ویژه

هفتمین چاه تامین آب شرب شهرستان ایجرود افتتاح شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: چاه شماره 4 شهر زرین آباد مرکز شهرستان ایجرود به بهره برداری رسید.

علیرضا جزء قاسمی افزود: با افتتاح این چاه تعداد چاه های تامین آب شرب در شهرستان ایجرود به 7 حلقه رسیده و برای تامین آب شرب در این شهرستان هیچ دغدغه ای وجود نخواهد داشت.

وی خاطر نشان ساخت: با بهره برداری از این چاه در صورت بروز هرگونه مشکلی از چاه های جایگزین در این شهر استفاده خواهد شد.

جزء قاسمی گفت: چاه شماره 4 شهر زرین آباد به عمق 80 متر و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

کلنگ عملیات آبرسانی به روستاهای حسین آباد دلند و حاجی سید بخش مرکزی شهرستان رامیان به زمین زده شد

با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان رامیان ، مدیر عامل شرکت آبفار گلستان، و اقشار مختلف مردم روستا کلنگ عملیات آبرسانی به روستاهای حسین آباد دلند و حاجی سید از بخش مرکزی شهرستان رامیان به زمین زده شد.

ایران و ایتالیا سند همکاری‌های تجدیدپذیر امضا می‌کنند

شرکت‌های بزرگ برق تجدیدپذیر ایتالیا تیرماه به تهران می‌آیند

سفیر ایتالیا در ایران با تاکید بر اینکه تیرماه سال جاری هفت شرکت بزرگ ایتالیایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور برپایی سمیناری مشترک با ساتبا به تهران سفر خواهند کرد، گفت: درصددیم سندی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بین دو کشور به امضا برسد و کارگروهی به بررسی سند یاد شده بپردازد.

پروژه آبرسانی روستای دمیگز نیازمند 30 میلیارد ریال اعتبار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: اجرای طرح آبرسانی روستای دمیگز شهرستان دیر نیازمند 30 میلیارد ریال اعتبار است.

مسعود نصوری روز شنبه در نشست بررسی مشکلات آبرسانی روستاهای استان بوشهر افزود: این درحالی است که تنها یک میلیارد و 600 میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافته است این میزان اعتبار اندک برای تحقق طرح یاد شده کارساز نیست.

وی ادامه داد: در صورت بهره برداری طرح آبرسانی روستای دمی گز بیش از 60 مشترک روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.

The 26th Iranian Power Conference in Mashhad

Deputy Director General for Planning and Development of Khorasan Razavi Governor, Khorasan Regional Electric Company and Austrian Ambassador attended the inauguration ceremony.

The experts from the European, African and American countries are present at the conference, and 1000 unique articles have been presented at the 26th Iranian Conference on Electrical Engineering.

The conference has been held in 23 of the country's top universities and will be held for the first time on its twenty-sixth year at a private university in Mashhad.

ادامه فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران

پایبندی شرکت‌های بزرگ آلمانی به ایفای تعهدات قراردادی با ایران

وزیر اقتصاد و انرژی آلمان با اشاره به فعالیت 120 شرکت آلمانی در کشور ایران، گفت: در مذاکرات آتی دو کشور راه‌کارهای تداوم همکاری‌های دو جانبه تدوین خواهد شد.

بهره برداری از طرح های نیروگاهی در سیستان وبلوچستان

سیستم خنک کننده نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

معاون وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر با دو واحد گازی در منطقه ای گرم و خشک با میزان رطوبت پایین واقع است.

همایون حائری افزود: با هدف افزایش توان تولیدی توربین های این نیروگاه، سیستم خنک کننده یا همان مدیا راه اندازی شده است که با این سیستم توان خروجی هر واحد ١٠ تا ١٥ درصد افزایش می یابد.

همايش بهينه سازي مصرف انرژي برق ويژه ادارات كلانشهر اهواز برگزار شد

اين همايش با همكاري مشترك شركت توزيع نيروي برق اهواز و مناطق نفتخيزجنوب و با هدف بهينه سازي مصرف انرژي برق در ادارات، براي عبور از بحران خشكسالي و كمبود برق برگزار شد.

اين همايش با حضور جمعي از مسئولين استاني، مديران و نمايندگان دستگاههاي دولتي و اجرايي و به منظور مديريت مصرف برق در پيك تابستان سالجاري برپا شد.

امام جمعه موقت اهواز در اين همايش با اشاره به اهميت نقش انرژي در توسعه استان گفت: امروزه نميتوان نقش پررنگ انرژي و مخصوصا برق را كه جنبه فراگيرتري دارد و با فقدان آن آب، كشاورزي، خدمات درماني و ساير امور تحت شعاع قرار مي گيرند را جدي نگرفت.

بهره برداری از دو پروژه بهینه سازی و نصب تجهیزات برقی در شهرستان گرمسار

عملیات بهینه سازی یک ایستگاه زمینی توزیع برق و نصب 10 دستگاه خازن فشار ضعیف در شهرستان گرمسار انجام شد.

مدیر توزیع برق شهرستان گرمسار با بیان این مطلب گفت: بهسازی پست زمینی نیروگاه گرمسار، با برکناری سلول های ورودی و خروجی و همچنین دیژنکتور قدیمی آن به اجرا درآمده است.

مهندس حسین صفری با اشاره به این که برای بهره برداری از این پروژه، یک دستگاه تابلوی چهار سلولی شامل سه دستگاه سکسیونر و یک دستگاه دیژنکتور گازی نصب گردیده یادآور شد: چیدمان تجهیزات موجود به جهت استفاده آسان تر و ایمن کردن آنها، از دیگر اقدامات به عمل آمده می باشد.

مذاکرات دوجانبه وزرای نیرو و محیط زیست ایران و آلمان

وزیر نیرو که به دعوت همتایان آلمانی خود به جهت مذاکره پیرامون گسترش همکاری‌های ایران و آلمان به این کشور سفر کرده است در اولین روز سفر خود ضمن شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب مونیخ (IFAT) با وزیر محیط زیست آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

Pages