ویژه

بهره‌برداري از فاز اول پست "نيزار" در روزهاي آينده

مجري پست‌هاي انتقال برق تهران از بهره‌برداري فاز اول پروژه نيزار به ارزش 30 ميليارد تومان در نيمه اول خرداد ماه سال جاري خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیرهوشنگ بهمنی" در این باره گفت: فاز اول پروژه نيزار آماده بهره برداري شده تا چند روز آينده در مدار قرار مي‌گيرد.
وي افزود: اين فاز داراي خطوط 230 كيلوولت، ترانس‌هاي 63.230 كيلوولت و چهار فيدر خروجي 63 كيلوولت بوده كه به پيشرفت فيزيكي صددرصدي رسيده است.
بهمني هزينه اجراي مرحله اول پروژه را بدون احتساب قيمت زمين بالغ بر 30 ميليارد تومان عنوان كرد.

بهره برداری از نخستین کارگاه تیرسازی مدرن در استان یزد

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد مهندس ناصر مدیری ، مدیر اجرایی پروژه های عمرانی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از راه اندازی نخستین كارگاه تيرسازي مدرن و دومین کارگاه تیر سازی گرد در استان یزد خبر داد و گفت :یکی از ویژگی های بارز این کارگاه ، استفاده از لوازم بومی و داخلی در ساخت تجهیزات مورد نیاز است که توسط صاحب کارگاه به بهره برداری رسبده است.

افتتاح اداره برق مهرگان شرکت توزیع نیروی برق مشهد

به مناسبت اعیاد شعبانیه ولادت حضرت قائم (عج) طی مراسمی با حضور مهندس سعیدی مدیرعامل و اعضای شورای معاونین شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد اداره برق مهرگان، افتتاح و راه اندازی شد.

برگزارش دفتر روابط عمومی در مراسم افتتاحیه این اداره مهندس سعیدی طی سخنانی توجه و خدمت رسانی به مناطق روستایی و محروم را از اولویت های کاری شرکت برق مشهد و گفت: اداره برق مهرگان با هدف توجه و رسیدگی به مناطق حاشیه شهر و روستایی راه اندازی شده و یک اتفاق خوب برای توزیع برق مشهد محسوب می شود.

خودکفایی ۹۵ درصدی صنعت آب و برق

علیرضا دائمی با بیان این‌که میزان واردات در دولت تدبیر افزایش یافته، اظهار کرد: در صنعت آب و برق توان تولید به نوعی است که در حال حاضر ۹۵ درصد در این صنعت خودکفایی داریم و در صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز وزارت نیرو رتبه اول را در کشور دارد.

 

وی ادامه داد: وزارت نیرو توانسته است ۹۰ طرح بزرگ در زمینه‌ی ساخت نیروگاه، توربین‌های گازی و تجهیزات دیگر در کشورهای همسایه اجرایی کند. به‌طور کلی در حال حاضر وزارت نیرو چه در بازار داخل و چه در بازار خارج رتبه سوم و چهارم را دارد.

 

افتتاح آب شرب روستای طرزم شهرستان ورزقان در آذربایجان شرقی

  با حضور فرماندار شهرستان , مدیر عامل آبفار استان , بخشدار , مسوولین استانی و شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه آب شرب روستای طرزم شهرستان ورزقان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی , مهندس صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی در حاشیه این آیین گفت : در این پروژه اجرای خط انتقال و تغذیه به طول 2150 متر با سایزهای 90 الی 160 میلی متر و مخزن بتنی به حجم 200 متر مکعبی اجرا گردیده است.

کلنگ زنی احداث نیروگاه 540 مگاواتی زاهدان

کلنگ نیروگاه 540 مگاواتی سیکل ترکیبی زاهدان در سفر امروز قائم مقام وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در این مراسم اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی در مدت سه سال و با سرمایه گذاری بالغ بر 270 میلیون دلار احداث خواهد شد.
"محسن طرزطلب" اظهار امیدواری کرد: سرمایه گذار با تلاش و پیگیری‌های لازم، عملیات اجرایی این نیروگاه را هرچه زودتر آغاز نماید.

فناوری جدید تولید برق ازامواج اقیانوس 

  جریان بی‌پاپان اقیانوس می‌تواند منبع ایده‌آلی برای تولید برق باشد و سامانه ابداعی شرکت Wave Swell Energy به منظور تحقق بخشیدن به این هدف ارائه شده است.

این ابزار به شکل یک ستون بتنی است که در دریا قرار می‌گیرد و امواج را به داخل یک اتاقک مرکزی پمپاژ و سپس از آن خارج می‌کند. این موضوع باعث می‌شود هوا از طریق نوعی مدخل موجود بر روی سطح آب به سمت بیرون حرکت کرده و یک توربین را به حرکت در آورد.

سازه ابداعی دارای طول و عرض 20 متر بوده و ارتفاع آن نیز 18 متر گزارش شده است.

Pages