت: در این نیروگاه سه هزار و 230 عدد پنل خورشیدی نصب شده و با بهره برداری از آن برای 10 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی و برق مورد نیاز 650 خانوار تامین می شود.

مدیر جدید امور آبفار آمل معرفی شد

طی حکمی از سوی مدیر عامل آبفار مازندران، مدیر جدید امور آبفار شهرستان آمل منصوب و معرفی شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛در این مراسم مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل آبفار استان ضمن گرامیداشت سال رونق تولید و با اشاره به مشکلات و خسارت سیلهای پی در پی اواخر سال گذشته و نیز سال جدید گفت: در پایان سال گذشته مشکلات اقتصادی داشتیم و امسال هم سال سختی پیش رو خواهیم داشت اما باید تلاش کنیم تهدیدها در کوتاهترین زمان به فرصت تبدیل شود.

نخستین استارتاپ کارآفرینی آب و برق آغاز به‌کار کرد

مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی آب و برق«رکاب»، گفت: ایجاد وزارت نیروی مجازی به‌منظور ارتباط بهتر با مردم، پیمانکاران و تولیدکنندگان داخلی و خارجی یکی از مهم‌ترین اهداف در برگزاری این رویداد است که از امروز به‌مدت سه روز در کارخانه نوآوری زاویه تهران آغاز به‌کار کرده است.

افتتاح موزه صنعت برق شرکت برق منطقه ای سمنان

همزمان با دهم اردیبهشت ، روز صنعت برق و با حضور یکی از اعضاء شورای اسلامی شهر سمنان، مدیر عامل ، معاونین، کارکنان و تعدادی از پیشکسوتان شرکت برق منطقه ای سمنان ،  موزه صنعت برق در محل این شرکت افتتاح گردید.

در این مراسم  افتتاحیه ، عباس آلبویه ، عضو شورای اسلامی شهر سمنان از تلاش چشمگیر مجموعه مدیران و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان تقدیر و تشکر نمود .

همکاری ژاپن و وزارت نیرو در حوزه مدیریت منابع آب

همکاری‌های جاری بین آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) و وزارت نیرو در حوزه مدیریت منابع آب ادامه دارد.

تشکیل کمیته مشترک راهبردی آب ایران و آلمان

نخستین نشست این کمیته به‌منظور بررسی آخرین وضعیت طرح‌های پیشین دو کشور و تعریف پروژه‌های آبی جدید در حال برگزاری است.

فرهاد یزدان‌دوست مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل با بیان این مطلب افزود: بخش آب و برق وزارت نیرو از دیرباز با مجموعه‌های اروپایی به ویژه با متخصصان آلمانی فعالیت‌های مشترک زیادی در دستور کار داشته‌اند بدین منظور در جهت توسعه فعالیت‌ها و نتیجه بخشی فعالیت‌های گذشته مقرر شده است تا در شاخه‌های مشخص آب و برق کمیته‌های فعالی را با کشورهای اروپایی داشته باشیم.

احداث بزرگترین نیروگاه برق خورشیدی در ساوه بزودی

منصوری با اعلام خبر راه اندازی بزرگترین نیروگاه برق خورشیدی، گفت: در صورت تحقق این طرح، ساوه به قطب مهم تولید برق کشور تبدیل می شود.

وی افزود :این طرح برقی قرار است توسط بخش خصوصی در منطقه طراز ناهید (شرق ساوه) ایجاد شود که ظرفیت تولید سه هزار مگاوات برق در سال را دارد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس اضافه کرد: چهار هزار هکتار زمین توسط بخش خصوصی تامین شده و سرمایه گذار بدون نیاز به اعتبارات دولتی و از محل آورده 6 و نیم میلیارد یورویی خود، اقدام به احداث نیروگاه می کند.

Pages